Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Stanlio i Olio (Laurel and Hardy)  (Pročitano 8084 puta)
26. Sep 2009, 18:17:12
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
Станлио и Олио су били амерички комичарски дуо који су чинили британац Стен Лорел (1890-1965) и американац Оливер Харди (1892-1957). Популарност су стекли почетком двадесетог века захваљујући раду на филму, али такође и играњем позоришних представа широм Америке и Европе. Овај двојац се сматра једним од најбољих и најчувенијих у историји филма.

Два комичара су први пут радила заједно 1919 на филму The Lucky Dog, који је емитован 1921. После тога су неко време снимали одвојено кратке филмове за Хал Роуч студио током 1920-тих. Године 1926 поново су почели да се појављују заједно,а званично су постали тим 1927. Временом су постали најпознатије и најисплативије звезде филмског студија Хал Роуч. Међу њиховим најпопуларнијим филмовима су Sons of the Desert (1933), Way Out West (1937), and Block-Heads (1938); и краћи Big Business (1929), Helpmates (1932), и њихов оскаром награђиван, The Music Box (1932).

Филмски пар је напустио студио Роуч 1940, да би се у то време појавили у осам комедија ниже продукције за филмске студије 20th Century Fox и Metro-Goldwyn-Mayer. Од 1945 до 1950 нису се појављивали на филму већ су се посветили позоришту. Свој последњи филм (Atoll K/Утопија) су снимили у Француској пре него што су се повукли 1951. Заједно су наступали у 106 филмова. Глумили су у 40 звучних, 32 краткометражна филма и 23 дугометражна, а у преосталих 11 филмова су имали гостујуће улоге.

Izvor: Wikipedia

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šta mislite o ovom legendarnom dvojcu? Ja sam ih se baš pre neki dan setio jer sam obožavao da ih gledam kao klinac.  Smile
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
U doba kad je filmski humor jedino moguce bilo pretstaviti pokretima bez zvuka, stalio i olio su dosegli vrhunac. Posle njih je bilo dosta dvojaca slicnog izgleda i slicnih uloga, ali oni su mi nekako bili najsmesniji.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
SonyEricsson K800i
U rangu sa Caplinom definitivno...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Uh, ne bih ih bas tu svrstao, posto su Chaplinovi filmovi u osnovi bili ozbiljne price zacinjene humorom, dok su stalio i olio bili strogo komicari... Chaplin je opasno umeo sa kamerom.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
Seća li se neko Olijevog filma kada su njih dvojica spavali u nekom zamku ili tako nešto, pa imaju niz komičnih situacija sa slepim mišom...na kraju se bude na doku gde su pecali i shvataju da su sve to sanjali...Zna li neko ime ovog klasika?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
SonyEricsson K800i
Uh, ne bih ih bas tu svrstao, posto su Chaplinovi filmovi u osnovi bili ozbiljne price zacinjene humorom, dok su stalio i olio bili strogo komicari... Chaplin je opasno umeo sa kamerom.
Mislim podjednako su uticali na razvoj komedije kao i Caplin...
A da su njegovi filmovi kao Modern Times i The Great Dictator imali itekako znacajne poruke iza sebe stoji...
« Poslednja izmena: 27. Sep 2009, 17:08:13 od Stefan7000 »
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Kao sto rekoh, covek je umeo sa kamerom. Sto se tice samog humora, tu se slazem, ali ne bih poredio filmove.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Čaplin se ne može porediti sa ovim duetom.Čaplin je bio glavni glumac,tvorac muzike,reditelj i scenarista u svojim filmovima.Pored Čaplina,Stanlia i Olija postojao je još jedan čovek čiji uticaj na komediju nije baš tako mali da ga ne bi spomenuli.Mislim na Baster Kitona.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.21
mob
Samsung S8
Stanlio i Olio...e lepog li detinjstva... Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
SonyEricsson K800i
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 29. Sep 2009, 19:36:41
  Čaplin se ne može porediti sa ovim duetom.Čaplin je bio glavni glumac,tvorac muzike,reditelj i scenarista u svojim filmovima.Pored Čaplina,Stanlia i Olija postojao je još jedan čovek čiji uticaj na komediju nije baš tako mali da ga ne bi spomenuli.Mislim na Baster Kitona.
Naravno...
Ali ponovo kazem, simboli podjednako koliko i Caplin, ustvari mozda sam se lose izrazio...
Podjednako kao i skitnica iz Caplinovih filmova...  Smile
Jel sad bolje?
A da je Caplin ne samo jedan od najboljih komicara svih vremana, nego i odlican reziser i jedna od najbitnijih licnosti u istoriji filma definitivno stoji!
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.