Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Braća Blum(The Brothers Bloom 2008)  (Pročitano 2211 puta)
16. Sep 2009, 16:43:06
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Američki reditelj Rajan Džonson dolazi u Beograd     
sreda, 16 septembar 2009 12:14
  BEOGRAD - Američki reditelj Rajan Džonson prisustovaće beogradskoj premijeri svog filma "Braća Blum", koja je zakazana za 23. septembar u bioskopu "Kolosej", najavila je domaća distributerska kuća "Sinears". Film "Braća Blum", sa Edrijenom Brodijem, Rejčel Vajs, Markom Rufalom i Rinko Kikući u glavnim ulogama, sniman je velikim delom u Beogradu i okolonom području, kao i u Crnoj Gori, i predstavlja prvo strano filmsko ostvarenje koje je posle mnogo godina snimano kod nas. U filmu učestvuje i brojna domaća filmska ekipa, a manje uloge dobili su i Josif Tatić, Dubravko Jovanović, Branka Pujić, Ana Sofrenović i Mira Banjac. "Braća Blum" su snimljena kod nas u saradnji sa domaćom kompanijom "Work in Progress", a premijeru filma i dolazak Džonsona u Beograd podržao je USAID Projekat za razvoj konkurentnosti Srbije, koji od oktobra 2007. radi sa sektorom filma i produkcije. Projekat, u saradnji sa srpskim producentskim kompanijama, bavi se promovisanjem prednosti Srbije kao destinacije za strane produkcije i u saradnji sa filmskom industrijom pokrenuo je promotivnu kampanju "Film in Serbia", kao i internet sajt www.filminserbia.com. Projekat je podržao osnivanje Srpske filmske asocijacije koja radi na privlačenju inostranih produkcija u našu zemlju i promociju srpskih producentskih kompanija na mnogim specijalizovanim sajmovima, uključujući i Producentsku mrežu u Kanu, Američki sajam filmskih lokacija, Sigraf festival u Los Anđelesu i mnoge druge koji su do sada rezultirali ugovorima od 13.5 miliona dolara. U akcionom i pustolovnom filmu Brodi i Rufalo igraju braću, profesionalne prevarante koji žele da svoju karijeru okončaju unosnom obmanom ekscentrične bogatašice Penelope u spektakularnoj avanturi koja će ih odvesti na put oko sveta. Blum se smišljeno uvlači u život dosadne i usamljene bogate naslednice iz Nju Džersija. Kada iskrena romansa među njima počne da cveta, on će doći u situaciju da preko volje mora da zloupotrebi njenu naivnost. Ali, Penelope je već zagrizla mamac i impulsivno se priključuje Blumu, Stefanu i seksi Japanki po imenu Beng Beng na prekookeanskom brodu koji plovi ka Grčkoj. Penelope je ubeđena da je pred njom avantura života i nudi ček od milion dolara za ovaj dogovor. Dok četvorka prolazi Atinu, Prag, Meksiko, Sant Petersburg, lanac prevare se steže sve čvrsće i Blum počinje da se pita da li je njegov brat smislio najopasniju prevaru svog života.
Film će se naći na redovnom bioskopskom repertoaru od 24. septembra.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Ne znam za Vas ali mene zanima kako su se snašli naši glumci.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Taj film je imao premijeru, ako se ne varam, jos u Maju. Gledao sam scene sa snimanja i delovalo mi je... pa dovoljno zanimljivo. Odgledacu ga posle premijere kod nas, kad se bude krenulo sa emitovanjem u domu sindikata.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Baš sam ga našao i počeo da ga skidam.Nadam se da će ponuđeni prevodi odgpvarati.Napisaću ovde utiske.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Žanr: avantura, drama, romansa
Trajanje: 109 min.
Premisa: Oni nikada neće dozvoliti da se istina ispreči između njih!

Glavne uloge:   
Rejčel Vajz (Rachel Weisz), Ejdrijen Brodi (Adrien Brody), Mark Rufalo (Mark Ruffalo), Rinko Kikuči (Rinko Kikuchi), Robi Koltrejn (Robbie Coltrane)



Scenario:   
Rajan Džonson (Rian Johnson)

Režija:   
Rajan Džonson (Rian Johnson)



SINOPSIS

Blum i Stiven su braća, profesionalni prevaranti koji žele da svoju karijeru okončaju unosnom obmanom ekscentrične bogatašice Penelope u spektakularnoj avanturi koja će ih odvesti na put oko sveta. Blum se smišljeno uvlači u život dosadne i usamljene bogate naslednice iz Nju Džersija. Kada iskrena romansa među njima počne da cveta, on će doći u situaciju da preko volje mora da zloupotrebi njenu naivnost.

Ali, Penelope je već zagrizla mamac i impulsivno se priključuje Blumu, Stivenu i seksi Japanki po imenu Bang Bang na prekookeanskom brodu na putu za Grčku. Penelope je ubeđena da je pred njom avantura života i nudi ček od milion dolara za taj dil. Dok četvorka prolazi kroz Atinu, Prag, Meksiko, Sankt Peterburg, lanac prevare steže se sve čvršće i Blum počinje da se pita da li je njegov brat smislio najopasniju prevaru svog života.

O FILMU

Producent filma kaže: "Ono što me je privuklo ovom projektu je način na koji film opada i raste. Vi mislite da je reč o jednom, a ono pređe u nešto drugo. Film ima sposobnost da bude istovremeno neizmerno šarmantan, zabavan i razgaljujući. Lokacije su predivne i egzotične; karakteri, priča i ovaj predivan izbor glumaca bili su nam znak da radimo ovaj film".

Glumačka podela filma uključuje tri dobitnika Oskara, jednog nominovanog za ovo prestižno priznanje, kao i neke vrlo poštovane glumce današnjice. Veći broj glumaca je dobro poznat po ozbiljnim dramskim ulogama, ali "Braća Blum" su im dala jedinstvenu priliku da se prikažu u svetlu komedije. "Izbor glumaca je neverovatan", kaže Stern. "Očigledno, Edrijen, Mark, Rejčel i Rinko su sjajni glumci. Ali, mislim da će publika biti iznenađena njihovim izvođenjima. Rejčel je tako pobedonosna u ulozi Penelope. Ona je velika ozbiljna glumica, a njena sposobnost da bude harizmatična zaista nas je privukla".

Filmska ekipa je planirala da sve snimi u Pragu i na Malti, ali ekspedicija zadužena za lokacije otvorila im je oči ka drugim mogućnostima. Crna Gora je bila savršeno okruženje za Blumovo ostrvo-utočište, a kada je filmska ekipa stigla u Beograd, shvatili su da ovaj grad mogu iskoristiti kao Sankt Peterburg i Berlin. U to vreme zima je polako napuštala istočnu Evropu i vreme se pokazalo kao velik izazov. "Prve nedelje u Beogradu i okolnom području bili smo zarobljeni, s teškom kišom koja je neprestano padala svaki dan", kaže Bergman. To je zapravo završilo dosta stvari za film. Izgleda divno".

Kiša je bila mnogo veći problem u Crnoj Gori, gde su radili na udaljenom ostrvu. "Bilo je vrlo važno imati dobro vreme zato što se tamo jedino može doći u malom brodu na koji može stati samo 15 ljudi", kaže Bergman. "Tamo nema mesta za odmor. Tamo nema ničega. Nema ni sobe u kojoj bi se odselo. A vreme je bilo loše čitave dve nedelje, koliko smo bili u Crnoj Gori". Za ekskluzivni voz kojim braća i Penelope putuju kroz Evropu filmski stvaraoci izabrali su u jedinstvenu imovinu – voz jugoslovenskog predsednika Tita. Kupei, garniture i kola za spavanje su očuvani, u vozu još postoji tamni parket, tu je i debeli luksuzni tepih, stilski nameštaj i sve ostalo, baš kao kada je dizajniran u 1947. godine.

"Voz maršala Tita!", uzvikuje Koltrejn, koji je takođe poznavalac svih stvari koje se tiču železnice. Prolazio sam kroz čitav voz, zato što volim mašine. Pisao sam knjige o istoriji železnice i samo zadovoljstvo lutanja svud okolo po njemu bilo je magično. Da sam ikada poželeo da budem na čelu države, ja bih imao voz upravo kao ovaj. Predivan je. Bizarno, većina mondenskih hotela na Menhetnu izgledaju upravo baš tako - i oni misle to je to nešto novo. Ja kažem: 'Momci, otvorite neku od istorijskih knjiga'".

"Ovo je velika avantura koja nas vodi na put oko sveta, i svet je ekscentričan i zabavan, ali tu ima dosta stvari. Definitivno sam uneo dosta stvari u to. Sviđa mi se što se na kraju sve spaja, ali ne na način na koji bi neko očekivao da se reši film o prevarantima". "Ovo je veoma poseban film u kome smo mi mogli da učestvujemo. To je Džonsonov film, pre svega. Njegov osećaj za humor je jedinstven. On ima sopstveni način pripovedanja. Ovaj film ima stvarnu dubinu i veliko srce, i mislim ovo će biti ona vrsta filma o kome će ljudi pričati godinama", dodaje producent Stern.

O REŽISERU

Rajan Džonson (reditelj i scenarista)
Nagrađivan i slavan od mladih dana, svoj filmski stil razvijao je tokom tinejdžerskih godina kroz gledanje klasičnih filmova i stvaranje kućnih filmova sa svojim prijateljima. Njegov prvi film - "Brick", savremena srednjoškolska misterija nadahnuta kontroverzama tvrdih detektivskih fikcija, osvojio je specijalnu nagradu žirija za originalnu viziju na Sandens filmskom festivalu. Sada, s filmom "Braća Blum", Džonson stavlja svoj jedinstveni pečat na drugačiji klasični žanr.

Izvor: Krstarica
« Poslednja izmena: 13. Okt 2009, 14:59:53 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
mob
HTC Sensation
Odgledao sam ga u bioskopu....sta znam,moze da se gleda ali nista specijalno,a nasi glumci se pojavljuju sve skupa u 4.5 sekunde filma....
Pisao sam u nekom prethodnom postu,da sam ga gledao sam,smorio bih se,ali posto sam bio s devojkom(i posto je nju film odusevio  Smile ) moze da prodje...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.