Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:57:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: G-Force ~ G-sila  (Pročitano 2275 puta)
16. Avg 2009, 07:31:39
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
G-sila

Žanr: komedija, animirani, porodični
Trajanje: 88 min.
Premisa: Zezalice. Zvrčkice. Zamorčići.

Glasove pozajmili:   
Nikolas Kejdž (Nicolas Cage), Penelope Kruz (Penelope Cruz), Stiv Bušemi (Steve Buscemi), Vil Arnet (Will Arnett), Džon Favro (Jon Favreau), Sem Rokvel (Sam Rockwell), Bil Naji (Bill Nighy)

Scenario:   
The Wibberleys, Tim Firt (Tim Firth), Ted Eliot (Ted Elliott), Teri Rosio (Terry Rossio)

Režija:   
Hojt Jitmen (Hoyt Yeatman)



SINOPSIS

Producent Džeri Brukhajmer donosi na velika platna svoj prvi 3-D film - "G-silu", avanturističku komediju o poslednjoj evoluciji tajnog vladinog programa u kome se životinje obučavaju za špijunažu. Naoružani poslednjom hajtek tehnologijom, ovi vrhunski trenirani morski prasići otkrivaju da sudbina sveta leži u njihovim šapama. Pripremljeni za G-silu, u akciju kreću morsko prase Darvin (Sem Rokvel), vođa jedinice nameračen da uspe po svaku cenu, Blaster (Trejsi Morgan), neverovatni ekspert za oružje i zaljubljen u sve što je ekstremno, Huarez (Penelope Kruz), seksi ekspert za umetnička dela, kao i Spekls (Nikolas Kejdž), kompjuterski i informatički specijalista. Luda vožnja može da počne, veličina nije važna.

O FILMU

U režiji dobitnika Oskara za vizuelne efekte Hojta H. Jitmena Mlađeg, film vodi publiku na neverovatnu vožnju, dokazujući jednom za svagda da su svetu potrebni veći heroji. "Filmovi o tajnim agentima prikazivali su se i pre Džejmsa Bonda, i filmovi u kojima životinje govore i imaju karaktere takođe postoje duže vreme. Ono što nikad ranije nismo videli jeste film o tajnim agentima koji su životinje – i to u kombinaciji s realnim svetom, animacijom i digitalnim 3-D," kaže Brukhajmer. Pored glumaca koji su pozajmili glasove životinjama tajnim agentima, u filmu se pojavljuju i glumci poput dobitnika Zlatnog globusa - Bila Naija, u ulozi zlokobnog industrijalca Lenarda Sejbera, Vila Arneta, koji igra specijalnog agenta Kipa Kilijana, koji želi da ukine G-silu, Zeka Galifijanakisa kao tvorca G-sile i očinske figure i Keli Garner kao veterinara tima.

"Nastanak filma je zaista interesantan", kaže reditelj Hojt Jitmen. "Želeo sam da razvijem projekat koji će postaviti nove temelje na vizuelnom polju, a u stvari je moj petogodišnji sin podstakao ideju. Doneo je kući s časa morsko prase i počeo je da priča o njima kao o vojnicima koji nose uniforme i male šlemove. Tada sam rekao: 'Zašto ne bismo imali ekipu morskih prasića koji su tajni agenti?'"

"Svi smo se smejali", nastavlja Jitmen, "ali onda smo otišli na internet i pronašli neke zanimljive i bizarne priče o životinjama koje američka vlada obučava za tajne aktivnosti, uključujući mačke, delfine, ajkule i insekte. To mi je raspalilo maštu i odatle je sve krenulo". "Ideja je bila potpuno suluda, što je nama i odgovaralo, jer je takođe bila i skroz originalna. Neverovatno je što je izmišljeni element "G-sile" u stvari zasnovan na nekim stvarnim događajima. Godinama je američka vlada vodila tajne programe u kojima su životinje obučavane da pomažu u odbrani nacije – od delfina koji otkrivaju mine do bubašvaba koje prenose uređaje za snimanje. Tako smo otišli još jedan korak dalje – a šta kad bi naučnici otkrili način ne samo da obučavaju te životinje već i da komuniciraju s njima?", kaže producent Džeri Brukhajmer.

Nastavljajući se na koncept morskih prasića tajnih agenata, filmska ekipa je stvorila G-silu, koja se sastoji od tri morska praseta, krtice zvezdastog nosa i kućne muve, a svi oni su izuzetno predani poslu koji obavljaju. "Znaju da će u ko zna kom trenutku sudbina sveta možda biti u njihovim šapama", kaže Brukhajmer. Ali da bi film uspeo – i da bi bio koliko-toliko uverljiv – životinje su morale da komuniciraju na neki način. Tu na scenu stupa dr Ben Kendal, genije koji je u filmu zaslužan za nastanak G-sile. "Njegovo otkriće je činjenica da oni u stvari imaju male slušalice koje im omogućavaju da tečno govore engleski. U svom svetu oni pričaju isto kao i mi, ali da bi komunicirali s ljudima, moraju da nose te slušalice", kaže reditelj Jitmen. Obuka G-sile i oprema vrhunske tehnologije bivaju stavljeni na test kada otkriju zlokobni plan jednog industrijalca i milijardera da uništi svet. Dužnost zove, a G-sila će spremno krenuti u akciju.

Nikolas Kejdž, veliki fan animacije, pozajmljuje glas Speklsu, slepoj ali genijalnoj krtici zvezdastog nosa. Film "G-sila" predstavlja njegovu šestu saradnju s Brukhajmerom (a uskoro će se pojaviti i film "Čarobnjakov šegrt", na kom sarađuju i sedmi put). "Džeri mi je pokazao slike svih likova iz filma i rekao mi da mogu da igram koju god želim ulogu. Meni se na prvi pogled najviše dopao Spekls; delovalo mi je kao da mogu da uradim nešto zanimljivo s glasom za ovaj lik. Važno mi je da stvorim novi glas, koji će se potpuno razlikovati od mog pravog glasa. Takođe mi je važno da zađem u oblasti koje imaju neku vrstu komičnog intenziteta", kaže Nikolas Kejdž.

"Nik Kejdž je stvorio fantastičan glas za Speklsa, kao neki povratak likovima iz tridesetih", kaže Brukhajmer. "A tu je i Sem Rokvel, koji takođe ima izvanredan glas, jak i snažan, a pozajmio ga je Darvinu, vođi tima". "Jako je čudno oživeti glasom lik koji nije ljudski", priznaje Rokvel. On je imao iskustva s morskim prasićima - imao je jednog kad je bio mali. "Zvao se Ralf i često me je grizao za prst", priseća se glumac. "Nije bio lep osećaj. Ne znam da li me je Ralf voleo ili nije, ali mislim da je imao neke emotivne probleme". Oskarovka Penelope Kruz dala je glas seksi ekspertu u borilačkim veštinama, Huarez. "Penelope je sjajna glumica. Mislim da je ovo prvi put da je radila neki animirani lik, ali je dosta toga unela u ulogu. Ona ima prelep, baršunast glas. Divno je bilo sarađivati s njom", kaže reditelj Jitmen.

Oficijelni sajt
G-Force (2009)

Premijera: 22. avgust 2009. godine u bioskopu "Kolosej"

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Nokia N8
 Smile  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Film je apsolutno savrsen za jedno bezbrizno provedeno popodne... smejao sam se kao lud Smile



IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:57:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.064 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.