Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zvezda Tri ~ Prvi srpski SF film  (Pročitano 3146 puta)
31. Jul 2009, 07:44:13
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Prvi domaći SF film sa Srbima u svemiru

Kratki film Nebojše Nenadića „Zvezda Tri”, prvo srpsko ostvarenje čija je radnja smeštena u svemirski brod - sa srpskim junacima, prikazivaće se od danas u beogradskom bioskopu „Balkan”.


 
„Zvezda Tri” govori o nevoljama posade broda „Stefan Dečanski”, poslatog 2309. da uništi zvezdu koja je „prema proročanstvu Mitra Tarabića uzrok vekovnih nedaća srpskog naroda”, navodi se na špici ovog filma s kojim je Nenadić, student druge godine režije, nedavno polagao ispit na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Brod je napravljen od starih letelica strane proizvodnje; stalno se kvari i pravi probleme, pa tako centralni kompjuter govori isključivo ruski jezik, a prevod obezbeđuje robot američke proizvodnje, pošto kapetan - inače rusofil - taj jezik ne govori.
Film traje 15 minuta i u „Balkanu” će se davati nedelju dana, u terminu od 20 sati, a ulaz na projekcije je besplatan. Inače, reditelj Nenadić (29), koji živi u Pančevu, poznat je po dugometražnom igranom filmu „Čudovište iz Tamiša” (2006). „Zvezdu Tri” je producirao Branimir Stojadinović iz „15 Minutes Pictures”, a prema Nenadićevim rečima, film je koštao „oko 300.000 dinara” (malo više od 3.000 evra).
- Sve u tim scenama je urađeno pomoću kompjuterski generisane animacije. Montažer i ja smo zajedno uradili ceo 3D i sami smo dizajnirali letelice - priča Nenadić, koji je i autor muzike u filmu, koja koristi motive „Marša na Drinu”.
Enterijer broda, sa tri prostorije u prirodnoj veličini, osmislile su i napravile Ivana Lovre i Bojana Nikolić, studentkinje Fakulteta primenjenih umetnosti, a za kostime je bila zadužena Senka Radivojević. Kapetana igra student FDU Mateja Popović, brodsku tehničarku Nina Lazarević, dok je ulogu robota dobio Vladimir Tešović, poznat po ulozi posednutog učenika Stanislava u filmu „Šejtanov ratnik”.
Nenadić je napomenuo i da film treba smatrati nekom vrstom pilot-epizode za buduću TV seriju.
- Hoćemo da napravimo dobar sitkom. I ovo u suštini nije pilot, već promotivni materijal, jer smo posle snimanja rasturili scenografiju, pa ćemo ponovo morati da je pravimo. Posao se nastavlja, a za to vreme „Zvezda Tri” će da obilazi festivale - dodao je Nenadić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
SonyEricsson K800i
Cenim trud, ali nisam optimista u ovom slucaju...  Smile  Smile
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Evo malo vesti o ovom filmu sa neta.


  http://www.15minutespictures.com/
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
mob
Samsung S8
Cenim trud, ali nisam optimista u ovom slucaju...  Smile  Smile

Takodje... Smile Videcemo sta uraditi...
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
Kako sam ja razumeo, akcenat ce biti stavljen na sarkastivno sprdanje sa srpskim drustvom, sto u startu uopste nije lose, a ostaje pitanje na koje ce segmente obratiti paznju (pozorstvo) i kakvi su likovi... Ovo je kako sam ja razumeo snimljeno kao pilot epizoda i planiraju da snime seriju ako se ovaj film pokaze kao... prodavan.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
  Nabasao sam na ovu informaciju koja će obradovati filmofile iz Beograda.Ako neko bude u prilici i ode na projekciju neka javi kakav je film.

  SF film "Zvezda TRI"

Ponedeljak, 21. septembar - Sala na I spratu u 19:00
Tribina Društva ljubitelja fantastike "Lazar Komarčić"

Kratki humoristički SF film Nebojše Nenadića o prvim Srbima u svemiru već je naišao na oduševljenje (bioskopske!) publike i krenuo je po festivalima, mada nema ni tri meseca kako je završen. Pre i posle projekcije pričaćemo sa autorom o životu, vaseljeni i svemu ostalom.

  Pretpostavljam da misle na salu Doma Omladine.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.