Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Najbolje ribe yu filma  (Pročitano 18343 puta)
12. Avg 2005, 00:48:01
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Najbolje ribe yu filma
KRUŠKO - 3. avgust 2005. u 11.46 (*.gov.yu)

Tema o najboljim erotskim scenama domaćeg filma koju je neko dole postavio me je inspirisala na ovo a pogotovu Kecmanove legendarne opservacije vezane za Tanju i Nedu u Prazniku kurvi. S obzirom da je gotovo svaka naša glumica iz zlatnih osamdesetih dala dragocen doprinos na polju erotike,meni je bilo lakše da listu najboljih erotskih scena napravim prema njima.Bilo bi mi drago da vidim liste starije muške ekipe koja je potkovana po ovom pitanju pa da se razvije demokratski dijalog. Dakle,ovako:

VAN KONKURENCIJE:
1.BEBA LONČAR-Drugarčine i SAVINA GERŠAK-Čudo Nevidjeno (ali ne trbušni ples pred Taškom kao što ste možda pomislili već kad ide na kupanje u narandžastoj majici a Makarije voajeriše i izgovara čuvenu repliku.)

2.TANJA BOŠKOVIĆ-Čovjek koga treba ubiti(kupanje u kaci,mada je u Tanjinom slučaju izbor najbolje scene gotovo nemoguć.)
3.SNEŠKA SAVIĆ-Ne daj se,Nina(tuširanje sa Radkom Poličem koji je verovatno ovim filmom nagrađen za sve one uloge zlih esesovaca.)
4.NEDA ARNERIĆ-Lov u mutnom(To što je ovaj film bio sniman u mojoj zgradi samo još više doprinosi legendarnosti ove scene.A slažem se sa Kecmanom da je Neda s obzirom na svoj potencijal bila nedovoljno iskorišćena,uvek su je nekako loše snimali,traljavo,iz pogrešnih uglova pa su njene erotske scene većinom ispadale hladno i jeftino.Ni ja ne volim Haloa,tu je već bilo očito da joj je vreme da se povuče jer su joj se godine neumitno ocrtavale na grudima pa iako je u tom filmu snimila najslobodnije scene u svojoj karijeri,njeni verni fanovi bili su razoćarani i tužni jer su bili svedoci kraja jedne blistave karijere.)
5.MIRA FURLAN-Kiklop(scena sa Franom Lasićem,mada je u Mirinom kao i u Tanjinom slučaju izbor uvek težak naročito kad se setimo Vučjaka i Ljepote poroka)
6.KSENIJA PAJIĆ-Oficir..(kultna buržujsko-partizanska lezbijska scena u kadi sa Draganom Mrkić)
7.ENA BEGOVIĆ(R.I.P.)-Gospoda Glembajevi(fantastična fotografija mi je ovu scenu stavila ispred svih onih u Padu Italije.)
8.LJILJA BOGDANOVIĆ-Sjećaš li se Doli Bel(''Kako mi stoji?'')
9.DRAGANA VARAGIĆ-Varljivo leto 68.
10.ADRIJANA VIDENOVIĆ-takođe.
11.MIRA LEPTIRICA NIKOLIĆ-Vojnikova ljubav,(fotosešn sa Mikijem Krstovićem;još jedan nedovoljno iskorišćen potencijal;šteta.)
12.SNEŽANA BOGDANOVIĆ-Aleksa Šantić serija(scena sa Lečićem u šibljiku,i za nju važi isto što i za Miru.)
13.MIRA JOKOVIĆ-Put na Jug(scena pripreme za venčanje sa Evom Ras)
14.RUŽICA SOKIĆ-Kad budem mrtav i beo,mada je i valjanje po krompirima sa Cvijom legendarno.I Ružica je još jedan NP.)
15.DARA ČALENIĆ-Kad budem mrtav i beo (od svih gore pobrojanih NP, ona je najveći.)
16.SANJA VEJNOVIĆ-Varljivo leto 68.Još jedan NP.
17.GALA VIDENOVIĆ-Bal na Vodi(kupanje sa ustašom Štrljićem.NP.)
18.ANJA POPOVIĆ-Sekula se opet ženi(scena sa Radošem na skeli.S obzirom da spada u glumice mlađe generacije mislio sam da za Anju još ima nade ali s obzirom na preovlađujuću pedersku i politički korektnu orijentaciju sadašnjih srpskih reditelja,plašim se da smo od Anje već sve videli.)
19.Vladica Milosavljević-Dani od snova(scena kupanja u kaci)
20.MIA BEGOVIĆ-Od zlata jabuka(scena kupanja sa Nenadom Nenadovićem.O tome kakav je Mia NP ne treba trošiti reči.)
21.DARA DŽOKIĆ-Na sve spremne žene(scena presvlačenja)
22.MIRA KARANOVIĆ-Isti film(scena u ženskom kupatilu.)
23.Dušica Žegarac-Erogena Zona,serija(scena presvlačenja)
24.GORICA POPOVIĆ-Brisani Prostor,serija(scena sa Danilom Lazovićem kao ustašom.Gorica je tu kao i u drami Ujed dokazala da je nepravedno zapostavljana i da je na polju erotike mogla mnogo da da domaćoj kinematografiji.)
25.MELITA BIHALJI-Pas koji je voleo vozove(scena kada zatvorenice skidaju košulje da bi se rashladile.I ona je NP.)
26.MAJDA POTOKAR-Crveno klasje(scena kad je umesto mladog partijskog ...ača Radeta Šerbedžije spopada njen matori,gluvi,slepi i polumrtvi muž.Tek druga Slovenka na listi ali Savina je postavila standarde kojim je retko koja njena zemljakinja mogla da se približi.)
27.BOJANA MALJEVIĆ-Bulevar Revolucije(scena kad joj ćale prigovara što ne nosi brus ispos džempera i kad joj svi mi prigovaramo što nije i u drugim filmovima nastavila sa takvim oblačenjem.Od mlađih glumica,definitivno najveći NP.)
28.JASMINA MEDENICA-Sekula i njegove žene-jeste da nije pro glumica ali njen nastup u ovom filmu zaslužuje da je uvrstim na listu.
29.BRANKA KATIĆ (samo se zezam.)
30.ANICA DOBRA-Već Viđeno(tužno je što je svoja najbolja dostignuća realizovala kao gastarbajterka i tako nas uskratila za najblistaviji deo svoje karijere.)
31.OLJA JEŽINA-Živeti kao sav normalan svet.(NP)

I na kraju,žena koja zaslužuje posebno poštovanje,
30.NADA VOJINOVIĆ-Laf u srcu(scena presvlačenja u studentskom domu.Nada je glumica koja je na domaćem filmu stvorila novu instituciju-skidanje radi skidanja to jest golotinja bez pokrića u scenariju,onoga na čemu sve ružne glumice kod nas i na svetu koje se nikad nisu skinule,a boga mi i mnoge sa ove liste,licemerno insistiraju.Nada sa tim nikad nije imala problema.Kad se ona pojavi u filmu,nemate dileme šta će se desiti.I zato je legenda.Iako možda nije bila top riba kao glumice sa vrha ove liste,svojim poštenim odnosom prema nama pubertetlijama zaslužuje posebno mesto u našim srcima.I videokasetama.

Kada biste pravili listu najboljih YU glumica nevezano za erotiku,siguran sam da bi lista uz par izuzetaka (Mira Banjac koja iz objektivnih razloga ne pripada ovoj listi),bila slična ovoj.Šta to govori? Da su naše najbolje glumice bile i najbolje ribe među glumicama i obrnuto.A to je kvalitet kojim retko koja kinematografija može da se pohvali.
Neko će reći, pa gde je naša najbolja glumica svih vremenana Milena Dravić kad je i ona imala erotske scene(Vučjak itd..).
E pa te scene su mi bile nešto najodvratnije što sam video na domaćem filmu pa samim tim Milena nema šta da traži na ovoj listi.

SerbiaCaffe
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.