Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:15:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Arizona Dream  (Pročitano 3550 puta)
14. Maj 2009, 00:08:02
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Da li vam se svideo ovaj film i kako ste ga shvatili/ protumachili. . . . . . . . ?
Po meni najbolji Kusturicin film i jedan od najboljih uopshte. . . . . . . . . . . . . . . . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Zbog cinjenice da sam fan dela Dusana Kovacevica, recicu da je Underground mozda za nijansu bolji film, isto tako i Vreme Cigana. Generalno sam fan onoga sto Kusturica radi, ali ne mogu reci da sam fanatican. Iz posta sa teme "Neobavezne filmske diskusije" zakljucih da si ti fan Johnnya Deppa, pa ti je to mozda utisak o filmu pojacalo. Film je jako dobar, glumacka postava je odlicna! Cenim da je posle svega film ostao prilicno neshvacen i underrated.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Meni je film definitivno medju najboljima svih vremena. Meni licno se vise dopada od Undergrounda, koji je takodje odlcan film, ali se odnosi samo na ove nase proklete prostore. Arizona Dream je univerzalniji, likovi poput Aksela Blekmera, Pola, Lea, Elejn i Grejs postoje u svakom kutku ove Zemlje. Radi se o ljudima koji su usamljeni, neshvaceni, uplaseni zivotom koji je postao pretezak za zivljenje. Koliko god da se oni medjusobno poznaju, i dalje su miljama daleko jedni od drugih, sto je simbolicno predstavljeno u sceni sa pinjatom. Tu je i simbolika ribe, koja sa godinama sve manje i manje vidi sa druge strane svoje glave, ocigledna predstava coveka koji sto je stariji sve je manje u vezi sa sanjarskom stranom sebe, a sve se vise okrece realnosti, i tu se film odnosi na citav ljudski rod...
To je po meni deo ideje fima, ostaje mnogo toga sto jos nisam shvatio, ali ima vremena... Uostalom, najbolji filmovi za svakog coveka znace razlicito, tako da je poruka filma ono sto znaci za tebe, a ne za druge...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Dzhoni? Ma Dzhoniju svaka chast, glumac za svaku pohvalu........... Al' jok, nisam fan i to, nishta posebno.......... Ali chinjenica je da je glumac za svaku pohvalu, narochito kada se "prelista" po njegovim raznovrsnim i neshablonskim ulogama...........
U "Arizona Dream" je odlichna postava, ukljuchujutji i Dzhonija.. kao i Faye Dunaway...... i onaj Pol blesavi....... Mene je odushevila Grejs, odnosno Lili Taylor, ranije je nisam gledala, ili jesam ali nisam nikad zapazila........... A ovde mi je odlichna...... Zatim, muzika je fenomenalna i vrlo, vrlo upechatljiva...... Scene, same po sebi takodje, prizori, pricha....... Sve..
Shto se tiche same priche ( poente, shvatanja, chega god.........) naravno da treba shvatiti na razlichite nachine, kao i sve ostalo............ Pored toga shto si rekao, josh neka moja misao dok sam gledala kraj filma, kada su uhvatili ribu i dok razgovaraju je u sushtini ono shto kazhu za pojavu te ribe sa oba oka na jednoj strani glave " Sa jedne strane je izgubila oko, sa druge dobila"..... pa zapravo kao i u zhivotu, neshto izgubish, neshto dobijesh, a ta riba je nakon toga odletela, i znachi da sve mozhe da se prezhivi/ prodje.. Kao i ono "Hajde, Jano/ kutju da prodamo/ da igramo..." ... Kao, sve prolazno, kutja/ konj...... al' samo da igramo/ veselimo se... Sve to prodje...... A i ceo film....... Shta se sve izdeshava, shta se dogadja sve i zbiva, i na kraju se on ipak vratja....... I tako........
I ono shto mi se josh svidja, to da svako od tih likova ima neku svoju prichu, i ne mozhe se niko od njih osuditi zbog nechega, zashto je uradio tako i tako ili zashto nije uradio......
I tako dalje, raspisah se...............
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 15:27:39 od Who_killed_Bambi?! »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Eto vidis... moje shvatanje je mracnije, a tvoje je optimisticnije... sve zavisi od licnosti onoga ko gleda film...
Sto se glumaca tice izbor je besprekoran... ukljucujuci tu i Dzerija Luisa u jednoj od najboljih uloga ikad... a da ne pominjem da mi je Fej omiljena glumica... Bregovic je kao i uvek uradio sjajan posao, a tu je i legenda Igi Pop i "In the deathcar", pesma od koje se jezim...
I likovima se ne moze suditi, jer su na kraju krajeva, toliko slicni nama... U zivotu nema pozitivaca i negativaca, ljudi su jednostavno krhki...
« Poslednja izmena: 14. Maj 2009, 15:48:14 od dzonipascal »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 13
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Upravo.......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 12:15:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.