Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Race to Witch Mountain ~ Trka do Uklete planine  (Pročitano 1955 puta)
13. Apr 2009, 14:56:05
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Race to Witch Mountain (2009)
Režija: Andi Fikman
Uloge: Dvejn Džonson, Ana Sofija Rob, Aleksander Ludvig
Distribucija: Taramaunt


Reklamna kampanja za film ''Trka do uklete planine'' obećavala je, između ostalog, i odličan provod ne samo za decu, već i za roditelje koje će ova avantura ''vratiti u vreme subotnjih matinea'' koji su pre toliko godina dizali adrenalin tadašnjoj dečurliji željnoj uzbuđenja. Jeste, i kod nas je nekada bilo matinea, naročito u DKC-u, ali su se tamo uglavnom vrteli crtaći. No, poruku sam shvatio - akciona, dečja SF fantazija, ali u svakom pogledu kontrolisana. Dizni + Brukhajmer. Zvučalo je kao dobra zabava. Naročito zbog toga što je J. insistirala da nakon uklete planine OBAVEZNO posetimo i ''Ukleti rudnik''. No, krenimo redom.

I naravno, nekome je i bilo zabavno. J. (10, sada i zvanično) pojma nije imala o čemu se radi kada sam joj saopštio naslov filma koji ćemo gledati, ali joj je svakako zvučalo zanimljivo. Usput, oboje smo istog trenutka prepoznali glavnu glumicu, devojčicu koja je glumila u Terabitiji. J. je bila malo i zabrinuta zbog toga jer se prisetila njene jezive i potpuno neočekivane sudbine iz tog, takođe Diznijevog filma. Ubedio sam je da se to ovog puta neće dogoditi i da, uopšte, u ovom filmu mogu da stradaju samo negativci. Što se na kraju i dogodilo.

No za mene je, ipak, glavni junak ovog filma bio Džek Bruno, to jest Dvejn Džonson, u stvari niko drugi nego The Rock, čuveni američki rvač-koji-je-postao-glumac i kojeg smo J. i ja već upoznali u filmu ''Game Plan'' gde je takođe imao posla sa dečurlijom. The Rock je, da se ne lažemo, verovatno jedan od najgorih glumaca danas u Holivudu, sa blentavim licem i ogromnim šakama i bicepsima, bez i trunke talenta, ali sa tonom šarma. Tako i ovog puta funkcioniše.

Džek Bruno je taksista u Las Vegasu, bivši robijaš (ništa strašno) koji želi da ga niko ne provocira i da u miru obavlja svoj posao. Međutim, ulazak dvoje tinejdžera u njegovo vozilo potpuno će promeniti njegov pokušaj da se ponovo uklopi u zajednicu. Tinejdžeri su vanzemaljci sa natprirodnim sposobnostima, ali oni dobri, koji u stvari samo žele da spasu svoju odumiruću planetu (iako mnogo napredniji od nas i oni su svoju plavu planetu zapostavili i zagadili), a da u isto vreme ne ugroze i našu Zemlju na koju su se baš namerili loši vanzemaljci sa kojima naši klinci vode odlučujuću trku koja vodi sve do, kako i sami verovatno pretpostavljate, Uklete planine.

Naravno, sva telekineza i telepatija i ostale veštine kojima deca barataju, nisu ništa spram beskrajne ljubavi i odanosti koje nam demonstrira The Rock. J. je, naravno, više bila za one prve veštine, a i meni samom su bile zanimljivije one Dvejnove borilačke sposobnosti, ali dobre namere i poruke filma nam ipak nisu promakle. No, pošto smo već odavno naučili da se đubre baca u kontejnere i da se svetlo gasi kad za njim nema potrebe, poruke i pouke smo samo registrovali, dok su ostali, oni pravi filmski elementi, zaista okupirali sva naša čula. Dečija čula su, očigledno, bila dobro zaokupljena i upošljena, dok su moja oguglala bila prilično zapostavljena. Nakon samo 15-ak minuta dosta dobro postavljene priče, klišei su počeli da nadiru sa svih strana, pa nije ni čudo da sam uskoro počeo da se dosađujem. Ni u publici nije bilo preterano uzbuđenja - ipak, 7 posetilaca i nije neka baza koja obećava interesantna dešavanja van platna - pa mi nije preostalo ništa drugo nego da se prepustim sve glupljim i naivnijim dešavanjima na srebrnom ekranu. U tim trenucima slavio sam Brukhajmer polovinu ovog filma - skoro spektakularne auto jurnjave, pirotehniku i efekte. I Dvejnove pesnice, naravno.

Okej, J. ovog puta nije tražila DVD, ali nije odstupila ni od svojih maksimalnih zvezdica. Ovom prilikom nisam ni pokušavao da utičem na njenu ocenu, ali ni ona nije previše pažnje obraćala na moje glasne kritike. Tako su i ocene bezbolno podeljene...

J: *****
Ja: **1/2

(NIJE KRAJ - SCROLL)


...a obećanje dato pre početka projekcije nije bilo zaboravljeno. Trkom smo stigli do nove atrakcije montirane ispred Ster multipleksa - minijaturni 4D bioskop u kojem se davao već pomenuti ''Ukleti rudnik''.

I ako ''Ukleta planina'' nije isporučila ono što je obećavala, adrenalin i za odrasle, ''Ukleti rudnik'' je bio pun pogodak. Možda to i nije bio povratak u detinjstvo zvano 'popodnevni bioskopski matinei', ali svakako jeste bio povratak u Novogodišnje vašare i instituciju zvanu 'Kuća strave'. Znate već one klimave i poluraspadnute voziće koji vas na vašarima uvode u mračne i smrdljive prostorije u kojima vam se po licu vuku prljave krpe i ispred vas iskaču ofucana strašila i spodobe nalik na Smrt? E to, ali u fensi fotelji sa 3D ili 4D naočarima, sa fantastičnim efektima koji vas teraju da se čvrsto držite za rukohvate i da verujete da vas u sedištu drži isključivo činjenica da ste čvrsto vezani – sve u svemu vožnja duga samo 5 minuta (i 250 dinara po osobi), ali vredna muke od 100 minuta kroz koju sam upravo bio prošao.

I onda iznenađenje! Ja sav oduševljen i probuđen, a J. uzdržana i hladnokrvna: ''Nije bilo loše, ali mnogo je bolja Simpson vožnja u Univerzalovim studijima u El Eju''. ''Stvarno'', mislio sam se ja? I tako sam na povratku kući ponovo saznao sve o vožnji sa Homerom Simpsonom. I opet sam sve pažljivo odslušao, ali moje subotnje popodne ovoga puta je bilo u rukama Dvejna 'The Rock' Džonsona i onog krezubog kauboja koji čuva Ukleti rudnik. Realno, nijedna od dve predstave nije predstavljala pravo filmsko iskustvo. Onaj prvi, dugački film, više je bio kao najava neke buduće TV ili čak vašarske atrakcije, dok je ovaj drugi bio vašar sam po sebi. Ali dobar, skup SF vašar, bez prljavih krpa iz detinjstva.

J: ****
Ja: *****


Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Trka do Uklete planine


Žanr: avantura, naučna fantastika
Trajanje: 98 min.
Premisa: Trka je počela!

Glavne uloge:   
Dvejn Džonson (Dwayne Johnson), Ana Sofija Rob (AnnaSophia Robb), Karla Guđino (Carla Gugino), Kiran Hinds (Ciaran Hinds), Tom Everet Skot (Tom Everett Scott), Čič Marin (Cheech Marin)

Scenario:   
Met Lopez (Matt Lopez), Mark Bombek (Mark Bomback), Endi Fikman (Andy Fickman), Aleksander Ki (Alexander Key)

Režija:   
Andi Fikman (Andy Fickman)



SINOPSIS

Godinama su kružile priče o tajnom mestu u središtu pustinje Nevade, poznatom po neobjašnjivim fenomenima i čudnim prizorima. Mesto je nazvano Ukleta planina, i kada taksista iz Las Vegasa otkrije da u autu vozi dvoje tinejdžera s natprirodnim moćima, iznenada će se naći usred neverovatne avanture. Kada budu otkrili da jedina šansa da spasu svet leži upravo u zamršenim tajnama Uklete planine, trka će početi, a vlasti, bande, čak i vanzemaljci, pokušaće da ih zaustave.

O FILMU

Film je rimejk Diznijevog klasika "Beg sa Uklete planine", a savremena verzija je zabavna i uzbudljiva avantura s neverovatnim specijalnim efektima.

Širom sveta svakog dana bezbroj ljudi ulazi u taksije kako bi stigli s jednog mesta na drugo. Ali u uzbudljivom akcionom filmu studija "Volt Dizni" - "Trka do Uklete planine", jedan taksista i njegova dva saputnika završiće u najneobičnijoj avanturi koju možete zamisliti. To je fantastično putovanje u kome najneočekivaniji heroji neće spasti jedan već dva sveta.

Dvejn Džonson igra Džeka Bruna, taksistu s kriminalnim dosijeom. Živi jednostavnim životom i nema o čemu da brine. Sve će se promeniti kada pokupi dvoje tinejdžera, Saru i Seta (koji su očigledno u bekstvu), i otkrije da su oni zapravo s druge planete i da im je hitno potrebna pomoć.

"Ovo je neverovatna avantura koja vas drži na ivici sedišta i stalno vas zasmejava", kaže reditelj filma. "Zastrašujuća je i uzbudljiva, ali i veoma smešna".

"Ja imam moć telepatije i telekineze, mogu da snagom svog uma pomeram stvari", kaže Ana Sofija Rob o svom liku Sare. "Sjajna je stvar da igrate devojku s tako neverovatnim sposobnostima. Moje moći su zaslužne za to da sam mnogo više povezana s ljudskim bićima nego većina ljudi, njima verujem više nego moj brat, i u svakom čoveku mogu da vidim dubinu njegove duše".

"Mogu da kažem šta neko misli pre nego što on pronađe reči za to, tako da je moja uloga i veoma zabavna i smešna. To stalno radim s Dvejnom i Karlom i svim ljudima koje srećem. Ali, moj brat i ja smo tim, i kada bismo se razdvojili, nikada ne bismo mogli da završimo našu misiju".

"Ja mogu da zgusnem i raširim svoje molekule i tako mogu da prolazim kroz objekte", objašnjava Aleksander Ludvig, koji glumi Seta. "Kada su mi molekili rašireni, bacite tenisku lopticu na mene, na primer, i ona će proći kroz moje telo. Proći će kroz mene kao da sam neki duh. Kada zgusnem molekule, postajem jak kao čelik. Ako nešto ide ka meni, a ja ostanem čvrsto na mestu, šta god da je, smrskaće se o mene", kaže Aleksander.

Dvejn Džonson je otac sedmogodišnje devojčice i ovaj film je bio pravo zadovoljsto za njega. "To što sam otac čini da razumem važnost dobrih filmova za klince. Sećam se kako je bilo kada sam ja imao sedam i gledao 'Ratove zvezda' ili prvi film o Indijani Džonsu." A kako je izgledao dan na snimanju filma?

Evo ovako: scena predstavlja izložbu o Marsu u Las Vegasu. Dve slatke tinejdžerke objavljuju briljantnoj astrofizičarki, doktorki Aleks Fridman, da su one zapravo vanzemaljska bića koja dolaze s planete koja je tri miliona svetlosnih godina udaljena od Zemlje. Kako bi uverile skeptičnu doktorku u svoj identitet, pretvaraju skromnu turističku izložbu u fantastični velelepni planetarijum.

Iako je nastao prema knjizi "Beg sa Uklete planine" Aleksandra Kija, po kojoj je 1975. nastao istoimeni Diznijev klasik sa sličnom temom, pričom i likovima, priča i junaci novog filma potpuno su drugačiji. Reditelj Fikman obećava da fanovi filma iz sedamdesetih neće biti razočarani. "Film 'Trka do Uklete planine' je jedan od mojih omiljenih filmova svih vremena, i bio sam oduševljen željom Diznija da ne radimo klasičan rimejk, već da obnovimo i likove i priču i prilagodimo ih novom svetu. Ali u isto vreme nisam želeo da se zaboravi original, tako da smo otkrili kako da uradimo priču koja je stara trideset godina i čija mitologija i sada postoji. Tako će u filmu uživati i potpuno nova ali i stara publika", kaže Fikman.

Oficijelni sajt
Race to Witch Mountain (2009)

Premijera: 9. april 2009. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Citat
Glavne uloge:   
Dvejn Džonson (Dwayne Johnson), Ana Sofija Rob (AnnaSophia Robb), Karla Guđino (Carla Gugino), Kiran Hinds (Ciaran Hinds), Tom Everet Skot (Tom Everett Scott), Čič Marin (Cheech Marin)

Nije mi baš neki glumački kadar .. ali ...



.. ne izgleda loše  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
The Rock nema nikakve veze sa glumom, ni najmanje (a i sam sebi je dao nadimak The Rocks  Smile Smile ). Ovo je klasican deciji and young teen film.

/skip
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.