Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:36:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Filmovi i poruke koje oni nose  (Pročitano 4641 puta)
03. Apr 2009, 23:56:42
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Sad chitam onu temu top...pa me to posetilo da otvorim ovu koju sam hteo pre neki dan ali sam zaboravio.
Dakle filmovi i poruke koje oni nose.
Prvo jedna jako bitna stvar. Uglavnom se kaze da je reditelj "neshto hteo da kaze". Ali koliko je to u stvari istina? Meni se chini da je to chesto pogreshno jer zapravo scenarsiti zele da vam poshalju neku poruku. Pricha je njihova pa samim tim i poruka filma, zar ne ?
Druga stvar. Za mnoge filmove mozete prochitati razna, potpuno razlichita tumachenja. Kod nekih filmove namerno je nerazjashnjen kraj filma kako bi gledaoci sami mogli da stvaraju svoje verzije. Ali kod onih gde bi trebalo sve biti jasno takodje dolazi do totalno razlichitih tumachenja i shvatanja poruke koju nose. Da li mislite da ljudi dolaze do nekih zakljchaka i shvatanja koja scenarista ili reditelj nisu ni imali na umu dok su pravili film? 
Da li mozda postoje neke skrivene poruke ili ih mi sami stvaramo ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
svaki film svaka osoba dozivljava individualno i izvlaci individualne "pouke" iz njega
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 831
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
svaki film svaka osoba dozivljava individualno i izvlaci individualne "pouke" iz njega
istina,
ali ima i onih koji nose `skrivene` ,uglavnom politicke poruke.jedan od primera su vecina partizanskih filmova.

mozda tako i koka kola pocne raditi filmove,dok ne pocnemo svi da je pijemo kao manijaci Smile

« Poslednja izmena: 05. Apr 2009, 22:16:39 od mln80 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 282
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo, setih se ja jednog domaceg filma koji nosi dobru politicku poruku.Cik pogodite sta film Andergraund  E. Kusturice proziva kroz lik Marka Drena i kroz podrum?
IP sačuvana
social share
"Eto, 10 godina se tuzim sa drzavom da mi plati put preko njive, a sada kada vidim da se ne zna ni koj pije ni koj placa, uzecu stvar u svoje ruke, izvadicu stetu makar crko."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Za tu "politicku poruku" je "odgovoran" Dusan Kovacevic jer je on autor drame "Bila jednom jedna zemlja" koja je adaptirana za taj film.
Anyways, pisci su ti koji kroz dijaloge, monologe i naraciju u svojim scenarijima/komadima pakuju poruke... Komad bez poruke prakticno ne vredi nista. Na filmu, reziser i pisac rade zajedno kako bi ta poruka bila sto upecatljivija, da bi sto jaci utisak ostavila na gledaoca. Naravno, kada je rec o filmu, nikako ne mora da ima jaku poruku da bi bio prihvacen kod publike. Publika se zadovoljava pricom koja drzi paznju i solidnom rezijom, a specijalni efekti postaju sve presudnija stvar kada se govori o filmovima, pa se tako filmovi sa vecim budzetom i skorije godine izdavanja smatraju automatski boljim od onih starijih u kojima su efekti bili ograniceni. Sve se manje paznje posvecuje tom dramskom delu, a da ne govorim o porukama, zbog cega su danasnji filmovi globalno toliko losi.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Apsolutno si u pravu, a posto vidim slicicu Akira Kurosave uzecu njega za primer. On je ratno-epske filmove pravio u vreme kada specijalni efekti nisu ni postojali, i celokupna radnja je zasnovana na drami karaktera i poruci.
Ovi danasnji kvazireziseri se toliko zanesu da im filmovi vise lice na crtane, a ne igrane filmove (da, mislim na 300). Nema veze sto su glumci poluprofesionalni, uvek ce da se nadje neki kreten koji ce to da nazove probojem u filmskoj tehnologiji. Pa posle napabirce Oskare za zvuk, montazu zvuka, sliku, montazu slike i sta sve ne i eto im 11 komada (da, mislim na Gospodara prstenova). I posle to dobije status kultnog filma, iako jedva moze da se nazove filmom...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 831
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Apsolutno si u pravu, a posto vidim slicicu Akira Kurosave uzecu njega za primer. On je ratno-epske filmove pravio u vreme kada specijalni efekti nisu ni postojali, i celokupna radnja je zasnovana na drami karaktera i poruci.
Ovi danasnji kvazireziseri se toliko zanesu da im filmovi vise lice na crtane, a ne igrane filmove (da, mislim na 300). Nema veze sto su glumci poluprofesionalni, uvek ce da se nadje neki kreten koji ce to da nazove probojem u filmskoj tehnologiji. Pa posle napabirce Oskare za zvuk, montazu zvuka, sliku, montazu slike i sta sve ne i eto im 11 komada (da, mislim na Gospodara prstenova). I posle to dobije status kultnog filma, iako jedva moze da se nazove filmom...

uh da se nisi malo zaleteo oko filma gospodari prstenova?
film je extra odradjen,i to bas extra.
da ti se ne svidja,to je ok,stvar ukusa ali da kako ti kazes`jedva moze da se nazove filmom` to vec malo sutra...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Samo smatram da Orlando Blum, Ilajdza Vud i Liv Tajler nemaju veze sa glumom i da su tu da bi privukli publiku, a ne potpomogli kvalitetu filma... i da nema sve te kompjuterske grafike film bi licio na tres horore iz 50-ih...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Da su u filmu manje koristeni skupi detalji, glavu dajem da film nebi dosego slavu kojom danas raspolaze. Fan sam Tolkina, kao i knjizevne trilogije Gospodar Prstenova, ali opet moram reci da je film previse skup da bih ga naveo u moj top 10 recimo. Same knjige nose veliki broj poruka u sebi, posto je Tolkin, jel, bio jedan od najvecih genija knjizevnosti svog vremena. Citavo delo je jedna bajka koja se moze prilagoditi svim uzrastima, tako da je jednako popularna i kod klinaca i kod zrelih ljudi. Bas zato sam fan knjizevne trilogije, a ne filmova. Cinjenica je da bi sa onolikim budzetom film bez frke mogao da rezira i jedan Uwe Boll i da bi opet ispao dobro i nailazio na tonu odlicnih kritika kod onih koji nisu citali knjige, jer je zaista onakve Tolkinove knjige mnogo, mnogo tesko upropastiti.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Pa Uwe je radio filmove sa dosta specijalnih efekata valjda (sudim po naslovima, nisam ih gledao) pa su opet svi shit.
Shteta bi bila da je LOTR radjen u neko drugo vreme jer takva tematika i pricha apsolutno zasluzuje i trazi specijalne efekte.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 03:36:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.