Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:42:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Top 20 filmova  (Pročitano 30244 puta)
03. Apr 2009, 14:13:31
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Ajde malo i o tome. Prichamo po malo o omiljenim filmovima u raznim temama a josh uvek nema teme za to. Da vidimo koliko su nam ukusi razlichiti ili slichni. I naravno napishite razloge zashto su vam bash ti filmovi omiljeni...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Uf baki, mnogo je 20... Nabrojacu neke i to ne po nekom redosledu, vec kako mi padaju na pamet...


Once Upon A Time In America by Sergio Leone ... Po mom misljenju, jedan od najboljih ikad snimljenih.  Opet, po mom misljenju bolji film od Kuma jer se bavi ozbiljnijim temama na ozbiljniji nacin. Isto, veliki deo film moze da prodje bez dijaloga, samo sa genijalnom Morriconeovom muzikom i da film opet ima smisla i da ostavi jak utisak. Film govori o prijateljstvu, o svim prednostima i mana istog. Definitivno must see. Film dosta dugo traje, ali ga vredi odgledati...

Fistful of Dynamite (aka. Duck you sucker) by Sergio Leone ... Opet Leone, ovoga puta o revoluciji. U pricu se uplice veteran IRA-e sa svojom specificnom zivotnom pricom. Film obiluje zlatnim momentima, i rezija je na nivou. Obozavam Leoneovo reziranje! Za fanove Leonea, definitivno must see, a ostalima film moze da deluje kao smor jer dosta dugo traje... Ako od filma ocekujete sat i po jurnjave, ovaj film preskocite, a ako imate vremena da se udubite u film onda ga definitivno vredi odgledati. Opet, ovaj film mi je u top 10.

Da ne nabrajam ostale Leoneove filmove, cenim da je vecina ljudi odgledala ostale filmove i imaju ideju kako izgledaju.

Shawshank Redemption (aka. Iskupljenje u Shoshenku, aka. Bekstvo iz Shoshenka) by Stephen King and Frank Darabont ... Ne volim da komentarisem ovaj film jer ma sta napisem na kraju se i meni cini da sam nesto izostavio... Recicu samo, prica o istrajnosti, prijateljstvu... jednostavno previse dobar film. Ovo je must see za sve.

Shichinin no samurai (aka. Seven Samurai) by Akira Kurosawa ... The art of storytelling. Film koji je inspirisao desetine filmova, reziser koji je inspirisao najvece moderne rezisere... Sta reci kad je Kurosawa inspirisao jednog Serdja Leonea? Opet, must see. Reci nisu potrebne, odgledajte film.

opet, da ne nabrajam ostale Kurosawine filmove...

A Clockwork Orange by Stanley Kubick ... Jedni ga smatraju genijem, dok su drugi zgrozeni i odbijeni njegovim radom. Obozavam ovog coveka. Ovaj film je mnogo vise od toga sto jeste, pa sad ko razume shvatice.

The Shining by Stanley Kubick ... Vec smo raspravljali o ovom filmu na "najboljim hororima" pa ga vredi pomenuti. Ovo je klasicni horror koji se ne drzi dela po kom je snimljen, ves ispoljava Kjubikovu genijalnost, pa sam zato napisao samo by Kubick, a nisam pomenuo Kinga. Cenim da autori modernih horrora treba vise da obrate paznju na ovakve klasike pre no sto snime one gluposti. Film je star 30 godina, a opet je 1000x i bolji i jeziviji od svih modernih. Kubick nije reziser za sve, ali preporuka je da se bar potrudite da vam se svidi jer dakako vredi.


To je to za sad. Dopunicu listu, ali ovo je neki top kod mene.
« Poslednja izmena: 03. Apr 2009, 19:00:59 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Haha. Uvek kada sam listao negde ovakve teme bilo je do 10 filmova. I uvek su svi prichali da im je malo 10 pa sam zato stavio 20. Neko moze da ih naredja 50 neko 5 jbg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung S8
Mnogo mi je da pisem za svaki pojedinacno zasto mi se dopada, pa cu nabrojati filmove koje su mene odusevili kako pricom, tako i glumom.

The Green Mile (1999)

The Shawshank Redemption (1994)

Schindler's List (1993)

Fight Club (1999)

The Dark Knight (2008)

American History X (1998)

Alien (cini mi se da je iz 1979 ako se ne varam)

Raging Bull (1980)

Requiem for a Dream (2000)

Terminator 2: Judgment Day (1991)

Once Upon a Time in America (1984)

WALL·E (2008)

Memento (2000)

Psycho (Mislim da je iz 60' - tih, ali ne znam tacno koja godina)

Slumdog Millionaire (2008)

Man of fire (2004)

The Shining (1980)

What dream's may come (1998)

The Devil's Advocate (1997)

Serpico (1973)

Ima jos dosta, dodacu kasnije, ne mogu da se setim sada svih... Smile
« Poslednja izmena: 03. Apr 2009, 22:50:47 od Thug4ever »
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 653
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Tema je odlicna... mada zahteva mnogoo razmisljanja .... verovatno cu svoj post vise puta prepravljati , definitivno ova lista kod svih nas zavisi od mnogo cega ...

1.The Godfather (1972)- sta da napisem vezano za ovaj film a da vec sve nije receno odavno ....? Masterpice !
2.The Shawshank Redemption - Mislim da je Orpheus vec sve rekao !
3.LOTR - osim pomenutog vec Godfathera nijedna devetocasovna ekranizacija nije uspela da me drzi prikovanog za ekran vise puta kao ova savrsena Tolkinova bajka .... prvo sam procitao knjigu a tek onda pogledao film posle nekoliko godina i mislim da je Peter Jackson uradio brilijantan posao ...
4.V kao vendeta - film koji je iz nekog nepoznatog razloga na mene ostavio i uvek ostavlja neki neverovatan utisak .Snaga , uponost , istrajnost jedne osobe ... bunt protiv rezima .. globalizacije ... nesto sto neodoljivo podseca na neka prosla vremena ......
5. Braveheart - Mel Gibson u svom najboljem izdanju...
6. Remeber the Titans -ne znam zasto... ne postoji neki konretan razlog....
7. 300 - " Spartans tonight we dine in hell"
8. Notebook - ako bih ijedan romantican film imao mesta na moojoj listi to bi bio ovaj film .... nevoratno dobra ekranizacija savrsene knjige ... duboka snazna prica koju predlazem da gledate iskljucivo u zenskom drustvu ....
9. Hotel Ruanda - prica hiljadu puta vec ispricana ali ovaj put na jedan poseban emotivan nacin... koji ne moze da Vas ostavi ravnodusnim ... ovaj film ima sve ono sto jedan veliki film cini pricom za sva vremena
10. Seven samurai - Akira Kurosawa .. sta reci za ovaj film... savrsen , neprevazidjen , neponovljiv .. i da li sam rekao bilo sta novo.. naravno da nisam.
11. Fight club-  najbolja uloga Bred Pita .... luda , neobicna prica... originalna pre svega....svako ko je pogledao odredjene scene usporeno shvatio je zasto je ovaj film drugaciji od ostalih.
12. Seven
13. Storm of the century - Stiven King
14.    Once Upon a Time in America - Sergio Leone .. verovatno najbolja prica sa najboljom muzikom ikada ispricana od strane jednog rezisera
15. The Shining - ja cu za razliku od Orpheusa naglasiti da sam ja ljubitelj Stiven Kinga i da je mog glas na prvom mestu zbog njegove price... ali ne zanemarujem ni najmanje ovde Stanley Kubick
16. Donie Darko - kada god ne znate kako da opravdate neki svoj postupak recite .. zeka me je naterao ...
17 .Oldboy
18. The Green Mile
19. A Clockwork Orange
20. The Usual Suspects
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
bicu vredan pa cu da piskaram Smile

old boy...za mene i mozda najbolji film koji se pojavio u zadnjih 10-15 godina...tema teska i grozomorna,rasplet jos grozomorniji i bizarniji...juzna koreja-zakon Smile Smile

nekromantik...totalni bunt i avangarda,toliko morbidna i tabu tema a ispricana na jedan,usudjujem se reci,romantican nacin

taxi driver...mozda i najbolji de nirov a samim tim i skorsezeov film...scena kad de niro sedi u taxiju a iza njega skorseze sedi i objasnjava kako ce ubiti nevernu zenu je maestralna(mislili ste da cu spomenuti:are you talkin' to me?...no,no Smile Smile

the shawshank redemption...sta reci za ovaj film?gledao sam ga bar deset puta i nikad nisam skrenuo paznju sa gledanja...vrhunski film

apocalypse now...dosta osporavan i kontroverzan film...kad gledam scenu sa helikopterima i njihov ples uz muziku uvek se najezim Smile

pulp fiction...ste reci osim.....where is zed?....zed is dead Smile Smile Smile

reservoir dogs...pretpostavljam da ima dosta ljudi koji ne vole tarantinove filmova ali ja obozavam taj njegov stil preterivanja a pogotovu one besmislene dijaloge koji nemaju nikakve veze sa radnjom filma...hint:pogledati prvih 5 minuta filma Smile

a clockwork orange...orpheus je sve rekao Smile

rounders...mozda zbog moje ljubavi prema texas hold'em-u obozavam ovaj film ali film mi se svidja i zbog nortonove odlicno odigrane uloge(posebno recenica-parafraziram:u partiji zivota zene su piksla Smile Smile) ali i zbog maestralnog malkovicha

deer hunter...jedan od najboljih antiratnih filmova ikada snimljenih....svi znamo za savrsene role de nira,streep i walkena ali mislim da je nakon ovog filma nepravedno bio zapostavljen john savage koji se kasnije izgubio u talogu nekvalitetnih b filmova Smile

to be continued Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Samsung S8
Upravo sam odgledao i ''Curious case of Benjamin Button'' (2008), tako da i njega dodajem na listu. Film je fantastican. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Jesam napisao da se napishu razlozi zbog kojih su vam filmovi omiljeni ali mene lichno mrzi da pishem. Jer mogu da piishem memoare a sigurno ce biti ono shto vec davno recheno.  Smile A ne mogu nikako da ih sortiram po pozicijama tako da cu samo da izdvojim 3 najdraza a ostale cu hronoloshki da poredjam...

Top 3:

The Green Mile (1999) directed by Frank Darabont and screenplay by Stephen King
Schindler's List (1993) directed by Steven Spielberg
The Shawshank Rdemption (1994) directed by Frank Darabont and screenplay by Stephen King

ostali hronoloshki:

Rebecca (1940) directed by sir Alfred Hitchcock
Casablanca (1942) directed by Michael Curtiz
The Treasure of the Sierra Madre (1948) directed by John Huston
Rope (1948) directed by sir Alfred Hitchcock
The African Queen (1951) directed by John Huston
Dial M for Murder (1954) directed by sir Alfred Hitchcock
12 Angry Men (1957) directed by Sidney Lumet
Vertigo (1958) directed by sir Alfred Hitchcock
Psycho (1960) directed by sir Alfred Hitchcock
Buono, il brutto, il cattivo., Il (1966) directed by Sergio Leone
The Godfather (1972) directed by Francis Ford Coppola
The Sting (1973) directed by George Roy Hill
The Godfather: Part II (1974) directed by Francis Ford Coppola
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) directed by Milos Forman
The Thing (1982) directed by John Carpanter
Stand by Me (1986) directed by Rob Reiner
The Silence of the Lambs (1991) directed by Jonathan Demme
Forrest Gump (1994) directed by Robert Zemeckis
The Usual Suspects (1995) directed by Bryan Singer
Braveheart (1995) directed by Mel Gibson
Se7en (1995) directed by David Fincher
L.A. Confidential (1997) directed by Curtis Hanson
Vita è bella, La (1997) directed by Roberto Benigni
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) directed by Guy Ritchie
The Boondock Saints (1999) directed by Troy Duffy
Snatch (2000) directed by Guy Ritchie
Gladiator (2000) directed by Ridley Scott
Catch Me If You Can (2002) directed by Steven Spielberg
Man on Fire (2004) directed by Tony Scott
Hotel Rwanda (2004) directed by Terry George
Saw (2004) directed by James Wan
Eight Below (2006) directed by Frank Marshall
The Prestige (2006) directed by Christopher Nolan
The Pursuit of Happyness (2006) directed by Gabriele Muccino
Tropa de Elite (2007) directed by José Padilha
RocknRolla (2008) directed by Guy Ritchie

Mogoa bih da izdvojim josh ovoliko ali eto to bi bili meni najdrazi filmovi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.64
Wall - E

Dark Night

The Godfather

Forest Gump

The Illusionist

Seven Pounds

Butterfly on a Wheel

Troy

Gladiator

Eagle Eye

Oceans 11

Wanted

Curious case of Benjamin Button

Departed

The Green Mile

LOTR

Underworld

Lion King  Smile

The Negotiator

Rambo

Rocky

..................
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Svako zasto ima svoje jebiga ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
mob
Nokia 
Evo i ja cu pokusati da sastavim listu, mada cu verovatno zaboraviti neki film. Moram reci da nisam odgledao ne znam koliko filmova i da filmove cenim iskljucivo po poruci koju nose. Film koji ima sta da kaze je po meni dobar film. Zato me akcije, jurnjava, frka trka uopste ne uzbudjuju.

1st Place: Fight Club (1999) by David Fincher - film je celokupna zivotna filozofija. Govori o konzumerizmu, slobodi, kontrolisanju iste. Svaka recenica u filmu je na neki nacin moto. "Self improvement is masturbation, self distruction." "Let go!" "You are not your job." "Her lie reflected my lie." "Bob had bitch tits"  Smile http://www.imdb.com/title/tt0137523/

2nd Place: Magnolia (1999) by P.T.Anderson - film koji traje 3 sata, ali proleti brzinom svetlosti. Gomila likova, njihove price, emocije povezanost... Reditelj vam neda predaha. Prica o tome kako je zivot pun slucajnosti, kako neke situacije na prvi pogled izgledaju potpuno drukcije nego sto u stvari jesu. Film je slican filmu Crush iz 2004. http://www.imdb.com/title/tt0175880/

3rd Place: Ikiru (1952) by Akira Kurosawa - starac kome javljaju da boluje od neizlecive bolesti pokusava da nadoknadi ono sto je propustao ceo zivot. Da li ce njegova dela uticati da se i ostali trgnu iz letargije? Za mene je ovo idealan film. http://www.imdb.com/title/tt0044741/

4th Place: The Big Lebowski (1997) by Coen Brothers - Komedija po mom ukusu, svaki dijalog znam na pamet. "This is not 'nam, this is bowling, there are rules" http://www.imdb.com/title/tt0118715/

5th Place: Stalker (1980) by Andrei Tarkovsky - kamera Tarkovskog se vuce kao puz, ali hvata fantasticne prizore. Film o filozofiji zivota, put u srca tri razlicita coveka. Na kraju niko nije siguran koja je poruka filma, ali zato je film i dobar. http://www.imdb.com/title/tt0079944/

6th Place: Into the Wild (2007) by Sean Penn - ne placem cesto uz film, ali uz ovaj sam plakao kao zena  Smile par puta. Baziran na istinitoj prici, film o ljudskoj slobodi i izolaciji od ovog sveta i drustva koje je postalo lazno. Briljantna uloga Emile Hirscha (glumi u "Milk") http://www.imdb.com/title/tt0758758/

7th Place: Zeitgeist (2007) by Peter Joseph - film je definitivno eye-opener za one koji to zele. Poruka filma je da je svaka individua podjednako vazna, da ne treba zavisiti ni od koga, da je istina jedini autoritet, da nije bitna ni proslost ni buducnost jer sve sto imamo je "ovaj trenutak". http://www.imdb.com/title/tt1166827/

8th Place: Dead Poets Society (1989) by Peter Weir - Kao i "Zeitgeist" (i vecina mojih filmova  Smile) film ima slicnu poruku : "Carpe diem" ili "Seize the day". Mnogo tuzan film, ali preporucujem svima. http://www.imdb.com/title/tt0097165/

9th Place: Requiem For a Dream (2000) by Darren Aronofsky - Film pocinje tako sto starica izgovara "Sve ce se dobro zavrsit" i daje sinu televizor, da bi mogao da kupi drogu. Koliko preterana majcinska ljubav moze da bude stetna, koliko slepa? I kakve su posledice? Muzika je sjajna, kao i gluma onog crnca sto je uglavnom igrao komedije. Mislim da se zove Wayans. http://www.imdb.com/title/tt0180093/

10th Place: Koyanisqaatsi (1982) by Godfrey Reggio - film bez dijaloga, samo muzika i kadrovi. Koliko covek ume da zivi zivot? http://www.imdb.com/title/tt0085809/

11. Memento

12. Oldboy

13. Man On Fire

14. Taxi Driver

15. One Flew Over Cokoos Nest

16. Psycho (1960)

17. The Shining

18. Boys Don't Cry

19. WALL-E

20. Pulp Fiction


Ali imam jos gomilu filmova u planu: Rashomon, The godfather, 8 and a half, La vita e bella, Schindler's list, The Wrestler, C C of Benjamin Buton, Tokyo story, Persona, ma ima ih  Smile


IP sačuvana
social share

                                     L E S    U N T O U C H A B L E S
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:42:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.