Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:52:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Revolver (2007, Guy Ritchie)  (Pročitano 8479 puta)
02. Feb 2009, 03:22:35
Zvezda u usponu


...za tebe sam Shapke!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung , dobio od MTS-a
E ovako..

Danas sam na nagovor nekoliko drugara, odgledao film Revolver..Ima li josh koji nesrecnik ovde da je moje sudbine  Smile ? Zaista, film je brz, i vishe nego vrhunski snimljen i odglumljen..ali pricha je mnooogo veliko njesra. Poshto smo veche proveli u teshkoj raspravi dal film valja ili ne, molim za pomoc:

Elem, svako ima svoje tumachenje filma..ali u svachijem tumachenju se nadju protivurechnosti, pa me zato interesuje mishljenje onih koji su odgledali film:

 - dal su Green i onaj mafijash Macha ista osoba? Ako jesu, kako vecina misli, kako je moguce da se sheta po kraju kao "Green" bez obezbedjenja, da mu lekari pogreshe dijagnozu(ili je i to istripovao) ? Ipak je on neki prilichno veliki mafijash..

 - Crnac i debeli (Avi i Zack), koji kao shtite ovog Green-a, su ona dvojica iz samica pored njegove? Oni bi trebalo da su plod njegove iskrivljene svesti, zar ne? Ako jesu, dal je i ona crnkinja izmishljena ili postoji? Ako crnkinja postoji, zashto ga je pri ulasku u bar oslovila sa "Mr. Green"? On je isuvishe veliki krimos da bi ga neko mogao znati po drugom imenu..A ako ni njih dvojica ne postoje, kako je on sam uspeo da npr izvali onaj sef iz zida, ili da omami pripadnike 2 bande u 2 razlichite sobe potpuno sam???

Ko je onda pucao na Greena, a ko ga je spasao na pochetku filma, pred onim vratima - onaj ubica sigurno nebi pucao na svog shefa, a debeli nije mogao da doveze auto ako je samo plod mashte  Smile

Ako je brat rekao Greenu da je chuo da su ova dvojica opasni i da ih chak ni veliki mr Gold ne sme dirnuti, znachi li to da je i lik brata izmishljen?

Ako nisu izmishljeni, zashto onaj nije pucao na njih kada su u onom bazenu ispred stana u kojem chekaju Greena u zasedi?

itd,itd..


 
IP sačuvana
social share
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.



Smoke-free with the eGo-T
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6120
pise ti na wikipediji sve o filmu, macha i green nisu isti likovi, sem gold je podsvest - gramzivost, i tako to ...

a sahisti, placeni ubica i green su savladali sem golda u sebi ...

mocha ocigledno nije uspeo zato se ubio ...

sahisti stvarno postoje i bili su u celiji pored njegove, samo su pobegli bez njega jer nije jos bio spreman.
« Poslednja izmena: 02. Feb 2009, 03:33:09 od boki282 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Aaa, vrh je ovaj film! Bas je konfuzan, obozavam takve filmove.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


...za tebe sam Shapke!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung , dobio od MTS-a
I ja volim filmove koji te teraju na razmishljanje, ali ovaj me vishe nervira  Smile jer ne mogu da nadjem neku logichnost  Smile

@boki - kako je to placeni ubica pobedio gramzivost? Pusti prevod, znam i ja pomalo engleski  Smile ako su shahisti pobedili gramzivost, zashto se bave zelenashenjem?
« Poslednja izmena: 02. Feb 2009, 03:43:27 od Shaka Zuluf »
IP sačuvana
social share
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.



Smoke-free with the eGo-T
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 6120
I ja volim filmove koji te teraju na razmishljanje, ali ovaj me vishe nervira  Smile jer ne mogu da nadjem neku logichnost  Smile

@boki - kako je to placeni ubica pobedio gramzivost? Pusti prevod, znam i ja pomalo engleski  Smile ako su shahisti pobedili gramzivost, zashto se bave zelenashenjem?

davno sam gledao, pitanje dali sam i ja dobro preveo, savladali sopstveni ego ili slicno ..ali tamo ti objasnjavaju film do detalja, placeni ubica je spasao burazera i klinku jer je shvatio da ostali nisu normalni  Smile



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Since 06.01.2006.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6140
Zastava Bor, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Nokia Lumia 630
Ma daj, nas cetvoro smo se gledali bledo posle filma... to me podseti moracu opet da ga odgledam sam!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mozes danas, ostavi za sutra...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1207
Zastava Stairway to heaven-Highway to hell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
- dal su Green i onaj mafijash Macha ista osoba? Ako jesu, kako vecina misli, kako je moguce da se sheta po kraju kao "Green" bez obezbedjenja, da mu lekari pogreshe dijagnozu(ili je i to istripovao) ? 

Dzejk i Macha nisu ista osoba. Nije on nista istripovao, nego su mu Zek i Avi namestili rezultate kod lekara...

- Crnac i debeli (Avi i Zack), koji kao shtite ovog Green-a, su ona dvojica iz samica pored njegove? Oni bi trebalo da su plod njegove iskrivljene svesti, zar ne?   

Da oni su dvojica iz celija pored njegove i ne oni nisu plod njegove maste vec stvarni likovi.

Ko je onda pucao na Greena, a ko ga je spasao na pochetku filma, pred onim vratima - onaj ubica sigurno nebi pucao na svog shefa, a debeli nije mogao da doveze auto ako je samo plod mashte  Smile 

Sorter je pucao na Dzejka i on radi za Machu koji je stvaran lik. Tako da ubica nije pucao na sefa, a debeli je dovezao kola zato sto nije plod maste  Smile

Ako je brat rekao Greenu da je chuo da su ova dvojica opasni i da ih chak ni veliki mr Gold ne sme dirnuti, znachi li to da je i lik brata izmishljen?

Lik brata nije izmisljen, nego je Gold izmisljena licnost (Gold u stvari predstavlja alter-ego koji je u svima nama) njega su izmislili njih dvojica, prema tome Gold ne sme da ih dira jer on zapravo ne postoji itd...

P.S. Pogledaj film vise puta bice ti jasnije i nemoj u toku ponovnog gledanja da razmisljas kako, sta, zasto, jer ces samo dodatno da se zbunis. Razmisljaj posle filma  Smile
IP sačuvana
social share
De Gustibus Non Est Disputandum


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


...za tebe sam Shapke!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung , dobio od MTS-a
Dobro Voodo, ako te nije mrzelo da citirash deo po deo mog posta, shto si odustao na kraju  Smile ? A tamo pishe:
Citat
Ako nisu izmishljeni(debeli i crnac), zashto onaj nije pucao na njih kada su u onom bazenu ispred stana u kojem chekaju Greena u zasedi?
Kako su mogli da nestanu iz samice istovremeno? Kako su to znali sve o Greenu, i one najvece tajne, a da medjusobno, pa ni sa njim ne prichaju???

Da su Green i Macha ista osoba, tj 2 strane njegove lichnosti - zakljucheno je jer se jedino njih dvojca bore sa glasovima u glavi..Ako nisu ista osoba, kako onda objasniti:
 - Green chim se pojavi blizu kazina, alarmiraju se svi moguci..A on udje sa pishtoljem pa pravo u spavacu sobu Mache, a obezbedjenje nije zaobishao niti pobio - obezbedjenja nema !? Zashto Macha nije pucao na njega kada ga je sreo na izlasku iz lifta?
IP sačuvana
social share
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.



Smoke-free with the eGo-T
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18;
Ово је један од бољих "прслих" филмова...

Ако су стварни зашто се нико није њима обраћао, у казину када су дошли по Грина њих ко да нису ни видели...  Smile

Иначе има разлике између америчке и британске/глобалне верзије...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mozes danas, ostavi za sutra...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1207
Zastava Stairway to heaven-Highway to hell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Dobro Voodo, ako te nije mrzelo da citirash deo po deo mog posta, shto si odustao na kraju  Smile ?

Pa na kraju sam izgubio volju  Smile Salim se naravno...

Ako nisu izmishljeni, zashto onaj nije pucao na njih kada su u onom bazenu ispred stana u kojem chekaju Greena u zasedi?  

Kao prvo oni su tu dosli zbog Dzejka, tako da ovi nisu imali interes da ih ubiju, a izmedju ostalog Zeka i Avija se cak i Mr. Gold ''plasi'' tako da je moguce da nisu ni smeli da ih diraju...

Kako su mogli da nestanu iz samice istovremeno? Kako su to znali sve o Greenu, i one najvece tajne, a da medjusobno, pa ni sa njim ne prichaju???

Jedan je vrhunski prevarant, a drugi vrhunski sahista, smislili su ultimativnu formulu za prevare tako da pitanje bekstva iz zatvora za njih uopste nije bilo komplikovano. Oni su u zatvoru sedeli samo zato sto su smisljali formulu, a za to im je potrebno vreme; cim su je smislili ostanak u zatvoru je bio nepotreban. Sa Grinom su se sporazumevali kao i medjusobno preko poruka i sifri u knjigama, znali su sve o njemu jer im je on posle odradjenog vremena verovao i rekao im sve o sebi jer su mu obecali da ce zajedno pobeci svi trojica, sto su mu na kraju filma i rekli...
Evo ti jedan citat iz filma:
Dzejk: ''Opasna kombinacija Sah i Prevara. Ovi momci su bili pod kljucem 10 god. bez ikog da ih ometa, razmisljajuci o tome kako da uklope svaki najmanji delic u prevaru. O da razmisljali su, itekako, stvarno jesu. Pre sam mislio da sam ja pametan, ali njih dvojica su bili visa klasa, ''premijum'' klasa prevaranata. Glavna ambicija bila je smisliti ultimativnu prevaru, uvek misliti brze i vece od drugih... Na kraju su pronasli formulu. Formulu za vrhunsku pobedu. Zakljucili su da je pravi trenutak dosao i da je vreme da napuste udobnost svojih celija. Beton i celik nisu ni spomenuli. Nisam ni sumnjao u njih. Sledeceg dana su nestali bez traga itd...

Da su Green i Macha ista osoba, tj 2 strane njegove lichnosti - zakljucheno je jer se jedino njih dvojca bore sa glasovima u glavi..Ako nisu ista osoba, kako onda objasniti:
 - Green chim se pojavi blizu kazina, alarmiraju se svi moguci..A on udje sa pishtoljem pa pravo u spavacu sobu Mache, a obezbedjenje nije zaobishao niti pobio - obezbedjenja nema !? Zashto Macha nije pucao na njega kada ga je sreo na izlasku iz lifta?

Pazi ovako. Poenta filma je borba coveka protiv sebe samog odnosno svog alter-ega. Na pocetku filma postoji citat: ''Najveci neprijatelj ce se sakriti na poslednjem mestu gde ces traziti'' - a to je u stvari u tvojoj glavi...
Macha se bori protiv sebe i svog straha od Golda (koji ne postoji), a Dzejk se ceo film bori protiv sebe (alter-ego je njegov glas koji se javlja kad-god razmislja) i kulminacija filma je kada se suoci sa samim sobom u liftu i pobedi svoj strah odnosno shvati da je sve to u njegovoj glavi... Grin je pobedio sebe, a Macha nije. Dzejk je kod Mache dosao nocu pretpostavljam da je tad obezbedjenje ''neoprezno''  Smile a i nosio je sa sobom novac... Macha ga nije ubio jer se u svom strahu od Golda skroz pogubio i nije znao sta je Sta, ni ko je Ko. Dzejk je (dok je Macha trcao niz stepenice) u liftu pobedio sebe i shvatio da Macha ima isti problem i zato se nije plasio od njega kada mu je bio uperen pistolj, sto je Machu dodatno zbunilo (zasto ga se Grin ne plasi) itd...

Ако су стварни зашто се нико није њима обраћао, у казину када су дошли по Грина њих ко да нису ни видели...  Smile

Ne secam se koji je to deo fima, ako je na pocetku on ih tada nije ni znao...

P.S. Mnoge od ovih stvari nisam napamet napisao, vec sam citao intervju-e sa Gaj Ricijem i on je izmedju ostalog potvrdio da su i Macha, Zek i Avi stvarni likovi...  Smile

Auuu, al' ste me namucili  Smile
« Poslednja izmena: 02. Feb 2009, 17:21:08 od Voodoo chile »
IP sačuvana
social share
De Gustibus Non Est Disputandum


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 08:52:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.