Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:08:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Changeling  (Pročitano 5572 puta)
26. Jan 2009, 20:50:48
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Qtek 小米
Changeling



Inspired by actual events that occurred in 1920s-era Los Angeles, Clint Eastwood's "Changeling" tells the story of a woman driven to confront a corrupted LAPD after her abducted son is retrieved and she begins to suspect that the boy returned to her is not the same boy she gave birth to. The year was 1928, and the setting a working-class suburb of Los Angeles. As Christine (Angelina Jolie) said goodbye to her son, Walter, and departed for work, she never anticipated that this was the day her life would be forever changed. Upon returning home, Christine was distressed to discover that Walter was nowhere to be found. Over the course of the following months, the desperate mother would launch a search that would ultimately prove fruitless. Yet just when it seemed that all hope was lost, a nine-year-old boy claiming to be Christine's son seemed to appear out of thin air. Overcome with emotions and uncertain how to face the authorities or the press, Christine invites the child to stay in her home despite knowing without a doubt that he is not her son. As much as Christine would like to accept the fact that her son has been returned to her, she cannot accept the injustice being pushed upon her and continues to challenge the Prohibition-era Los Angeles police force at every turn. As a result, Christine is slandered by the powers that be, and painted as an unfit mother. In this town, a woman who challenges the system is putting her life on the line, and as the situation grows desperate, the only person willing to aid her in her search is benevolent local activist Reverend Briegleb (John Malkovich).

http://www.youtube.com/watch?v=_sxikEYkOmo

http://www.imdb.com/title/tt0824747/
« Poslednja izmena: 26. Jan 2009, 20:54:58 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
sve bi bilo ok u ovom filmu da glavna uloga nije angelina jolie.....nikako joj to ne stoji Smile
« Poslednja izmena: 26. Jan 2009, 21:20:46 od mrgec »
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus
jel si gledao film mrgeC?
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
jel si gledao film mrgeC?

odgledao pre jedno mesec dana...film je po istinitoj prici koja je sokirala ameriku krajem 20-tih godina proslog veka.....eastwood je to sve lepo uklopio(mada mi se cini da je nekako zbrzao kraj Smile)...jedina greska po meni je jolie....negde sam vec pomenuo da bih vise voleo da sam video jodie foster u toj ulozi...jeste da je starija ali trenutno ne mogu da se setim neke glumice izmedju 30 i 35 godina koja bi iznela tu ulogu
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus
pazi, ni ja ne volim Andjelinu, nisam gledao film, ali mi je drugarica rekla da je film odlican.. i da je ona dobra u filmu,,
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
pazi, ni ja ne volim Andjelinu, nisam gledao film, ali mi je drugarica rekla da je film odlican.. i da je ona dobra u filmu,,
nije da ja ne volim angelinu...ima ona super filmova....jednostavno....nekako mi nije odgovarala za ovaj film...sta znam,mozda i gresim ali to jesamo moje misljenje
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus
kapiram te.. Smile

ja je ne volim.. ima zlu facu ..
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Qtek 小米
Филм је одличан, наводно снимљен по истининитом догађају.
Има пар типично холивудских клишеа, нпр (спојлер) баш у тренутку када треба да укључе ону справу која се користи у медицинске сврхе у лудари улеће бискуп са екипом и прекидају у последњем часу шок терапију или када Анђа на улици сазнаје вест из новина, затим пада у несвест кад гле бискуп се појављује као супермен и хвата је
Као и (спојлер) како је могуће да само после 5 месеци од закопаних тела остану само кости и по која ципела.

 Smile  Smile

Ипак препоручујем свима да погледају филм.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zamena


Žanr: triler, istorijski, misterija
Trajanje: 141 min.
Originalni naziv: Changeling
Premisa: Da bi pronašla svoga sina, učinila je ono što se niko nije usudio!

Glavne uloge:   
Andželina Žoli (Angelina Jolie), Džon Malkovič (John Malkovich), Džefri Donovan (Jeffrey Donovan), Majkl Keli (Michael Kelly), Kolm Feore (Colm Feore), Džejson Batler Harner (Jason Butler Harner), Ejmi Rajan (Amy Ryan)

Scenario:   
Dž. Majkl Stracinski (J. Michael Straczynski)

Režija:   
Klint Istvud (Clint Eastwood)



SINOPSIS

Los Anđeles, 1928. Kristin se pozdravlja sa sinom Volterom i odlazi na posao u subotu ujutro. Kada se vrati, shvata da je njen sin nestao. Besomučna potraga završava se nekoliko meseci kasnije, kada se devetogodišnji dečak vrati kući tvrdeći da je on Volter. Zbunjena, pomešanih osećanja, ona mu dozvoljava da prespava. Ali duboko u srcu Kristin zna da ovaj dečak nije njen sin.

O FILMU

"Zamena" je emotivna i provokativna drama zasnovana na istinitim događajima koji su zauvek izmenili grad Los Anđeles. Film priča priču jedne žene čiji je nepobediv duh i odbijanje da se preda rasturilo korumpiranu policijsku stanicu i uvelo nov period dostojanstva i jednakosti pod okriljem zakona.

Istorija Los Anđelesa obeležena je senzacionalnim pričama o korupciji, zataškivanjima i ubistvima. Od silovanja Roskoa - Feti Arbakla i suđenja za ubistvo mlade strarlete Virdžinije Rape 1921. godine, preko kidnapovanja evangelistkinje Ejmi Semple Mekfirson 1926. do "Crne dalije", ubistva 1947. godine, skandal je prožimao grad i bacao loše svetlo na političke operativce. Međutim, malo poznata priča o borbi jedne žene iz radničke klase - uprkos minimalnim izgledima - da pronađe svog izgubljenog sina bila je ta koja će, skoro 80 godina kasnije, podstaći sklapanje partnerstva između nekoliko najcenjenijih holivudskih filmadžija. Neverovatna priča Kristine Kolins skoro je pala u zaborav kad je na nju nabasao jedan bivši novinar.

Pre nekoliko godina scenarista Džej Majkl Stracinski, bivši novinar koji je pisao za "Los Anđeles tajms", "Herald egzaminer" i "Tajm", među mnogim drugim izdanjima, nabasao je na zapanjujuću priču jedne žene iz radničke klase koja je srušila jednu političku mašineriju. Scenarista se priseća: "Izvor koji sam imao u Gradskoj većnici pozvao me je jednog dana i rekao da spaljuju stare izveštaje i da bi trebalo da pogledam nešto pre nego što ga bace u peć. Tako sam se ja sjurio u većnicu i oni su tamo imali transkript saslušanja Gradske socijalne pomoći u slučaju Kristin Kolins. Počeo sam da iščitavam svedočenja i pomislio: 'Nemoguće da se ovo stvarno desilo. Ovo mora da je neka greška'. Ali to je bilo dovoljno da se navučem na priču pre nego što je knjiga završila u vatri."

Ono što je za Stracinskog, na prvi pogled, bilo zapanjujuće postajalo je sve potresnije što je više kopao po detaljima slučaja. Priču je istraživao otprilike godinu dana, zavirivao je u svaki nejasan detalj sedmogodišnjeg putešestvija Kolinsove kako bi našla odgovore o nestanku svog sina. Ono što je pronašao bilo je još potresnije od Hačinsove podvale. Ispod prašnjavih dokumenata isplivao je paralelni slučaj – koji je govorio o izopačenim detaljima zverskih zločina koje je nad decom počinio Gordon Nortkot (koji je naizmenično prvo priznavao, a zatim poricao da je ubio još uvek nestalog Voltera Kolinsa) i o nepopustljivoj moći vlasti Los Anđelesa iz tog perioda.

Iako je Kolinsova umrla 1935. godine, nikad ne saznavši šta se desilo s njenim sinom, Stracinski je sumirao koliko je moćna bila njena zaostavština. "Moja namera je bila jednostavna: da odam počast onome što je Kristin Kolins učinila. Moj posao je bio da ispričam priču što iskrenije moguće i da odam počast njenoj borbi i tome što nikad nije izgubila nadu i što je nastavila da traga za svojim sinom. Njeno jednostavno pitanje: 'Gde je moj sin?', srušilo je celokupnu gradsku strukturu Los Anđelesa". Da bi dodao na verodostojnosti priče, scenarista je doslovce vadio citate iz arhive, zajedno s drugim direktnim svedočenjima koje je uključio u filmski scenario.

Produkcija je ostavila dubok utisak na ekipu filma, posebno na Žolijevu i njenu zainteresovanost da uveliča ono što bi svaki roditelj uradio da zaštiti svoje dete. O zajedničkom iskustvu koje ju je zbližilo s celom ekipom filma "Zamena" glumica kaže sledeće: "U filmu koji zahteva duboke emocije zaista smo plakali zajedno, besneli zajedno i nekako sve to izneli. Ovo naše malo putovanje povezalo nas je kao ljudska bića. Vežete se kroz emocije i zajedničko iskustvo, i tako se brzo stvore prijateljstva." Istvud je završio parafraziranim citatom Džimija Kegnija, ali to je isto tako mogla reći i sama Kristin Kolins: "Kad nas pritisnu klevetnici, ono što svi možemo da uradimo jeste to da se 'ukopamo u mestu i kažemo istinu'." Ako je Volter Kolins živ, on ima 89 godina.

Oficijelni sajt
Changeling (2008)

Premijera: FEST 2009. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Ovaj film ću kad tad da iznajmim i da pogledam .. mnogo mi se sviđa ali nikako da dođem do vremena
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 05:08:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.