Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:33:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Australija  (Pročitano 5404 puta)
07. Dec 2008, 00:06:15
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
Australija
Australia


Žanr: Romantična drama
Režija: Baz Luhrmann
Uloge: Nicole Kidman, Hugh Jackman, David Wenham, Jack Thompson, Bryan Brow


„Australija“ je romantična, epska avantura smeštena u burni period pred Drugi svetski rat. Britanska aristokratkinja (Nikol Kidmen) odlazi na daleki kontinent da bi spasila nasleđeno imanje. Nemoćna zbog problema u kojima se našla, za pomoć se obraća lokalnom farmeru (Hju Džekmen), a njihov poduhvat se pretvara u spektakularno putovanje kroz hiljade kilometara božanstvene i neistražene zemlje.



IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
Australija


Žanr: avantura, romansa
Trajanje: 165 min.

Glavne uloge:   
Nikol Kidman (Nicole Kidman), Hju Džekmen (Hugh Jackman), Brendon Volters (Brandon Walters), Dejvid Venam (David Wenham), Džek Tompson (Jack Thompson), Brajan Braun (Bryan Brown)

Scenario:   
Baz Lurman (Baz Luhrmann), Stjuart Biti (Stuart Beattie), Ronald Harvud (Ronald Harwood), Ričard Flenegan (Richard Flanagan)

Režija:   
Baz Lurman (Baz Luhrmann)



SINOPSIS

"Australija", film reditelja Baza Lurmana, epska romantična avantura, smeštena je u tu zemlju u eksplozivno vreme uoči Drugog svetskog rata. U njoj, engleska aristokratkinja (Kidman) putuje do dalekog kontinenta, tu upoznaje sirovog lokalnog momka (Džekmen) i nevoljno pristaje da se udruže u spasavanju zemlje koju je nasledila. Zajedno kreću na put transformacije preko hiljadu milja najlepšeg i najnegostoljubivijeg pejzaža na svetu, da bi se suočili s bombardovanjem Darvina od strane japanske vojske, koja je napala Perl Harbor.

O FILMU

Epska priča o transformaciji, ljubavi i avanturi, "Australija", odvija se na kontinentu koji reditelj Baz Lurman vidi kao poslednju veliku granicu sveta. "Za ostatak sveta Australija je daleko od najdaljeg", kaže on. Njemu se jako dopala ideja o stvaranju epskog filma smeštenog u njegovu rodnu zemlju, poput klasika koji su na njega ostavili snažan uticaj u detinjstvu, a koji bi uticao na generacije ljudi širom sveta.

U tradiciji filmova kao što su "Kazablanka", "Titanik" i "Oklahoma", Lurmanova "Australija" je metafora za misterije, romanse i uzbuđenja koja podstiču udaljene egzotične lokacije gde ljudi mogu da transformišu svoje živote. "Ovo je film kakav sam želela da snimim otkad sam bila devojčica", kaže Nikol Kidman. "Odrasla sam gledajući australijske glumice poput Džudi Dejvis i Andžele Panč Mekgregor u sjajnim ulogama u pričama smeštenim u našu zemlju, i sanjala sam da snimim film koji bi imao snagu i težinu takvih filmova". "Ovo je životna prilika", kaže Hju Džekmen. "Nisam snimio australijski film već osam godina, tako da je ovo – vratiti se i snimiti film ove veličine, koristeći sopstveni akcenat – bilo ostvarenje sna. Uloga iz snova, film, ekipa, reditelj iz snova."

Priču ovog filma pokreće ledi Sara Ešli, tvrdoglava pripadnica britanskih viših slojeva, izgubljena u braku bez ljubavi i ustajalom, veštačkom životu. "Kada stigne u Australiju, Sara je uštogljena koliko i lik Ketrin Hepbern u 'Afričkoj kraljici'," kaže Lurman. "Nije otvorena prema životu i ljubavi. Ali u Faravej Daunsu i dalje ona je primorana da se zbliži s okolinom i ljudima, i u njoj se ponovo rađa duh. To putovanje je potpuno transformiše."

Sara iznenađuje i sebe i druge oko sebe kada se pokaže kao dorasla izazovima novog života i odgovornosti, ali je niko i ništa ne iskušava koliko Kauboj. Sirov koliko je Sara prefinjena, Kauboj je najbolji od ljudi koji gone stoku stotinama milja preko surovog, nemilosrdnog terena. Kako Džekmen objašnjava: "Dobar kauboj će vašu stoku dovesti na tržnicu u boljem stanju nego što je bila kada je krenula. Kada pomislite na veličinu krda i prostranstva kroz koja prolaze, to nije mala stvar. Varnice lete od trenutka kada ova dva krajnje suprotna lika ukrste put. Sara je ohola prema Kauboju, dok njega jednako iritiraju ona i sve što ona predstavlja. On uživa u tome da je šokira i zadirkuje, jer ga nervira sve u vezi s njom. Arogantna je, egocentrična i nemoguća."

Uprkos razlikama, Sara i Kauboj su potrebni jedno drugome – kao i novac koji će zaraditi ako uspeju u gotovo nemogućem gonjenju 1.500 grla stoke preko pustinje Kuraman do tržnice u Darvinu. Dok suprotstavljeni par priprema svoj šaroliki tim pomoćnika za polazak na tešku ekspediciju, dešava se tragedija. Mladi Aboridžin Nula ostaje siroče, i Sara dospeva u ulogu za koju je već izgubila svaku nadu da će ikada iskusiti. "Briga o dečaku budi nešto u Sari, i ona pronalazi neočekivanu snagu u samouverenost kao majka", kaže Kidmanova. Situaciju komplikuje to što je Nula pola Aboridžin, a pola belac. U podeljenom društvu Australije tridesetih i četrdesetih godina prošlog veka mešoviti brak je bio nezakonit, i deca iz ilegalnih međurasnih veza nisu smela da žive među belcima niti u svojim domorodačkim porodicama.

Lurman kaže: "Sara prkosi društvenom poretku i pruža mu dom. Za uzvrat, Nula je katalizator koji otvara Sarino srce i zbližava nju i Kauboja. "Kao i Nula, Kauboj je izgnanik – odbačen od belaca zbog toga što živi među domorocima i što se oženio Aboridžinkom. Džekmen dodaje: "On živi negde između dve kulture, ali zapravo nije deo nijedne."

O REŽISERU

Baz Lurman (reditelj, scenarista i producent)
"Mulen ruž!", Lurmanov najskoriji igrani film s Nikol Kidman i Juanom Mekgregorom, koji je osmislio, napisao, producirao i režirao, otvorio je Kanski filmski festival 2001. i potom ostvario veliki uspeh u svetskim bioskopima. Lurman je poznat i po svojoj smeloj adaptaciji drame Viljema Šekspira "Romeo i Julija" s Leonardom di Kapriom i Kler Dejns.

O GLUMCIMA

Nikol Kidman (ledi Sara Ešli)
Prvi put je privukla pažnju američke publike ulogom u psihološkom trileru Filipa Nojsa "Mrtvo more" iz 1989. Godine 2003. dobila je Oskara, Zlatni globus, nagradu BAFTA i Srebrnog medveda u Berlinu za ulogu Virdžinije Vulf u filmu "Sati" Stivena Daldrija. Prvi put je bila nominovana za Oskara 2002. za ulogu u inovativnom mjuziklu Baza Lurmana "Mulen ruž!".

Hju Džekmen (Kauboj)
Prvo važnije pojavljivanje u velikom američkom filmu imao je u liku Volverija u prvom delu trilogije "X-men", i tu ulogu je ponovio u filmovima "X2" i "X-men: poslednje uporište". Takođe, glumio je u filmovima "The Fountain" Derena Aronofskog, "Prestiž" Kristofera Nolana, "Scoop" Vudija Alena.

Oficijelni sajt
Australia (2008)

Premijera: 8. decembar 2008. godine u Centru "Sava"

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
A download gde ima? Smile Smile



[Edit by Paralelni_Svet: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 11. Jan 2009, 17:10:18 od Paralelni_Svet »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus
Automatski odgovor: Piraterija na forumu nije dozvoljena. Za vise informacija posetite ovu temu i konsultujte pravilnik foruma.
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Citala sam da je Nicole Kidman izjavila da je propala od srama na premijeri jer joj je film uzasan, a generalno nije nesto ni zaradio dosad u americi kako se ocekivalo ..
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 1.0.154.36
mob
Tel.Me Your.Number
KIDMAN REFUTES 'AUSTRALIA' CRITICISM
Hollywood actress Nicole Kidman has hit back at reports she is unhappy with her performance in new movie "Australia," insisting her comments have been misinterpreted by the media.

The star appears opposite Hugh Jackman in the Baz Luhrmann epic, which opened last month to mixed reviews.

Kidman was recently quoted as saying that she "can't look at this movie and be proud of what I've done", adding that she couldn't "connect to it emotionally."

But the actress is adamant her comments, in an interview with Sydney radio station 2day FM, were taken out of context, because she was actually referring to her whole body of work, claiming she can never bear to watch herself onscreen.

A representative for Kidman tells the Sydney Morning Herald, "It is quite ridiculous for anyone to believe the reports if they listened to the actual interview. It's hard to believe some of the world's media have fallen for it.

Izvor: http://www.sfgate.com/cgi-bin/blogs/sfgate/detail?blogid=7&entry_id=34530
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung Galaxy Nexus


Australija
Sreda, 14. januar 2009. 15:38

Australia (2008)
Režija: Baz Lurman
Uloge: Nikol Kidman, Hju Džekmen, Brendon Voters
Distribucija: Tak


Navikli smo već da filmovi Baza Lurmana (''Strictly Ballroom'', ''Romeo & Julija'') privlače maksimalnu pažnju svaki put kada se pojave u svetskim bioskopima. Istina, to se ne dešava preterano često i nakon ''Mulen Ruža'' svet je morao, evo, da čeka punih sedam godina ne bi li Lurman smislio svoj novi superprojekat. Australija. Budžet od 130 miliona dolara. Slab start u Americi, samo 20 miliona. U Foksu kažu da je ovo jedan od onih filmova koji sporo kreću da zaradjuju, potrebno im je vreme. Kritičari kažu da ni vreme ne može da pomogne ''Australiji''.

''Australija'' je romantični akciono-avanturistički film, možda i australijski vestern koji se jednog trenutka pretvara u ratni film. Ljubavni film kako god da okreneš, istorijski takođe. Možda sve ovo zvuči zbunjujuće, ali nismo daleko od pravog opisa. U svakom slučaju, evo kako to izgleda iz 5. reda bioskopa Takvud: Nikol Kidman dolazi iz Engleske ne bi li posetila svog muža i prodala deo ogromnog poseda koji ugledna porodica poseduje na najnovijem kontinentu. U Novom svetu, čeka je muževljev leš, zapušten posed i stoka raštrkana po celom imanju. Nikol je nemoćna da se izbori sa svim nedaćama, ali pre svega sa lokalnim zemljoposednikom koji pošto poto želi da dođe do njene zemlje. Na sreću, tu je Hju Džekmen, gonič stoke, ali i fatalni mužjak koji će Nikol pomoći ne samo da otera goveda sve do samog Darvina, već i da doživi i pravu ljubav i avanturu svog života tamo na kraju sveta, u Australiji.




Ništa specijalno originalno ili atraktivno, dakle, ali evo šta sam još video iz 5. reda: jedan od najgrandioznijih bioskopskih prizora u ovom veku; senzacionalne kadrove australijskih predela; fantastične lokacije i uglove, montažne sekvence, džamp katove, divne slike...Totalna divota preko celog platna!

trejler





I da je sve to moglo da traje nekih razumnih 40-ak minuta i da sam kojim slučajem sve ovo mogao da gledam u nekom IMAX-u, onda bi na dnu stranice stajalo i više od *****, ali to se, naravno, nije desilo. Film se pretvorio u mutiranu trosatnu verziju nekog dvodelnog vikend TV filma, istina produkciono vrednog stotine miliona i sa zvezdama poput Nikol i Hjua, ali svejedno, ništa više od prosečnog, dosadnog TV kaubojca bez Indijanaca i revolveraša. Sa nekom besmislenom parodijom na Drugi svetski rat, sa nekim neshvatljivim osvrtom na aboridžinsku sudbinu, sa nerazumljivim metaforama u obliku ''Čarobnjaka iz Oza'' i drugih fantastičnih elemenata, sa pesmom ''Somewhere, over the rainbow'' kao lajtmotivom! Previše.

Ko zna, dakle, šta se desilo sa autorom ''Mulen Ruža''? I zašto sve ove sjajne rediteljske i snimateljske vragolije u filmu izgledaju kao strano telo? I da li je ovaj nepopravljivo loš film zahvaljujući tim ukrasima zaslužio da bude svrstan u kategoriju ''kemp''?




Ne mogu da kažem da me preterano interesuju odgovori na ova pitanja. Ali isto tako ne mogu da budem ni preterano surov prema Australiji. Ipak sam za tri sata provedena u bioskopu video i mnoge fascinantne stvari, uostalom - valjda su zbog ovakvih filmova i gradili bioskpe. Interesantno, ipak, da od toliko dobrih stvari nastane nikakav film, ali tako na kraju ispada.

Konačno, bilo je i nekih glumaca u ovom filmu. Nikol Kidman, divna i dominantna kao i obično. Hju Džekmen, grandiozan i idealan za ulogu, ali ovaj tip je sa Volverinom već dobio svoju ulogu života. A prava zvezda ovog filma nisu ni ove dve dive, ni predeli od kojih zastaje dah, ni CGI stampedo ili japanska invazija, već anonimno aboridžinsko dete Brendon Voters, u filmu Nala. Nema kadra sa ovim neverovatnim detetom koji ne vredi cenu jedne prosečne bioskopske karte.


Ocene:
Ja: **



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
mob
HTC One V
Citala sam da je Nicole Kidman izjavila da je propala od srama na premijeri jer joj je film uzasan, a generalno nije nesto ni zaradio dosad u americi kako se ocekivalo ..


o boze...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 1.0.154.43
mob
Tel.Me Your.Number
Citala sam da je Nicole Kidman izjavila da je propala od srama na premijeri jer joj je film uzasan, a generalno nije nesto ni zaradio dosad u americi kako se ocekivalo ..


o boze...  Smile Smile Smile
o boze...  Smile Smile Smile

To je izvučeno iz konteksta

http://forum.burek.com/index.php/topic,403077.msg6505229.html#msg6505229
« Poslednja izmena: 15. Jan 2009, 23:43:52 od LaserXP »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:33:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.067 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.