Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Righteous Kill ~ Pravično ubistvo  (Pročitano 5296 puta)
05. Dec 2008, 09:36:32
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Pravično ubistvo


Žanr: akcija
Trajanje: 101 min.
Premisa: Mnogi ljudi poštuju značku, svi poštuju pištolj

Glavne uloge:   
Al Paćino (Al Pacino), Robert de Niro (Robert DeNiro), 50 Cent, Karla Guđino (Carla Gugino), Džon Legvizamo (John Leguizamo), Doni Valberg (Donnie Wahlberg)

Scenario:   
Rasel Gevirc (Russell Gewirtz)

Režija:   
Džon Avnet (John Avnet)



SINOPSIS

Dva policajca veterana posle 30 godina rada kao partneri u istraživanju ubistava u njujorškoj policiji trebalo bi da su spremni za penziju, ali nisu. Pre nego što predaju svoje službene značke biće pozvani da istraže ubistvo kriminalca za koga se ispostavlja da je bio povezan sa slučajem za koji su mislili da je rešen pre mnogo godina. Kao i u ranijem ubistvu, žrtva je kriminalac na čijem telu je pronađena pesma od četiri reda posvećena zločinu.

Kada se desi još nekoliko ubistava, dvojici detektiva postaje jasno da je reč o serijskom ubici koji je izabrao za svoje žrtve kriminalce koji su izmakli pravnom sistemu. Ubica veruje da je njegova misija da uradi ono što policija ne može sopstvenim snagama – da zauvek istrebi kriminal s ulica. Sličnost ovih ubistava i njihovog ranijeg slučaja postaviće pred detektive pitanje da li su iza rešetaka smestili pogrešnog čoveka.

O FILMU

Oskarovci Robert de Niro ("Razjareni bik", "Dobri momci") i Al Paćino ("Lice s ožiljkom", trilogija "Kum") glume par veterana detektiva njujorške policije na tragu serijskog ubice u ovom uzbudljivom psihološkom trileru. Sjajno zapetljana misterija koja će držati publiku u neizvesnosti sve do dramatičnog završetka među glumcima nam predstavlja i hip-hop superstara Kertisa Džeksona, Karlu Guđino, Džona Legvizama i Donija Valberga. Film je režirao Džon Avnet ("Vreli dani u Alabami", "Crveni ugao"), a autor scenarija je Rasel Gevirc ("Čovek iznutra").

Robert de Niro i Al Paćino imaju jedinstveno mesto u svesti publike. Poznati po snažnoj glumi i nezaboravnim ulogama u nekim od najjačih i najpoštovanijih urbanih drama poslednjih 30 godina, do sada su ova dvojica oskarovaca delila prostor na ekranu samo nekoliko minuta. Ovo je prvi put da će publika moći da ih vidi zajedno u skoro svakoj sceni filma. "Kada vam kažu da dođete i radite film s Alom Paćinom i Robertom de Nirom, vrlo je teško odbiti", kaže producent Rob Kauan. "Njih dvojica su ikone. Mislim da je to bila stvar koja je privukla mnoge. Bilo je sjajno posmatrati ih na setu."

Iskusni reditelj i producent Džon Avnet kaže da je bio ushićen zbog prilike da radi s De Nirom. Otišao je u Njujork na sastanak s njim i razgovor o scenariju. Kada se povela priča o kastingu, De Niro je predložio Paćina za ulogu svog partnera. O radu sa svojim starim prijateljem i kolegom De Niro kaže: "Ako poznajete nekoga toliko dugo kao što se nas dvojica znamo, možete to iskoristiti. Ako ništa drugo, tu je udobnost, jer se tako dugo poznajemo. Onda se mogu desiti interesantne stvari". "Bob i ja se oduvek dobro slažemo", dodaje Paćino, "tako da imamo međusobno razumevanje, koje uvek pomaže."

Scenarista Rasel Gevirc nije ni razmišljao o mogućnosti da ima dva najcenjenija glumca Holivuda u svom drugom filmu. "Ne razmišljam o glumcima kada pišem", kaže on. "Moji likovi nemaju lica, oni nisu glumci. Oni su jednostavno oni sami. U ovom slučaju najvažnije mi je bilo da ta dva lika budu podjednako snažna. Morate poverovati u njihov međusobni odnos, neku vrstu bratstva. Ne pada mi na pamet bolji duet glumaca od ove dvojice."

Poput prethodnog filma istog scenariste, "Čovek iznutra", "Pravično ubistvo" je pun komplikovanih likova, britkog dijaloga i neočekivanih preokreta koji se poigravaju s očekivanjima publike. U svetu ovog filma stvari nisu baš onakve kakve izgledaju, kaže Avnet. "Stil pripovedanja je neobičan. Postoji sjajna drama u središtu filma, i vi prosto skidate sloj po sloj dok ne dođete do suštine likova. Koje su njihove tajne? Koje su njihove slabe tačke?" Kauan predviđa da će film privući veliku pažnju gledalaca. "Imamo dve najveće svetske zvezde i mislim da ljudi vole da vide šta oni rade", kaže on. "Pored toga, ovo je sjajan policijski triler i kompleksna psihološka priča."

O REŽISERU

Džon Avnet (reditelj i producent)
Režirao je, napisao i producirao preko 50 bioskopskih i televizijskih filmova tokom poslednjih 25 godina, od hitova kao što su "Opasan posao" i "Vreli dani u Alabami" do televizijskih filmova poput "Paklene postelje". Za svoj rad bio je nominovan za brojne nagrade.

Godine 2004. Avnet je producirao film "Nebeski kapetan i svet sutrašnjice" s Džadom Louom, Gvinet Paltrou i Andželinom Džoli. Ovaj film je bio u potpunosti snimljen ispred plavog platna i sastavljen od 2.200 kadrova s kompjuterskim efektima. Ostali njegovi filmovi su: "Crveni ugao" s Ričardom Girom, "Nešto sasvim lično" s Robertom Redfordom i Mišel Fajfer, "Vreli dani u Alabami" s Džesikom Tendi, Keti Bejts, Meri-Luiz Parker i Meri Stjuart Masterson. Kao reditelj je debitovao televizijskim filmom "Između dveju žena" s Kolin Djuherst i Farom Fosit, s kojom je sarađivao i na filmu "Paklena postelja".

O GLUMCIMA

Robert de Niro (Turk)
Počeo je svoju sjajnu filmsku karijeru u filmu Brajana de Palme "Svadbena zabava" iz 1969. Do 1973. De Niro je dva puta osvajao nagrade Društva kritičara Njujorka za sporedne uloge u naslovu "Bang the Drum Slowly" i u filmu Martina Skorsezea "Ulice nasilja". Godine 1974. dobio je Oskara za sporednu ulogu mladog Vita Korleonea u filmu "Kum 2". Svog drugog Oskara, za naboljeg glumca, dobio je 1980. za ulogu boksera Džejka la Mote u Skorsezeovom "Razjarenom biku". Bio je nominovan za još četiri uloge: kao Trevis Bikl u Skorsezeovom "Taksisti", kao vijetnamski veteran u "Lovcu na jelene" Majkla Ćimina, kao oboleli od katatonije u "Buđenjima" Peni Maršal i kao Maks Kejdi, bivši robijaš željan osvete, u Skorsezeovom rimejku filma "Rt straha".

U njegovoj neverovatnoj filmografiji su i nastupi u filmovima kao što su "Poslednji tajkun" Elije Kazana, "Dvadeseti vek" Bernarda Bertolučija, "Bilo jednom u Americi" Serđa Leonea, Skorsezeovi filmovi "Kralj komedije", "Njujork, Njujork", "Dobri momci" i "Kazino", "Brazil" Terija Gilijama, "Misija" Rolanda Džofija, "Nesalomivi" Brajana de Palme, "Anđeosko srce" Alana Parkera, "Ponoćna trka" Martina Bresta, "Britva" Dejvida Hju Džonsa, "Stenli i Ajris" Martina Rita, "Nismo mi anđeli" Nila Džordana, "Dečakov život" i "Grad na obali mora" Majkla Kejton-Džounsa, "Besan pas" Džona Meknotona, "Frankenštajn Meri Šeli" Keneta Brane, "Vrelina" Majkla Mena, "Osvetnici" i "Ratom protiv istine" Berija Levinsona, "Marvinova soba" Džerija Saksa, "Fanatik" Tonija Skota, "Zemlja policajaca" Džejmsa Mangolda, "Velika očekivanja" Alfonsa Kuarona, "Džeki Braun" Kventina Tarantina, "Ronin" Džona Frankenhajmera, "Njeni roditelji" Džeja Rouča i mnogi drugi.

Al Paćino (Ruster)
Osmostruki nominovani za Oskara. Debitovao je 1971. u filmu "Panika u parku droga". Nakon nominacija za Oskara za filmove "Pravda za sve", "Kum 2", "Pasje popodne" i "Serpiko" (koji mu je doneo Zlatni globus), Paćino je dobio tu nagradu za ulogu u filmu "Miris žene" (za koju je dobio i Zlatni globus). Nedavno se pridružio Metu Dejmonu, Džordžu Kluniju i Bredu Pitu u filmu Stivena Soderberga "Ocean’s 13".

Kao reditelj, Paćino je debitovao naslovom "U potrazi za Ričardom" s Vinonom Rajder, Alekom Boldvinom i Ejdanom Kvinom. Svoje tri nominacije za Oskara za sporednu ulogu Paćino je dobio za filmove "Kum", "Dik Trejsi" i "Glengeri Glen Ros".

Drugi njegovi filmovi su "Doni Brasko" Majka Njuela s Džonijem Depom, "Đavolov advokat" s Kijanuom Rivsom i Šarliz Teron, "Vrelina" Majkla Mena s Robertom de Nirom i Valom Kilmerom, "Gradska skupština" s Džonom Kjuzakom, Bridžet Fonda i Denijem Ajelom, "Karlitov put" Brajana de Palme, "Regrut" s Kolinom Farelom, zatim "Frenki i Džoni", "Kum 3", "More ljubavi", "Revolucija", "Lice s ožiljkom", "Strašilo", "Insajder" Majkla Mena s Raselom Krouom i Kristoferom Plamerom, "Svake božje nedelje" Olivera Stouna s Kameron Dijaz, Džejmsom Vudsom i Denisom Kvejdom, "Nesanica" Kristofera Nolana s Robinom Vilijamsom i Hilari Svonk i drugi.

Oficijelni sajt
Righteous Kill (2008)

Premijera: Sinemanija 2008. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4670
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Apple iNat
Ovo je jedan od najgorih filmova koje sam gledao u zivotu. Sve klise do klisea. Kad se samo setim imena likova u filmu Smile, Pacino se zove Turk, a De Niro Rooster.

Jedini deo koji mi se dopao je bio, kad se zavrsio film..
« Poslednja izmena: 05. Dec 2008, 12:51:05 od StoMuGromova »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
Mnogi koji su gledali, su mi rekli da je film govno ... Iznenadjuje me to za tandem De Niro - Pacino
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Namerno uparen glumacki tandem, kako film sto vise zaradio na Box Office-u...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2238
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Mnogi koji su gledali, su mi rekli da je film govno ... Iznenadjuje me to za tandem De Niro - Pacino

Govno neopevano. Jedino zbog cega vredi videti film su De Niro i Pecinko.

Mada kad bolje razmislim ni oni nesto ne blistaju u svojim ulogama.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Dosta ulozeno da bi se pacino i de niro ubedili da glume u ovoj gluposti i na kraju ispalo sranje gigantskih razmera. De Niro i Pacino treba da se ograde od ovog filma kao Balasevic od komunofilije
« Poslednja izmena: 05. Dec 2008, 17:06:14 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1202
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia E71
Ne znam.Kako moze da vam se ne svidi film u kome igraju Pacino i DeNiro?
Mislim film kao film nije nista specijalno,ali nije ni los,ali sa njima dvojicom u glavnim ulogama,sasvim je gledljiv.
E,sad,drugo je to ako je neko ocekivao nesto nevidjeno od filma pa se razocarao...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
pustio film, i posle nekih 20 tak min. shvatih da sam video dosta i prekino
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
odgledao sam.....cisto iz postovanja prema de niru i pacinu Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
i ja cju isto ... iz poshtovanja, a i da se uverim da je govno Smile
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.