Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bangkok Dangerous ~ Opasnost u Bangkoku  (Pročitano 1715 puta)
03. Dec 2008, 08:20:12
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
Opasnost u Bangkoku



Žanr: akcija, drama, triler
Trajanje: 99 min.
Premisa: Postoji samo jedan izlaz!

Glavne uloge:   
Nikolas Kejdž (Nicolas Cage), Šahkrit Jamnarm (Shahkrit Yamnarm), Čarli Jeung (Charlie Yeung)

Scenario:   
Džejson Ričman (Jason Richman), Oksid Peng Čun (Oxide Pang Chun)

Režija:   
Deni Peng (Danny Pang), Oksid Peng Čun (Oxide Pang Chun)



SINOPSIS

Život potpuno anonimnog ubice dobija neočekivan obrt kada on otputuje u Tajland, gde treba da izvrši seriju naručenih ubistava. Džo (Nikolas Kejdž) je nemilosrdni ubica koji se nalazi u Bangkoku kako bi pogubio četiri neprijatelja okrutnog mafijaškog šefa zvanog Surat. U nameri da prikrije sopstvene tragove, Džo kao potrčka unajmljuje Konga (Šahkrit Jamnarm), uličnog džeparoša, s namerom da i njega ubije na kraju zadatka. Međutim, iako je zakleti usamljenik, Džo pronalazi sebe u situaciji da podučava mladog čoveka, dok se u isto vreme okušava u romansi s devojkom iz lokalne prodavnice. Dok sve dublje pada pod uticaj netaknute lepote Bangkoka, Džo preispituje svoj izolovani život i polako spušta gard - taman kada Surat odluči da je vreme da "počisti kuću".

Reditelji Oksid i Deni Peng oslikali su jedan eksplozivan portret podzemlja Bangkoka, okupanog neonskim svetlima i surovim nasiljem. Prema izuzetno popularnom istoimenom filmu braće Peng, "Opasnost u Bangkoku" scenario je napisao Džejson Ričman. U ovom adrenalinskom trileru igraju Nikolas Kejdž, Čarli Jang, Šahkrit Jamnarm i Dom Hetrakul. Producenti su Džejson Šuman, Vilijam Šerak, Nikolas Kejdž i Norm Golitli.

"Opasnost u Bangkoku" počinje na praškim ulicama, kada nepoznati ubica ubije ruskog obaveštajca koji je u policijskoj pratnji. Kada se oglase zvona na katedrali, plaćenik nestaje u uličnoj gomili, oslobađajući se oružja i svakog traga svog prisustva... Ledeni, surovi i efikasni plaćenik Džo zatim stiže u srce šljašteće, izdržljive "četvrti crvenih svetala" u Bangkoku. Unajmljen je od strane brutalnog gangstera Surata da ubija njegove neprijatelje...

Jedan film je posebno očaravao Šeraka i Šumana: originalni film "Opasnost u Bangkoku", snimljen na jeziku taj. Mračan i iznenađujući triler o nemilosrdnom plaćeniku i njegovom šegrtu, "Opasnost u Bangkoku" premijerno je prikazan internacionalnoj kritici 1999. godine, a zatim je prikazan na brojnim svetskim filmskim festivalima. U Torontu je osvojio FIPRESCI nagradu za najbolji film 2000. godine.

Od same ideje o novom filmu Ričman, Šerak i Šuman imali su na umu samo jednog glumca koji bi mogao da igra Džoa. "Razmišljali smo o Nikolasu Kejdžu još dok smo pisali scenario", kaže Šerak. "Džoov lik nema puno dijaloga, tako da nam je bio potreban glumac sa snažnom harizmom kako bi iskazao sve te emocije. Nik je savršen za to".

Nikolas Kejdž, koji je već radio u Hongkongu s majstorom akcije Džonom Vuom na filmu "Face Off", već je bio veliki fan braće Peng, a naročito filma "Opasnost u Bangkoku". "U originalnom filmu mi se jako dopao stil, montaža. Kada sam video novi scenario, zaintrigirao me je odnos između mog lika, Džoa Endera, i Šahkritovog lika, Konga, kao učitelj - učenik odnosa koji postaje fantastično prijateljstvo. Uvek sam mislio da je zanimljivo videti kako različite kulture sarađuju, koegzistiraju i zbližavaju se."

Producent Norm Golitli, predsednik Kejdžove kompanije, dodaje: "Mislili smo da bi bilo sjajno da kombinujemo velike holivudske zvezde i autentičan način snimanja u azijskoj kinematografiji. Zaista je osvežavajuće iskustvo za Nika i mene da radimo pod drugačijim uslovima, da radimo na njihov način i snimamo na njihov način".

"U novom filmu izolacija i samotnost glavnog lika ne dolaze iz njegovog karaktera, već iz nemogućnosti da govori jezik taj i da se prilagodi stranoj kulturi. Odlučili smo da dolazak u Bangkok bude u stilu vesterna i upravo jezik razdvaja Džoa od svog okruženja. Taj je tako težak jezik da ste potpuno izgubljeni ako ga ne razumete ili govorite".

U skladu s originalom, Ričman je odlučio da uključi Fon, prelepu mladu ženu koja se brzo zbližava s Džoom, iako su oboje usamljenici. Šahkrit Jamarn, koji igra Konga, udubio se u scenario kako bi razumeo plaćenikovog pomoćnika. "Uradio sam mnogo domaćeg, čitao sam iznova i iznova scenario, kako bih razvio ulogu šegrta. Želeo sam da ga osetim i postanem kao on. Naučio sam da vozim motor i neke umetničke borilačke pokrete i veštine".

Konačno, možda najistureniji lik od svih je sam Tajland. Producent Vilijam Šerak objašnjava: "U našem filmu Bangkok nije samo lokacija. Grad i ljudi u Bangkoku zapravo su nagovorili našeg ubicu da prestane da ubija. Kultura je preokrenula njegov nasilnički duh, a ljudi koje je sretao učinili su da postane svestan koliko je sićušan njegov život zapravo. On je otkrio ono što svako oseti kad tamo stigne – ovo mesto je prelepo!"

Braća Peng su sve učinila da predstave moderan Tajland, bez romantizma i mitologizacije. Autori su uvrstili mnoge tradicionalne tajlandske simbole, uključujući slona, koji je posebno značajan u budističkoj populaciji. Nikolas Kejdž bio je oduševljen jednom malom zvezdom filma, slončetom. "Bila je to tako dirljiva scena", kaže glumac, "beba slona kao da se smešila dok sam je hranio".

Film je sniman na 47 lokacija u Bangkoku i okolnim provincijama, uključujući gradski "red light district", parkove, biznis centre, reku Čao Praja (Chao Phraya), kao i luksuzne hotele sa pet zvezdica.

Oficijelni sajt
Bangkok Dangerous (2008)

Premijera: Sinemanija 2008. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.