Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:08:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: AstralVoyage  (Pročitano 4693 puta)
22. Sep 2003, 18:19:58
Ucesnik diskusija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 57
Zastava Stockton, CA
mob
Apple 6 Plus


 ........ Welcome to Astralweb

This site provides a broad view of Astral Projection and a few techniques for you to try out. Along with the articles are personal writings by students which explain their experiences. You can chat about the Astral and participate in the forums on this site, if you want wider Esoteric and Self knowledge go to our main Mysticweb site.


http://www.astralprojection.ws/
http://www.astralvoyage.com/projection/index.html



ASTRALNA PROJEKCIJA

Tehnike za postizanje astralne projekcije dele se u nekoliko grupa. U prvu grupu spadaju vežbe koje se vecim delom baziraju na vizuelizaciji; zatim one koje se baziraju na osjecaju "ljuljanja". Treca grupa jeste kombinovana grupa, tj sadrzi elemente vizualizacije i osecaja "ljuljanja", kao naprimer jo-jo vjezba. Tu su još i vežbe koje se baziraju na vibracijama izazvanim zvukom. Naravno, tu je i postizanje astralne projekcije putem lucidnog sna.Kao posebna grupa izdvaju se tehnike raznih magijskih pravaca.


Verovatno se pitate koja je najbolja. Nema najbolje tehnike. Ono što kod vas daje izvrsne rezultate, kod nekog drugog ne mora da izazove nikakvu reakciju. Potebno je da eksperimentišete. Medutim, pre nego što pocnete sa vežbama za postiznje astralne projekcije, bilo bi dobro da ste upoznati sa vežbama meditacije. Meditacija nije kljucni faktor ako želite da se projektujete, ali veoma pomaže. Disciplinovacete svoje misli, a to ce vam biti od koristi kada se nadete u novom okruzenju.

Medjutim, u svom "eksperimentisanju" sa tehnikama budite temeljni, jer ne postoji "instant vežba" koju obavite i op, eto vas u astralu. Doduše, ukoliko je osoba veoma senzitivna, i to je moguce... Složicete se da vecina nas nije toliko senzitivna da posle jedne vežbe "napusti" svoje telo.

Odaberite jednu vežbu i radite je neko vreme - najmanje mesec dana. Ukoliko ne primetite napedak, vreme je da predjete na nesto drugo. A u cemu se ogleda napredak? Ukoliko prilikom prvog izvodenja tehnike koju ste odabrali, ništa neobicno niste primetili a nakon 15 dana primecujete hipnogogicke slike , ulazite u stanje transa ili osecate vibracije i tok energije kroz telo, onda svakako napredujete. Medutim, vreme koje je potrebno da se ovi efekti jave, a zatim i da dode do projekcije je relativno. Nekom ce biti potreban jedan dan, nekom 3 meseca a nekom i 10 godina.

Neke vežbe se ne izvode uvece pred spavanje (ako drugacije nije naglašeno), pošto se tako remeti prirodan ritam tela. Može vam se desiti da posle odredenih tehnika "akomulirate" energiju u telu da ce vam biti potrebno par sati pre nego što zaspete. Najbolje vreme za vježbu je jutro. Podesite sat da zvoni nešto ranije nego sto se inace budite, ustanite iz kreveta i potpuno se razbudite. Tada ponovo lezite i pocnite sa vežbama.


Iz knjige "Vodic za buduce Samane"

Astralno putovanje je sposobnost da se van tela pošalju misli, želje i žudnje – ukratko, da se pošalje astralno bice. Astralno putovanje kao jedan od oblika vantelesnog iskustva, iako mnogi autori tvrde da je to ista stvar, predstavlja interesantan psihološki fenomen koji obogacuje život i to na isti nacin kao što san ukrašava spavanje. Ovom prilikom odacemo vam jednu staru tajnu i pomoci vam. Ta stara magijska tehnika, podeljena u sedam figura, stvara vam nove mogucnosti.
Šta je, ustvari, astralno putovanje? Astralno putovanje je, i to je bolja definicija, ekspanzija naše podsvesti i nesvesna potreba da otkrijemo znacenje samog sebe. Znaci da astralno putovanje može biti divan nacin uvecanja sposobnosti, istraživanja potencijala i razvijanja spiritisticke prirode. To putovanje može biti preduzeto samo ukoliko postoji prirodna želja u vama da isprobate i druge realnosti koje obuhvataju vašu beskonacnu licnost.
Jedan od osnovnih nacela astralnog putovanja je shvatanje da unutar sopstvene licnosti, koju poznajemo, postoji niz drugih “licnosti” /one potpuno nezavisno egzistiraju u nama/. Možemo stoga zakljuciti da je astralno putovanje i nacin otkrivanja naših drugih licnosti. U pocetku putovanja mudro je preduzeti one korake za koje ste sigurni da su duboko u skladu sa vašim najdubljim principima. Staromodan prilaz je najbolji pa zato upamtite – ukoliko niste sigurni, ostavite sebi dovoljno vremena za razmišljanje. Treba da ste sigurni da je svet u kome živite sasvim zadovoljavajuci i da ima mnogo i boljih i lošijih svetova. Astralna putovanja ce vam, vremenom, podariti duševni mir.


VAZNO

POSTOJE RAZNE OPASNOSTI KOJE SE MOGU DOGODITI - OPSEDNUCE
FIZICKI BOL - BOLEST - PA CAK I LOMOVI KOSTIJU.

NIKAD SE NE IDE U ASTRAL AKO SE CUJU GLASOVI PRILIKOM ODVAJANJA
AKO CUJETE GLASOVE ----- VRATITE SE

Psihički nestabilne i oboljele osobe kao i osobe sa srčanim problemima ne treba da praktikuju tehnike
IP sačuvana
social share
. . . . Novus Ordo Ceslorum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 94
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nikom ne bi preporucila pokusavanje astralne projekcije.Stvari  zapravo nisu uopste tako zabavne i bezazlene kao sto to pise na ovom sajtu!Za astralnu projekciju su potrebne godine i godine vezbanja i usavrsavanja.Cak ni lljudi koji imaju dosta godina iskustva u slicnim stvarima se ne usudjuju da probaju astralnu projekciju.I cak kad bi vam uspelo da postignete tako nesto,vratiti se je najtezi deo,cesto nemoguc.Ovde pise "NIKAD SE NE IDE U ASTRAL AKO SE CUJU GLASOVI PRILIKOM ODVAJANJA
AKO CUJETE GLASOVE ----- VRATITE SE "Vratiti se nije nikako jednostavno!Dakle nikako ne pokusavajete Astralnu projekkciju!Mislim da nikom verovatno ne bi ni palo na pamet,ali eto cisto malo upozorenje od mene!

~Blessings~
IP sačuvana
social share
To see a world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower,
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Žena
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nikom ne bi preporucila pokusavanje astralne projekcije.Stvari zapravo nisu uopste tako zabavne i bezazlene kao sto to pise na ovom sajtu!Za astralnu projekciju su potrebne godine i godine vezbanja i usavrsavanja.Cak ni lljudi koji imaju dosta godina iskustva u slicnim stvarima se ne usudjuju da probaju astralnu projekciju.I cak kad bi vam uspelo da postignete tako nesto,vratiti se je najtezi deo,cesto nemoguc.Ovde pise "NIKAD SE NE IDE U ASTRAL AKO SE CUJU GLASOVI PRILIKOM ODVAJANJA
AKO CUJETE GLASOVE ----- VRATITE SE "Vratiti se nije nikako jednostavno!Dakle nikako ne pokusavajete Astralnu projekkciju!Mislim da nikom verovatno ne bi ni palo na pamet,ali eto cisto malo upozorenje od mene!

~Blessings~

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Žena
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Slazem se sa tobom...vrlo zahtevan posao,trazi mnogo ulaganja,a na kraju moze da bude svasta i nista...
Samo jednom sam probala,uspela i nisam se vise usudila.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"POSTOJE RAZNE OPASNOSTI KOJE SE MOGU DOGODITI:
 - OPSEDNUĆE - FIZIČKI BOL - BOLEST - PA ČAK I LOMOVI KOSTIJU."



 Smile  Smile
Nekako bih radije putovao u ...  Matarušku banju. Dobra je za nerotkinje.  Smile
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 4372
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam jednom tako pala ali na srecu nije mi nista bilo,a neki covek me je gledao sa prozora i smejao se.Tu projekciju ne mogu da zaboravim,u stvari ja nista ne zaboravljam Smile
e to vec lazem,zaborav je za ljude Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 23
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Pozdrav

Ma u Astralu ste 100% sigurni niko ne moze da vam preuzme telo i tako te gluposti svaki covek se u stanju sna projektuje nesvesno. U telo se mozete vratiti kada hocete samo zazmurite i skoncetrisite se na to da pomerite ruku ili nogu i automatski ste vraceni u telo ili pratite srebrnu vrpcu do vaseg tela i kada ste blizu njega bicete automatski vraceni, nikako ne mozete ostati tamo ako neko pridje blizu vaseg tela automatski ste nazad ili ako osetite potrebu za hranom ili vecom nuzdom vraceni ste Wink
Svako moze da se astralno projektuje svako je rodjen sa tom sposbnoscu nekome ce trebati  2 dana nekome 2 nedelje 2 mesaca vezbe da bi se projketovao ali svako moze i kad tad ce uspeti.

Nadam se da mi ovaj posto nece biti obrisan nigde nisam naveo linkove itd.....  Smile
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Sudbina meša karte, a mi igramo.

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 59
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia 
Jackass, ništa lično, no govoriš li ti to po iskustvu, ili iz materijala koji si našao na netu, pošto spomenu linkove?

Početnicima je veoma, veoma teško da se snađu u astralnom svetu prilikom spontanih projekcija (a ovde mislim i na vraćanje u telo). Ako zalutaš u zone astrala gde ne bi trebao ili smeo da budeš, ili ako demonski entiteti vrše napad na tebe a ti ne umeš da se snađeš ili se ne setiš da "zažmuriš i pomeriš nogu ili ruku", vrlo ti se lako može desiti da jednostavno umreš u snu... I da, čisto da se zna pošto to na netu nigde ne piše, VEOMA, VEOMA JE OPASNO ako te neko iznenada probudi dok se projektuješ.

"Slučajna projekcija" je već nešto drugo, kada ti je od nekog višeg entiteta "dato" da vidiš astralni svet, i mnogo lakše - jer taj entitet je uvek tu pored tebe, da te vodi i štiti. Deca često doživljavaju "slučajne izlete" u astral, a i većini ljudi se dešavalo da u toku sna postanu "svesni da sanjaju, da je to san i da im se ništa ružno ne može dogoditi"... A što se tiče svesnih projekcija po satanističkim receptima tipa "samo se Vi pred spavanje opustite i reprogramirajte svoju svest da ćete u tom i tom trenutku postati svesni da sanjate" i "neka vaše telo spava, a um ostane budan"  Smile postoje veoma, veoma loša iskustva, koja se skoro nigde ne pominju, od kojih sam neka iskusio i na sopstvenoj koži.

Veoma apstraktan pojam koji se pominje na tim sajtovima je postojanje sedam dimenzija, ili svetova (što je deo satanističke ezoterije), od kojih je najniži materijalni svet, koji nije ništa drugo do "kondenzat" entiteta (tela, objekata, stvari) iz astralnog sveta. Satanisti su ovaj pojam vrlo vešto potkrepili činjenicama iz Biblije da su u doba Starog zaveta ljudi živeli i do 1000 godina, jer je toliko bilo potrebno energiji od astralnog oblika dobije materijalno telo... Posle materijalnog, dolazi astralni svet - koji se sastoji od nižeg i višeg astrala. I kako je viši astral nastanjen bićima od čiste energije, toliko je niži astral nastanjem tamnim silama - demonima koji pokušavaju da te onemoguće da se projektuješ dalje (po Enigminoj terminologiji, glasovi). Pored demona, projekciju može da osujeti i bilo šta drugo što jednostavno ne želi vaše prisustvo u astralnom svetu... Naravno, pored običnih demona koji samo "urlaju, keze se i pokušavaju da budu strašni" Smile, postoje i oni čija je duhovna moć toliko velika da je ljudski duh prema njima toliko slabašan da mogu i bukvalno da urade šta god požele. Još ako je u pitanju čovek koji ne veruje u Boga, nije kršten i veoma lakoveran, astralni izlet može da bude veoma, veoma fatalan, što je Enigma veoma lepo objasnio/la.

Da bih izneo oprečni stav prema "bajci o astralnom svetu" po kojoj možeš sve da vidiš, bilo gde da odeš, da radiš šta ti je volja, šetaš po tuđim snovima i životima, saznaš da li te je devojka ogovarala pre nedelju dana kada je sa svojom drugaricom pila kaficu Smile, prenosim odlomak iz knjige "Deca apokalipse" o iskustvu jednog mladića koji je probao da se "igra" magijom i pristupio jednoj grupi koja je upražnjavala veštičju (Wicca) magiju, gde je, kao i u svim magijama, astralna projekcija osnovna tehnika koju početnici moraju da savladaju da bi bili upućeni u dublje tajne:

"... Bavljenje veštičjom magijom me je odvelo na razna mesta, uglvanom kroz astralna putovanja. Bilo je to prirodno širenje sveta moje fantazije. Bio sam svemoćan i sve u tom svetu koji sam sam stvorio me je gledalo sa poštovanjem. Osećanje moći je ono što vas mami da se bavite magijom. U stvarnom svetu ja sam bio niko i ništa, u magiji sam bio neko i nešto. Osećao sam se nepobedivim. Bio sam u zabludi (prelesti).

Jedne noći me je probudila jaka napetost bešike. To je bio jedan od onih trenutaka kada ležite na krevetu, pogledate na sat, a zatim u vrata, pokušavajući da se odlučite da li ćete ustati ili ćete ostati u krevetu i izdržati do jutra. Odlučio sam da ustanem i da odem do kupatila. U tom trenutku sam shvatio da je čitavo moje telo paralizovano od vrata pa naniže. U Vika magiji se ne koriste ni droge, ni alkohol. Svako za koga bi se otkrilo da koristi droge ili alkohol bi bio isključen iz veštičjeg reda. Znao sam da ničeg nije bilo u mom organizmu što bi izazvalo takvu paralizovanost. Jedino objašnjenje do kog sam mogao doći jeste da me je napalo nešto što je duhovne prirode. Napustio sam svoje telo na astralni način i podigao se iznad njega. Oko mog tela bilo je oko petnaest demona koji su ga čvrsto držali i smejali se histerično. Jedan od njih se okrenuo i pogledao me i rekao sam ja najveći j****i idiot kakvog on nije već dugo sreo. Demon je rekao da su me učili pravom putu, ali da sam ja otišao na pogrešan put, da sam toliko zabrazdio da idem pravo u pakao i da mi nema spasa. Zatim mi je predložio da sklopimo dogovor. Dva demona su došla do mog astralnog tela i okrenula me naglavačke. Kada sam se preokrenuo našao sam se u paklu. Nema načina da opišem šta sam video, osetio i omirisao. To nikada neću moći da zaboravim. Te prikaze...

Vratili su me, potom, u moju sobu i dali mi ultimatum. Ili da se ubijem, pa da onda postanem poput njih - tj. da se veše ne mučim nego da budem mučitelj, ili da umrem i, u svakom slučaju, odem u pakao. Izabrao sam samoubistvo. Malo pre nego što su me vratili u moje telo, prošaptao sam u sebi: "Isuse, ako te ima, pomozi!".

Odjednom me je obasjala bleštava svetlost i demoni su se raspršili na sve strane. Ustao sam i počeo da grdim Boga. "Zašto si dopustio da prođem kroz sve te stvari?" Grdio sam Ga skoro čitav sat, čisteći izmet i mokraću koje je moje telo ispustilo tokom iskustva sa demonima.

Tada sam, prvi put, čuo glas Božiji. Taj glas mi je rekao samo jednu jednostavnu rečenicu koja me je zaustavila na putu moje propasti - "Sve što sam želeo da učiniš bilo je da tražiš"."


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Cisto da naglasim ono sto je vec pomeuto - DO NOT MESS WITH IT!!!! Ono sto nam nije dato da vidimo i ne treba da vidimo - zlatni zakon koji mnogo vredi. Uvek se zapitajte - ZASTO! Koji je razlog da bi ste se bavili tako necim - ako nema razloga (a ja ne vidim ni jedan) nemojte to da radite. Svest o sebi je ono sto nas brani od stvari koje obitavaju u tkzv. astralnom domenu. Radite na tome da razvijate tu svest a ne da je gubite.

a lot of love to all Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 460
OS
Linux
Browser
Konqueror 3.5
Da li neko moze da mi preporuci neku knjigu koja bi mi malo pojasnila i uvela me u sustinu astral voyage? Ne planiram da se bavim tom gimnastikom, ali mi je oduvek bila intrigantna. Da li uopste takve knjige mogu naci u biblioteci ili samo u knjizarama?
thanks.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:08:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.