Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:58:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Death Race ~ Trka smrti  (Pročitano 11349 puta)
07. Nov 2008, 15:24:10
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
Death Race ~ Trka smrti



Žanr: akcija, triler
Trajanje: 105 min.
Premisa: Spremite se za ubistvenu trku!

Glavne uloge:   
Džejson Stetam (Jason Statham), Džoun Alen (Joan Allen), Tajriz Gibson (Tyrese Gibson), Ijan Mekšejn (Ian McShane), Natali Martinez (Natalie Martinez), Džejson Klark (Jason Clarke)

Scenario:   
Pol Anderson (Paul W.S. Anderson)

Režija:   
Pol Anderson (Paul W.S. Anderson)



SINOPSIS

Džejson Stetam igra trostrukog trkačkog šampiona Džensena Ejmsa, bivšeg zatvorenika, kome je podmetnuto svirepo ubistvo. Nemilosrdna upravnica zatvora Henesi daje Ejmsu dve opcije: da vozi Trku smrti ili da nikada više ne vidi svoju devojčicu. Izbor je jednostavan. Ejms je prisiljen da nosi masku legendarnog vozača Frankenštajna, miljenika publike, koga je, čini se, nemoguće ubiti. Lica skrivenog iza grozomorne maske, bivši zatvorenik započinje trodnevno takmičenje da bi dobio svoju slobodu. Međutim, da bi osvojio glavnu nagradu, Ejms mora da preživi napade najokorelijih kriminalaca – uključujući i nepobedivog Džoa Mašinku (Tajriz Gibson) – i sve to u najgorem zatvoru u zemlji. Trener (Ijan Mekšejn) podučava Ejmsa da upravlja čudovišnim mustangom V8 fastbek opremljenim sa dva dodatna mini-topa, bacačima plamena i napalmom. Ovaj nedužni čovek uništiće sve što mu se nađe na putu da bi pobedio u najizopačenijem sportu na Zemlji.

O FILMU

"Trka smrti", uzbudljiv akcioni triler Pola Andersona, priča o zatvoreniku koga nedelje dele od izlaska na slobodu i kojeg je upravnik zatvora primorao da učestvuje u brutalnoj, smrtonosnoj auto-trci, zajedno s cimerima iz zatvora.

Reditelj Pol Anderson i producent Džeremi Bolt bili su veliki obožavaoci filma Rodžera Kormana "Death Race 2000" iz 1975. On je poslužio kao inspiracija za futuristički film koji je nastao decenijama kasnije. "Trka smrti" je zapravo bliska budućnost sveta opsednutog rijaliti programima, nasiljem i krvoprolićem. "Film predstavlja ultimativni rijaliti šou – devet takmičara trkaju se do smrti po ovoj zapečaćenoj stazi. Oni su gladijatori našeg vremena, a ova trkačka staza je njihov Koloseum", kaže Anderson.

Pored glavnih uloga poverenih poznatim akcionim herojima kao što su Džejson Stetam (Transporter, Dve čađave dvocevke, Sneč), posebnu ulogu u filmu imaju automobili koje zatvorenici voze. Glumci su bili oduševljeni svojim vozilima opremljenim napalmom, rezervoarima gasa smejavca i sedištima koja mogu da se katapultiraju. Stetam kao Ejms vozi prerađenog ford mustanga GT iz 2006, poznatog kao "Monster", opremljenog oružjem koje ispaljuje 3.000 metaka u minuti. Ukupno 34 automobila – uključujući šest mustanga, pet dodž ramova, četiri poršea, tri jaguara, tri BMW-a i tri bjuika različitih stilova - korišćeno je za prikaz 11 glavnih automobila. Pored toga, 85 mehaničara radilo je oko šest nedelja na sastavljanju svakih trkačkih kola, a zatim još nedelju dana kako bi napravili tanki metalni omotač koji je trebalo da simulira oklop neophodan za odbranu od neprijateljskih napada.

Samo snimanje trke ekipi je predstavljalo najveći izazov. S obzirom na to da su neke od spektakularnih vratolomija mogle biti izvedene samo jednom, čak po osam kamera snimalo je iz različitih uglova, kako iz vazduha tako i sa zemlje. Kamere su posebnim kutijama bile zaštićene od udara, plamena, toplote i lomljenja, i montirane na automobile kako bi akcija bila snimljena izbliza.

S premisom klasika iz sedamdesetih o budućnosti u kojoj svako želi kartu za smrtonosni rijaliti šou, sirov, sa starim dobrim akcionim scenama, mračnom vizijom budućnosti i savršenim likom antiheroja, "Trka smrti" predstavlja originalni neogrindhaus film. Za sve ljubitelje starih akcionih filmova B produkcije ove jeseni Džejson Stetam, Džoun Alen, Natali Martinez donose pravo osveženje na velika platna.

O REŽISERU


Pol V.S. Anderson (reditelj i scenarista)
Svoj prvi scenario napisao je kao student - za film "Shopping" iz 1994. godine. Glavne uloge u njemu igraju Džad Lo i Sejdi Frost. Taj film prikazan je na Sandens festivalu. Ovaj reditelj bavi se različitim žanrovima. Njegovi filmovi su: "El Cid", "Speed", "The Spiral Cage", "Mortal Kombat" (film je zaradio preko 150 miliona dolara širom sveta), "Event Horizon", "Soldier". Njegov film "Pritajeno zlo" ("Resident Evil"), za koji je uradio scenario, režiju i produkciju, bio je adaptacija najprodavanije video-igre istog imena. U njemu igraju Mila Jovović i Mišel Rodrigez. Jedan od njegovih poslednjih filmova je i horor "AVP: Alien vs. Predator" (2004).

O GLUMCIMA

Džejson Stetam (Frenk Martin)
Posle uloge koju je ostvario u filmu "Transporter", postao je tipičan predstavnik nove generacije akcionih heroja. Lik Beson je ovaj film napisao specijalno za njega. Stetam je rođen u Engleskoj. Veliki preokret u karijeri postigao je ulogom u filmu Gaja Ričija "Dve čađave dvocevke", a zatim u sledećem Ričijevom filmu - "Sneč". Posle toga igrao je i u filmovima "The One" i "Mean Machine".

Poznat je i njegov film "The Italian Job". Stetam je potvrdio svoje učešće u nastavku filma "The Italian Job", koji nezvanično nosi naziv "Posao u Meksiku". Nedavno je igrao u filmu "Chaos", pored Rajana Filipa i Veslija Snajpsa, i u novom filmu Gaja Ričija - "Revolver".

Oficijelni sajt
Death Race (2008)

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
HTC One V
Odgledao! Film je stvarno extra,extra,extra,extra! Preporucujem svakom da pogleda!  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
jako zabavan akcijski film

dosta konceptom podsjeca na twisted metal

za one koje vole auta i brutalnost - samo navalite

7/10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Slazem se sa svakom koju Dzuksi rece Smile


Jedan od retkih akcionih da mi se svidja Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 836
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Sensation
Ocekujem da izadje igra po pomenutom filmu,Film je EXTRA i ako sam gledao CAM kvalitet
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 760
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
film je extra, gledao sam ga u kinu i odmah cim je dosao u DVD klubove uzeo i snimio na komp. Mustang je zakon.  Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9
OS
Windows 2003
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia n73
Najgore izgubljenih sat ipo vremena!Film je uzasan.Ko jos moze da se pali na ovakvo sr...e.?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Samsung Galaxy Nexus
Kada sam video trejler i najavu pomislio sam da je film govno .. Ali, ima tu jedna zachkoljica : gledacju ga, pa makar oslepeo, kao shto cju gledati Transporter 3, iz poshtovanja prema gospodinu shmekerchini Jason Stathamu..
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
kome se svidja ovaj film neka pogleda i ovaj:

http://www.imdb.com/title/tt0072856/
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
Jebote!  Smile (izvinjavam se na psovci, ali upravo odgledah film  Smile to je prvo sto mi je palo na pamet  Smile )

Da mi je neko rekao 99' dok sam igrao Crash Team Racing na Soniju da ce napraviti film u tom fazonu, ne bih mu poverovao ni u ludilu...  Smile Ko bi rek'o da se moze razvuci sat i po vremena od naizgled monotone trke i sve sto ide uz nju (da ne kvarim ljudima film, koji ga nisu odgledali).
Prosto neverovatno... i jos mi se svidja film!  Smile

Nego... jel neko provalio koje ribetine leze u zenskim zatvorima!  Smile Steta, stvarno steta...  Smile Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:58:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.