Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:55:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zečica na koledžu  (Pročitano 3532 puta)
24. Okt 2008, 21:33:17
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 6120
Žanr: komedija
Trajanje: 97 min.

Glavne uloge:   
Ana Faris (Anna Faris), Kolin Henks (Colin Hanks), Ema Stoun (Emma Stone), Ket Denings (Kat Dennings), Dejna Gudman (Dana Goodman), Rumer Vilis (Rumer Willis), Beverli d'Anđelo (Beverly D'Angelo)

Scenario:   
Karen Mekalok Lac (Karen McCullah Lutz), Kirsten Smit (Kirsten Smith)

Režija:   
Fred Volf (Fred Wolf)



Sinopsis

Šeli živi bezbrižnim životom Plejboj zečice sve dok ne bude izbačena s Plejboj imanja. Nema kud da ide. Sudbina je vodi u život grupe društveno neprilagođenih devojaka s koledža, koje će izgubiti zgradu svog sestrinstva ako ne uspeju da privuku nove članice. Da bi ostvarile taj cilj, Šeli mora da izvuče iz rukava sve svoje trikove jedne zečice i da im održi ubrzani kurs o šminkanju i muškarcima. Za to vreme, ona na teži način uči da joj je potrebno nešto što te devojke imaju – osećaj individualnosti. Kada se seksepil susretne s pameću, sve one će naučiti kako da prestanu da se pretvaraju i da budu ono što jesu.

O filmu

"Šta se dešava s onima koji su živeli u nadrealnom svetu Plejboj imanja, gde non-stop caruju žurke i zabava? I zašto napuštaju taj svet – postaju li prestari, ili jednostavno budu spremni da pređu u novu fazu svog života?", pita Ana Faris, zvezda komedije "Zečica sa koledža", koja prati zečicu Šeli, koja se nalazi upravo u takvoj krizi.

Autorke scenarija, Kirsten Smit i Karen Mekalok Lac – autorke scenarija za hit film "Prav(n)a plavuša" – bile su prvenstveno zaintrigirane mogućnošću saradnje s Farisovom. Uz kafu, scenaristkinje i glumica su razmatrale ideju o liku Šeli – Plejbojevoj zečici koja menja svoj život. "Šeli je provela čitav svoj odrasli život na imanju, ali kada je izbačena, ostala je bez cilja. Krenule smo od te ideje i provele nekoliko meseci razmišljajući o tome gde bi mogla da sleti. Konačno smo došle na ideju da bi trebalo da uđe u svet sestrinstava s koledža – skrajnutog sestrinstva kojem je očajnički potrebna njena pomoć", kaže Mekalok Lac.

Kada Šeli upozna devojke, one su u opasnosti da izgube zgradu zbog manjka članica. "Šeli ima ideju da ako promeni Zete u superzgodne devojke, onda će moći da smuvaju momke – a ako mogu da smuvaju momke, onda mogu da privuku i članstvo i zadrže zgradu", objašnjava Farisova. "Ona uči devojke kako da budu kul i slatke i popularne – to je definitivno istina – ali za Šeli, stvar je u samouverenosti", nastavlja Mekalok Lac.

Ali, Zete nisu jedine koje prolaze kroz transformaciju. Na početku filma, većina ljudi, uključujući i samu Šeli, vide zečicu kao "samo zečicu". Prema Mekalok Lac, "Šeli je sebe definisala kao zečicu i mislila je da je to jedino za šta je sposobna. Definisala je sebe kao objekat za muške oči. Ali, onda je shvatila da ima više talenata i veći smisao u životu od toga da bude zečica", kaže autorka scenarija.

"Ovo nije samo poruka za devojke već za svakoga ko uči kako da prihvati sebe i voli ono što jeste", kaže Farisova. "Kada prvi put vidimo Šeli, ona možda misli da je najzgodnija devojka, ali će shvatiti da nije važno kako izgledaš – već kako vidiš sebe." Heter Peri, producent, kaže da, iako je "Zečica sa koledža" prva ženska komedija, ima isti komičarski cilj. "Duhovito je i sa srcem", kaže Perijeva. "Svaka devojka prolazi kroz period života kada isprobava novi izgled i nov stav – i ovaj film se bavi tim vremenom na zaista duhovit i šarmantan način." Nakon što su scenaristkinje razradile priču i likove, doterale su sve s Farisovom. "Bio je to najbolji način. Kada imate zvezdu filma u istoj prostoriji, studio vidi kako film oživljava. Mnogo je bolje nego da slušaju kako Kirsten i ja čitamo tekst", kaže Mekalok Lac.

Za režiju filma, producenti su se obratili Fredu Vulfu. Alen Kovert kaže da su znali Vulfa već godinama, još od kada je pisao za Sendlera u Saturday Night Live. "Fredova snaga kao reditelja ovog filma je njegovo iskustvo u pisanju i radu sa ženama komičarima. Devojkama može biti vrlo teško", kaže Vulf. "Konstantno su bombardovane porukama – kako da se oblače, kako da se šminkaju, ali i kako da se ponašaju i razmišljaju. Odrastao sam sa tri brata i dolazim iz primarno muškog sveta, ali sada imam dve ćerkice i shvatio sam koliko je važno za njih da ignorišu te poruke i veruju u sebe, da vole sebe zbog onoga što je u njima. Nadam se da će ovaj film doprineti tome da one razumeju koliko je to važno."

O reziseru

Fred Vulf (reditelj)
Debitovao je režijom filma "Čudna divljina" sa Stivom Zanom, Džastinom Longom i Džonom Hilom. Karijeru je započeo kao scenarista na seriji "Subotom uveče uživo" od 1992. do 1997, a potom je prešao na veliki ekran scenarijima za filmove "Mali Tomi" i "Crna ovca", Prljav posao" s Normom Mekdonaldom i Čevijem Čejsom i "Joe Dirt" s Dejvidom Spejdom.

O glumcima

Ana Faris (Šeli i izvršni producent)
Glumila je u sva četiri dela serijala "Mrak film". Nedavno se pojavila u "Nasmešenom licu" reditelja Grega Arakija i dobila odlične kritike za uloge u filmovima "Izgubljeno u prevodu" Sofije Kopole i "Planina Broukbek" Anga Lija, kao i za upečatljivu ulogu u filmu "Samo prijatelji" s Rajanom Rejnoldsom.

Kolin Henks (Oliver)
Nedavno se pojavio u trileru "Untraceable" pored Dajane Lejn. Pre toga, Henks je glumio u filmovima "King Kong" Pitera Džeksona, "Orange County" Džejka Kazdana, komediji "Preboli me" s Kirsten Danst i u nezavisnom filmu "Sam sa njom".


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Izgubljen među kvadrilionima nebitnih informacija

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1330
Zastava Negde iza sedam brda,sedam gora,sedam mora...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Philips 
Pitaću Olivera da mi nabavi,čisto za kolekciju Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson K800i
Smile Smile Smile
Kakve sve gluposti nece da naprave...   Smile
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Vidi-Meni-Visi

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6005
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
HTC One V
Kako se zove film na engleskom??? Ali stvarno...ne ovi nasi sto prevode!!!  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pa ja ne znam sta da stavim vise ovde, sve mi sklanjaju! Smile
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Kako se zove film na engleskom??? Ali stvarno...ne ovi nasi sto prevode!!!  Smile Smile


The House Bunny
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 03:55:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.