Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Objasnjenje filma- Let nad kukavicijem gnezdom::One Flew Over the Cuckoo's Nest  (Pročitano 4577 puta)
10. Okt 2008, 04:17:43
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 77
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Zdravo narode !

Pre neki dan sam gledao ovaj film - One Flew Over the Cuckoo's Nest . Posto inace imam pomalo retardiran mozak trazim da mi neko objasni ovaj film . Uopste mi nije jasno sta je poenta filma . On odlazi u ludnicu vise zato sto on to zeli nego sto oni to zele . Nekoliko puta je izlazio iz ludnice , ali kada je zaista to definitivno hteo jednostavno nije mogao . Ili vec sta ? Glavni lik je zapravo pobegao iz ludnice . Tacnije nasao je mir u ludnici ? Ali sta je poenta zadnjeg dela kad ga indijanac ubija odlucno razvaljuje prozor i bezi ? I tako ..
 
Unapred zahvalan !                                                                                                                               Dipl.Retard Dr.Vudstovski
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
HTC Wildfire S
Jel procita ti onu Odiseju?  Smile Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia E72
Indijanac ga je ubio jer je znao kolika je njegova želja za životom, i da bi sam sebi oduzeo život da je svestan šta mu se desilo. Onda je odlučio da pobegne, e sad se ne sećam zbog čega...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Indijanac je pobegao jer ga je ovaj stalno tovario da pobegnuo a ovaj nije imao muda, pa kada je indijanac njega tovario ovaj nije bio sposoban, pa ga je ubio da mu skrati muke, da ga drugi ne vide takvog ili ko zna sta vec, a na kraju su svi ludaci, posto ga nisu videli kakav je ( jack nik. ), ustvari skontali da je on pobegao na nacin kako je ranije govorio, i naravno, nece ga ni skontati mrtvog....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 77
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Zanimljiva mishljenja . Odlicno .

Ja sam neke stvari malo drugacije povezao . Naprimer begstvo iz ludnice glavnom liku nekako deluje pretesko i neostvarivo - odlagao je to sto je vise mogao mozda zato sto je smatrao da za to nije spreman . Mada je veliko pitanje sta je ta ludnica ? Mozda je zapravo to skroviste normalnih od ludih ( a ne obrnuto ) ? Mada ja vidim paralelu u njegovom odlaganju bekstva sa uopste zivotom bilo koga od nas . A opet njegovim ranijim olakim bezanjem i ponovnim vracanjem u istu ludnicu ponovo ide paralelno za zivotima svih nas - neke stvari za koje mislimo da nismo sposobni i da je mozda ipak bolje sacekati neki bolji trenutak ili neka bolja vremena , a opet te stvari smo radili nebrojano puta sa lakocom u smislu tezine odluke - sto je zapravo isto , on nije mogao da se odluci , a ne konkretno da izvede bekstvo , sto je inace u filmu nekoliko puta i radio , ali ne sa odlukom da zaista pobegne , a kada je zaista hteo da pobegne jednostavno nije mogao u potpunosti za to da se odluci .

On je mogao sto puta da pobegne iz "ludnice" da je hteo , li nije , zasto ?

A za sam kraj sa indijancem prihvatam zdravo za gotovo borkes-ovo mishljenje .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Сви уз Христа-против комуниста !!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 728
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
 Pravio se lood da ne bi bio na mardelju,Chef ga ubija zato sto je Jack bio pun akcije i zivota.a posle tretmana je vegetirao kao biljka,i zato posluša njegov savet(da iščupanim lavaboom sjebe rešetke i odlazi u slobodu).

Moje skromno mišljenje posle 20-ak gledanja  Smile
« Poslednja izmena: 11. Okt 2008, 01:09:02 od lledeni »
IP sačuvana
social share
I am combatanat, militant, struggler, revolutionist! Who are you?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
SonyEricsson P990
Pravio se lud da ne bi lezao (i radio) u zatvoru. To je tacno. Mislio je ce u bolnici biti laganica (sto nije retkost medju osudjenima da se pozivaju na ludilo da bi bili smesteni u neku ustanovu). Samim dolaskom u bolnicu doneo je i neke nove poglede na svet i buntovnicki duh, pa su i ostali pacijenti poceli da 'napreduju' sto se nikako nije dopadalo nadleznima u bolnici, jer se njegovo svakodnevno krsenje pravila kosilo sa njihovom svakodnevnom rutinom.  E sad koliko se secam, davio je onu glavnu sestru jer se zbog nje ubio onaj klinac, pa mu je izvrsena lobotomija. Indijanac ga je ugusio jastukom iz vise razloga: Mekmarfi je bio 'biljka'; medju ostalim pacijentima (kojima je po svemu sudeci bio idol) je krenula prica da je pobegao pa je indijanac zeleo da ocuva taj mit; Indijanac ga je konacno 'oslobodio'...
IP sačuvana
social share
-Kyle: Wow! That's a lot of seamen, Cartman.
-Cartman: Yeah, I bought all that I could at this bank, and then I got the rest from this guy Ralph in an alley.
-Stan: That's cool.
-Cartman: Yeah, and the sweet thing is, the stupid asshole didn't even charge me money for it. He just made me close my eyes and suck on a hose.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mozes danas, ostavi za sutra...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1207
Zastava Stairway to heaven-Highway to hell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Veoma bitna licnost za celu pricu, je glavna medicinska sestra.
Ovaj film izmedju vec pomenutog pokazuje i neprofesionalnost, nekompetentnost i sujetu koja se javlja kod medicinskih radnika. Kroz ceo film nisu hteli da prihvataju nikakve sugestije od strane pacijenata, smatrajuci da su njihove (lekarske) metode jedine, prave i nepogresive.
Medicinska sestra je provokacijom i ponizavanjem ''naterala'' onog momka da se ubije, pa je onda Dzek Nikolson pokusao da ubije nju. U sledecoj sceni je vidimo kako je mnogo finija prema pacijentima, jer je tek posle necije smrti uvidela svoju gresku itd...
IP sačuvana
social share
De Gustibus Non Est Disputandum


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Џукеле ће ме докусурити...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5780
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Alcatel OT 800 Tribe
U svakom slucaju, neponovljivo remek delo.  Smile
IP sačuvana
social share

Speed kills, drive 2cv and live forever.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 242
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
SonyEricsson P990
Mislim da je najbolje o ovome receno u Vikipediji:

Роман "Лет изнад кукавичјег гнезда" је први пут приказан 1962. године, када је Кену Кизију било 27 година. Убрзо је прича о бунтовном Мекмарфију, који постаје штићеник менталне болнице и буни се против репресивног и безосећајног особља, постала филм.
Лудница, која представља метафору модерног друштва, и прича која поставља незгодна и провокативна питања о нормалности и ненормалности, стиче култни статус међу свима онима који су осећали отпор и бунт, жеђ за променом и ослобађањем од "стега лажног морала".
У филму се анализира да ли су лудаци ментално поремећене особе или индивидуе које болешћу реагују на ненормално и болесно друштво. Филм такође испитује да ли су прави лудаци у лудницама или ван њих, као и да ли је општеприхваћена "нормалност" у ствари најопаснија болест. Ове теме су и данас актуелне, можда и више него у години када је филм понуђен гледаоцима.

http://sr.wikipedia.org/wiki/Лет_изнад_кукавичјег_гнезда

Slazem se sa predhodnim postom... Neponovljiv film i nije ni cudo sto je dobio oskara za 5 najbitnijih kategorija. Intresantno je da je oskara dobio i Majkl Daglas, koji je bio producent filma  Smile
IP sačuvana
social share
-Kyle: Wow! That's a lot of seamen, Cartman.
-Cartman: Yeah, I bought all that I could at this bank, and then I got the rest from this guy Ralph in an alley.
-Stan: That's cool.
-Cartman: Yeah, and the sweet thing is, the stupid asshole didn't even charge me money for it. He just made me close my eyes and suck on a hose.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.