Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:48:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Turneja  (Pročitano 18004 puta)
09. Okt 2008, 11:25:25
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Nokia 6120
Žanr: akcija, avantura, komedija, ratni
Trajanje: 108 min.

Glavne uloge:   
Tihomir Stanić, Jelena Đokić, Dragan Nikolić, Mira Furlan, Josif Tatić, Gordan Kičić, Slavko Štimac, Vojislav Brajović, Sergej Trifunović, Svetozar Cvetković, Branimir Popović, Bogdan Diklić

Scenario:   
Goran Marković

Režija:   
Goran Marković



Sinopsis

Radnja filma odvija se u 1993. godini oko grupe beogradskih glumaca vođenih potrebom za brzom zaradom. Nesvesni u šta se upuštaju, dolaze u ratom zahvaćena područja Srpske Krajine i lutaju od ratišta do ratišta. Njihova naivnost dovodi ih u centar stravičnih događaja, ali istovremeno ih i spasava iz neverovatnih i po život opasnih situacija.

O filmu

Svetska premijera bila je na Filmskom festivalu u Montrealu, na kome je film osvojio dve vredne nagrade. Zvanični žiri festivala dodelio je reditelju Goranu Markoviću nagradu za najbolju režiju, a film je dobio i priznanje Saveza internacionalnih filmskih kritičara – nagradu FIPRESCI za najbolji film. "Turneja" je, inače, i srpski kandidat za 81. nagradu Oskar u kategoriji igranih filmova izvan engleskog govornog područja.

Film je sniman krajem 2007. godine u Šamcu, Derventi, Prijedoru i Kozarskoj Dubici, a realizovale su ga produkcijske kuće iz Beograda, Banjaluke i Zagreba.

O reziseru

Goran Marković (reditelj i scenarista)
Rođen je u Beogradu 1946. godine. Sin je Olivere i Radeta Markovića. Filmsku režiju je završio u Pragu. Pripada "češkoj školi" zajedno s Goranom Paskaljevićem, Srđanom Karanovićem, Lordanom Zafranovićem, Rajkom Grlićem i Emirom Kusturicom. Prvi film mu je "Specijalno vaspitanje" iz 1977. godine. Radi kao profesor na Fakultetu dramskih umetnosti.

Filmografija: "Kordon" (2002), "Srbija godine nulte", "Nevažni junaci" (1999), "Poludeli ljudi" (1997), "Urnebesna tragedija" (1995), "Tito i ja" (1992), "Sabirni centar" (1989), "Već viđeno" (1987), "Tajvanska kanasta" (1985), "Variola vera" (1982), "Majstori, majstori!" (1980) i "Nacionalna klasa" (1979).


Izvor: Krstarica
« Poslednja izmena: 09. Okt 2008, 11:25:48 od filip93 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Nikako da se setim da potrazim ovaj film... Gledao sam trailer na tv i deluje mi odlicno.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Kolarov je bila Govedarica...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7487
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Sta god radi Goran Markovic ne moze da bude lose... Jedini nas reziser koji me nikad nije razocarao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
Mogu takodje samo reci prema najavi na TV cini mi se odlican srpski film
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Citat
Režija:   
Goran Marković

meni je ovo dovoljno da preskocim...
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
haha snimao se u mom gradu

ja sam bio extra u filmu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Upravo sam pogledao film mogu samo reci zao mi para sto sam dao za projekciju, razocarenje kakvo odavno nisam dozivijeo.
Znaci gomila b92 emisija utisak nedelje sa Biserkom i Natasom Kandic pamfletnih sterotipnih floskula.
Film obiluje takvim scenama da pocnemo samo od toga da jedini koji u filmu nekog ubijaju iz onih prostih sadistickih pobuda su naravno Srbi a ko bi drugi bio .
Svi dobrovoljci su okarakterisani kroz lik nekog zestokog momka sa beogradskog asfalta u uniformi  Belih Orlova koji pjevajuci Cecinu pjesmui tjera Hrvata ( zaraboljenog i neduznog vojnika ) da ide u minsko polje, on naravno osteje gluv na sve molbe pozorisnih glumaca da to ne radi pocinje da pjeva Cecinu pjesmu i sa kretenskim osmjehom na licu ispraca cojveka u smrt.
Drugo Hrvati a i Muslimani su narodi koji izvrsno razumiju pozorisne komade Muslimani cak i teska naticka dijela Hrvati nesto od Drzica a sad mozete li da pretpostavite kakva je situacija  sa Srbima pa da smo zvijeri malo je reci.
Znaci skacemo, jebemo, prdimo, seremo , i na kraju prebijamo glumca uzvikujemo, podvikujemo i sta sve ne.
Imate priliku da par puta vidite monologe kako od strane nekih glumaca o tome kakva smo barbarska i nepismena stoka kako on prezire i odrice se Srba on je glumac znate.
Muslimani divan neki svijet zalopojke o tome kako su oni nas voljli pardon Beogradjane kako su se divili onome bre, Zvezdi, glumcima i td... a eto ispali smo takva govna naravno niko na to nista ne kaze oni samo pokunjeno sa spustenim pogledom slusaj taj ukor i slazu se sa svim recenim.
A da tu je i pisac Srbin nacionalista koji je zapravo kriv za rat olicenje svih pisaca koji pisu knjige kao sto su srpska golgota i td.. naravno da je on predstavljen kao najveci moguci sljam
Da neduzim pogledajte film za mene razocaranje mislio sam da smo zavrsili za defitistickom filmovima i sa onima u kojima i dalje moramo da se izvinjavamo za nesto ocigledno sam se prevario nismo jos.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Izgubljen među kvadrilionima nebitnih informacija

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1330
Zastava Negde iza sedam brda,sedam gora,sedam mora...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Philips 
Uvek kada neki film ovolko hvalite posle dve-tri strane samo o njemu sve najgore,provedem sate čitajući dijaloge forumdžija,pročitajte temu o filmu "Simpsonovi",koliko su kukali za njim i posle dve-tri strane:sramota,ništa ovo nije,glupost...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
film je skroz stereotipan!
nije mi jasno zasto je republika srpska dala pare i gostoprimstvo jednom ovakvom filmu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

J sam scef fruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 579
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple NEMAM FON!
ilm je skroz stereotipan
IP sačuvana
social share
im idiot
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 07:48:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.