Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Watchmen- Comic Book Citaj Prije Filma :D  (Pročitano 23126 puta)
07. Okt 2008, 00:03:46
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Pozdrav, svi znamo da stize novi watchman film, ispod mozete pogledati trailer.
Ukoliko admin dozvoljava ja cu postati jedan po jedan dio comic booka, stvarno je predobar i mora se procitati prije filma

http://www.youtube.com/watch?v=E4blSrZvPhU












« Poslednja izmena: 07. Okt 2008, 00:04:03 od Edq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Odlican strip (iliti graphic novel), nadam se da ce film biti bar upola dobar
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Ericsson jeste
pročito sam strip,odličan je...jedva čekam film Smile
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Strip - mada ga nije uredu zvati stripom, vec grafickom novelom -  je jedan od najboljih knjiga koje sam chitao - pricha, scene, likovi i  kraj.....a pogotovo kraj.

Stvarno ko nije prochitao strip ne zna shta propushta.

A sad malo informacija:

Film je reziran od strane Zack Snydera - koji je uradio 300 i remake Dawn Of The Dead. Veliki je ljubitelj stripa i ovo je uradio sa dosta strasti. Budzet filma iznosi 170 miliona dolara i film je u fazi post produkcije.

Snyder je toliko fasciniran stripom tako da je film radjen po 90 % scena direktno iz stripa.

Uspeo je da Od Warner Brosa da dobije trajanje filma od 2h i 45 min za bioskopske verzije.

Specijalna edicija za dvd ce biti produzena za pola sata (znachi 3h i 15 min).

Josh jedna zanimljiva stvar je za dvd je da ce se u njoj nalaziti zaseban animirani film od 45min, shto je zapravo mali strip unutar stripa Watchmen - o moreplovcu koji se vraca kuci- Tales of the Black Freighter.
 
Josh par stvari o filmu:

Ima rejting R - i to s pravom, znachi mnogo brutalnih scena.

Strip je preveden i kod nas kao Nadzirachi - moze se kupiti u knizarama

Watchmen je jedina graficka novela koja je osvojila Hugo nagradu

Watchmen je jedini graficka novela koja je uvrstana u Tajmsovu listu 100 najboljih engleskih novela ikada!

Dave Gibbons - crtach watchmena - je jako blisko radio s reziserom na filmu, dok njen strukturalni kreator Alan Moore nije hteo nishta da ima s filmom, jer su svi njegovi protekli stripovi loshe ekranizovani.

Pricha:

Radnja se deshava 1985 i prati koncept shta bi bilo kad bi bilo. Naime 1959 jedanog nauchnika je zahvatila nesreca koja ga je pretvorila u skoro bozansko bice. Njegovom pojavom amerika je dobila rat u vjetnamu, postala velesila koju niko ne sme napasti a i Nixon je dalje na vlasti. ali to je samo pozadinska pricha. Prava pricha ide pochinje ovako: 1985 maskirani osvetnik poznat kao Rorsharch istrazuje ubistvo jede osobe, za koje dokazi ukazuju da je isto bio maskirani osvetnik Komedijash. Nametnulo se pitanje ko bi uspeo da isprebija i ubije tako fizicki istreniranu osobu. Rorsharch pouchen ovim saznanjem odlazi da upozori i ostale maskirane osvetnike, tvrdeci da neko planira da ih ubije, ali niko mu ne veruje - svi misle da je to politicko ubistvo, jer je Komedijash pored zivota kao maskirani avanturista bio i jaka politicka lichnost. Ali pricha je mnogo dublja...

Zanimljivosti:
Iako deluje kao superherojski film, Watchmen je najmanje to. To je drama, triler, satira o bezpotrebnosti superheroja u modernom vremenu.

Nijedan maskirani osvetnik nema super moci (osim tog doktora kojeg je zadesila nesreca - Dr. Manhhatan), vec su upravo to shto jesu - masirani ljudi - i tu lezi genijalnost ove priche.

Najveci problem Watchmena je trenutno tuzba od strane filmske kompanije FOX. Naime ona je tuzila Warner Bros tvrdeci da oni (FOX) poseduju prava na watchmen licencu josh od 89. U sluchaju ako FOX pobjedi, sve shto oni traze su prava za distribuciju filma - nishta vishe.

Film je zakazan za 6 Mart 2009

Evo i glavnih likova:



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
Ukoliko admin dozvoljava ja cu postati jedan po jedan dio comic booka, stvarno je predobar i mora se procitati prije filma

Ne moze strip da se poredi sa monitorom... a i film ce trajati ili 2 sata ili 2 sata i 40 min. Tako da ne verujem da nekome treba dodatno zagrevanje pred film. Smiley

btw strip je jos uvek (c)

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Treba,strip je stvarno,ali stvarno dobar,pogotovo uzevsi u obzir da ima i dosta godina. Nisam znao da ce trajati toliko dugo ida ce na dvd biti jos duzi,mene i sve koji su ga citali to raduje,mada ce ostalima ipak biti verovatno malo odbojno
Rorschach samo da bude kako valja i ja zadovoljan
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
evo novi poster i trailer

nadam se da ce ovo vishe ljudi zainteresovati za strip ili film Smile


Poster



Trailer

http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=590&item=10
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson K800i
Dugo vec cekam na ovaj film, bilo je dosta spekulacija oko glumaca dok je trajao kasting, pominjala su se tu razna imena...
Iinace strip je odlican...  Smile
Ne verujem da bi film, ma koliko dobar mogao to da nadmasi....
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Izgubljen među kvadrilionima nebitnih informacija

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1330
Zastava Negde iza sedam brda,sedam gora,sedam mora...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Philips 
dobar strip 8)Pročito sam.
Oliver će mi nabaviti film,a možda mi ga je već i doneo,nisam pogledao ovaj zadnji paket koji mi je ostavio,kaže da su mnogo dobri filmovi,samo sam otvorio ono "Zečica sa koledža"jer ima takva tema,možda je stavio i Watchmana.
Voleo bih da odgledam Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.