Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pedofili u božjoj kući  (Pročitano 10349 puta)
04. Jul 2005, 06:27:06
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pedofili u božjoj kući
Jedna od časnih sestara, koje su učestvovale u zlostavljanju mentalno retardirane dece, izjavila je da ona nisu deca,nego životinje

ZAGREB - Miroslav, mentalno retardirani 20-godišnji mladić, živi u Domu za decu bez roditelja crkvene humanitarne organizacije Karitas, u Brezovici kraj Zagreba. Pre desetak godina, u tom istom domu, seksualno su ga zlostavljali oni koji su bili zaduženi za brigu o njemu i drugoj takvoj deci. Tek u aprilu ove godine, pošto je Slobodna Dalmacija objavila šokantnu priču o čak nekoliko pedofila koji rade u tom domu pod direktnim patronatom crkve, cela priča je odjeknula u javnosti.
   
      

Pedofil kupao decu

Već niz godina u Brezovici "iz humanih razloga" volontira Regis M, francuski državljanin, kojem je glavni zadatak bio da kupa i uspavljuje decu. Regisa su hrvatske vlasti 2002. izručile Francuskoj, na osnovu poternice raspisane zbog tužbe koju je protiv njega podigla njegova žena. Regis je iste godine u Francuskoj osuđen na tri godine zatvora zbog silovanja vlastite dece i unuka, a kad je odslužio kaznu i vratio se početkom ove godine u Hrvatsku, mirno je nastavio da volontira u domu u Brezovici, iako je i upravnica doma dobro znala njegovu prošlost.
      
      
      
   

Iz sedmice u sedmicu isplivavale su nove užasne pojedinosti o tome što su deca godinama preživljavala od strane onih koji su, nadahnuti Božjom ljubavlju, trebalo da brinu o njima. Hrvatsku javnost je posebno šokirala činjenica da je tokom dugog niza godina, grupa odgovornih osoba razvila dobro organizovani sistem ćutanja i prikrivanja svega što se događalo iza zidova, naizgled idealnog doma koji čuva i štiti nesretnu siročad. Naime, Miroslav je od svoje desete godine, baš kao i još nekoliko dečaka i devojčica koji žive u istom domu, trpeo da ga zlostavlja i seksualno iskorišćava 52-godišnji don Mario Barlović.

Crkva je odgovornost za skandal pokušala da prebaci na novinare, koji "od muve prave slona" da bi povećali tiraže, a nekoliko novinara prijavilo je policiji da im je prećeno, ako nastave da pišu o slučaju Brezovica.

Prošle sedmice u javnost su procurili delovi dnevnika koji je godinama vodio bivši kuvar doma, a u kojima su do detalja bili opisani njegovi polni odnosi s decom u domu, i bludne radnje koje je vršio nad njima. Uz to, policija je saopštila da su u zlostavljanje dece bile uključene i časne sestre i vaspitačice koje su decu mučile i tukle - jednom prilikom je jedna vaspitačica kaznila dete invalida bez nogu tako što ga je naterala da danima sedi na visokom ormaru, ne dozvoljavajući mu da siđe. Šok je izazvalo objavljivanje izjave jedne od časnih sestara, koja je izjavila da u domu u Brezovici "ne žive deca, već životinje".

Glavni državni tužilac Mladen Bajić je odmah po izbijanju afere smenio nekoliko odgovornih za zataškavanje u opštinskom državnom tužilaštvu u Zagrebu i glavnom državnom tužilaštvu, ali najveći šok je otkriće da su predsednica Karitasa Jelena Brajša, koju je čitava Hrvatska doživljavala kao ženu koja je celi svoj život posvetila dobrobiti ugroženih i nezaštićenih, ali i bivši državni sekretar za socijalna pitanja Nino Žganec, još 1999. znali šta se događa u domu u Brezovici, ali nisu učinili ništa da spreče užas. Policija je već najavila da će i protiv njih biti podignute krivične prijave. Istraga koju je policija pokrenula već sada je otkrila kako su u prikrivanje činjenica o pravom stanju stvari u domu u Brezovici bili uključeni mnogi, od državnih institucija, socijalnih radnika, pojedinaca iz tužilaštva i predstavnika crkve.
Beta
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
toliko o humanosti... sindrom Majke Tereze.... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
uzas, uzas, uzas...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Anea

Na što misliš kad kažeš 'toliko o humanosti'?

@krouli

Na što misliš kad kažeš 'užas, užas, užas...'?
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Toliko o humanosti...
Pazi, u startu Karitas je humanitarna organizacija... brinu se o deci omentenoj u razvoju i onoj koja su bez doma i roditelja, mada najcesce izmedju te dve grupe stoji znak jednakosti... I to je za pohvalu, jer svi mi, a ne samo crkva i drzava, trebalo bi da  pomognemo onima koji su u nevolji.
A u cemu se ta humanost, ta briga sastoji... u silovanju i zlostavljanju... i sama pomisao da je neko taj Dom koristio kao svoju licnu javnu kucu dok su drugi  stajali i gledali, zataskavali, palili dokaze je monstruzna, a tek cinjenica da se to stvarno i desavalo je nesto od cega se stomak prevrce i pada "mrak na oci"...
Zbog takvih gnjida i zivotinja u ljudskom obliku, humanost je dobila znake navoda....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Anea

Slažem se, ali ni Crkva, ni Caritas ni dom nisu krivi za to. Kriv je jedan čovjek. Taj dom i Caritas se brinu za tisuće djece i to nitko ne vidi. Vidi se samo jedan ili dva slučaja. Ne kažem da ih se ne treba vidjeti ali treba vidjeti i sve dobro koje se čini i to u mnogo većem omjeru. I treba biti fer i priznati da ima i jednog i dugog i vidjeti kojeg ima više. Mislim da ne treba razapinjati cijelu Crkvu i Caritas i taj dom zbog par slučaja. A dobro zaboraviti. Sad bi bilo najbolje da se ukinu svi Caritasovi domovi i ustanove. A gdje bi onda bila ta djeca? Djeca su i onako u lošoj poziciji jer ih ne želi ni jedna državna odgojno obrazovna institucija nego samo Caritas. Jedino tu imaju dom. Ajmo ga zatvoriti i njih na ulicu. Tamo će im se događati bolje stvari. To bi bila nekakva zaštitna mjera. A jel' ona ispravna? Jesmo li njome osigurali humanost?
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


espresso, aspirin i red bull

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7219
Zastava bgd
mob
Samsung s3
@koni Kada se tako  nesto desi u takvim ustanovama kao sto su crkva i domovi za decu normalno da ih treba pritiskati a konkretno za ovaj slucaj nemoguce da je samo jedan covek kriv ako nista drugo onda bar i upravnica koja je znala da je u Francuskoj bio hapsen a ona ga je bez problema pustila da radi. A da je detetu bolje u domu u kome ce poremeceni manijak koji tamo sasvim regularno radi, da ga seksualno zlostavlja ili da ga neko zatvara u orman nisam bas siguran. Ko zna koliko takvih slucajeva ima samo jos nisu otkriveni. Da se razumemo nisam ja protiv takvih organizacija i smatram da one treba da postoje i rade ali kontrola mora biti jaca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@spinoff

Slažem se da kontrola treba biti jača i da te osobe trebaju odgovarati i biti kažnjene za svoja zlodjela, nego samo naglašavam da zbog toga ne treba napadati cijelu ustanovu Caritasa ili Crkvu. A kod nas je upravo to postao cilj. Baš sam vidio anketu: trebaju li vjernici bojkotirati Crkvu? potaknuto upravo ovim problemom. Zaključak je naravno da. Mislim, možeš razumijeti kakav je stav zauzet. A to se meni ne sviđa i ne podržavam: napadati 'sve' zbog čina pojedinaca. A zločinac treba biti kažnjen kad mu se dokaže krivnja.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Te stvari su radjene pod okriljem crkve koja nista nije radila osim sto je zataskavala... Kada se napokon neko odvazio da iznese i razbije zid cutanja, opet crkva nije kriva... Nije nego... ja ne gajim ljubav ni prema jednoj organizovanoj ili neorganizovanoj religiji, sekti, verskoj zajednici, samaricanima, komunistima, anarhistima, kapitalistima, sta-god, pa samim ti smem da kazem: "Sramota!"
Crkva jeste kriva zato sto dopusta da se to desava iznova i iznova... Postoje desetine, stotine, mozda i hiljade slicnih slucajeva i skoro nista se ne resava, osim zataskavanja i zataskavanja...
I da znas... da nije u pitanju crkva, da je u pitanju bilo koja druga NVO, bilo koja druga skupina ljudi,  isto bi rekla, jer covek je uvek iznad svih tih baljezgarija...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Anea

Očito da ti čovjek, unatoč tvojoj tvrdnji, NIJE iznad 'tih baljezgarija', jer tako lako optužuješ SVE LJUDE u Crkvi, a Crkva jesu ljudi!, za nešto što je učinio pojedinac. Jako humano, btw... I zbog zločina nad jednim optužiti cijelu Crkvu... Da te pitam, jesam li ja možda kriv zbog toga što netko ima bolesne nagone? Je li kriv moj tata, mama, stric, strina, brat...? Jesu li krivi moji prijatelji, znanci i svi drugi pripadnici Crkve? Nisu? Pa kako onda može Crkva biti kriva zbog toga? Kad smo mi Crkva.
Možeš reći 'Sramota!' i ne samo reći nego i vikati i s tim se slažem, ali se ne slažem da mene optužuješ da sam kriv zbog bolesnih nagona toga čovjeka!
btw. Jesi li sigurna da uvijek braniš svakog zlostavljanog čovjeka?
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.