Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Technotise -"Edit i ja" - domaći dugometražni animirani film  (Pročitano 24673 puta)
13. Avg 2008, 23:58:38
Legenda foruma


I tako...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 38246
Zastava Šta te se samo tiče!?
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola DynaTAC 8000X
Edit i ja
Dugometražni animirani film za odrasle "Edit i ja" reditelja i scenariste Alekse Gajića pojaviće se u našim bioskopima u novembru, a inserti će biti prikazati već na predstojećem Egzitu, najavljeno je na promociji ovog projekta.

Na Egzitu će nastupiti grupa "Prototip" koja je radila muziku za taj film, nastao po motivima Gajićevog stripa "Tehnotajz".

Poznati strip autor iz Zemuna, Gajić realizovao je uspešnu karijeru u Francuskoj objavljujući stripove kod čuvenog izdavača "Solej".

"Postao sam gladan novog izazova, a kada sam upoznao glumca i producenta Zorana Cvijanovića iz kuće "Jodi" stekli su se uslovi da uradim svoj debitantski film", izjavio je Gajić.

"Edit i ja" je akciona naučno-fantastična priča koja se dešava u Beogradu 2074. godine. Glasove animiranim likovima dali su Sanda Knežević, Marija Karan, Seka Sablić, Petar Kralj, Srđan Todorović, Boris Milivojević, Nikola Đuričko i drugi.

izvor: B92

A evo i linka ka zvaničnom sajtu,pa pogledajte nešto više o ovom projektu: http://www.technotise.com/


Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Edit i ja.jpg
(16.09 KB, 450x349)
0007_v.jpg
(36.23 KB, 685x376)
0008_v.jpg
(49.22 KB, 685x376)
0009_v.jpg
(45.99 KB, 685x376)
0010_v.jpg
(57.95 KB, 685x376)
0012_v.jpg
(39.49 KB, 685x376)
0015_v.jpg
(44.68 KB, 685x376)
0016_v.jpg
(46.06 KB, 685x376)
0018_v.jpg
(50.75 KB, 685x376)
« Poslednja izmena: 14. Avg 2008, 00:19:26 od aca soko »
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I tako...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 38246
Zastava Šta te se samo tiče!?
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola DynaTAC 8000X
Evo i trejlera:
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Art & Craft http://011art.deviantart.com/prints/

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 34
Zastava Beograd, Zemoon
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Siemens s45
TECHNOTISE EDIT i JA - evo malo materijala iz ArtBook-a koji prate Aleksini komentari...



Novi Trailer mozete pogledati ili downloadovati KLIKOM OVDE



Pengiranje ( kako smo u studiju zvali proces stavljanja kostiju u pojedine elemente figure koje smo potom cuvali u PNG formatu ) smo uglavnom koristili na mestima gde je kretanje lika kroz kadar dvodimenzionalno. Takodje smo ga koristili i za pripremu odnosno zavrsetak pokreta , kao i dodatna nabijanja odnosno istezanja nacrtanih serija slika ( npr. uzdasi lagana klimanja glavom ili gest rukom ). Efekat nam se jako dopao. Sa jedne strane to je klasicno izanimiran pokret a sa druge strane ima mekocu kompjuterski renderovane sekvence .Veci je problem bio pomesati seriju slika koja je uglavnom bila A@ i moho sekvencu koja je bila A1 , ali kompoziting je i tu odigrao jako znacajnu ulogu . Ipak ni ovaj proces nije svemoguc , mnogo puta nam se desilo da se elementi objekta primenom kostiju iskidaju , te ih je trebalo krpiti , a na nekim mestima jednostavno vracati na dofaziravanje . Ali i tu se dosta stvari prikrivalo atmosferama , a negde bi smo pravili kompromis uz vec poznatu devizu “ proletece ” .



U jednom trenutku palo mi je na pamet da probam da kombinujem ilustracije sa fotografijom. Fotografija u pozadini naglasavala je realisticnost ilustracije, a ilustracija je davala fantastican karakter fotografiji. Naglasena atmosfera lepo je utapala ta dva stila. Sto se tice price ona je opet shodno formi muzickog video spota krajnje bazicna, a ideja je da ce u buducnosti ljudi sahranjivati stare robote kupujuci nove. Kako verujem da ce se za njih neki ljudi vezivati kao i za automobile ili racunare, pretpostavljam da bi im bilo bezdusno da ih samo bace u djubre. Namesto toga oni ce ih poput dragih osoba sahranjivati na mesta predvidjena za to : "Groblja robota." Taj mi se koncept toliko dopao da sam resio da ubacim jednu malu digresiju i u filmu kad Edit sahranjuje svog robo kucnog ljubimca Otomo-a. A s obzirom da mi se i spot toliko dopao ubacio sam i nekoliko delova iz spota u film. Cak je i samo ime pesme prigodno : "Rast in peace" odnosno "Rdjaj u miru", muziku su uradili Vladimir Ignjatovic i Boris Furduj koji je kasnije radio muziku i za film.



Da budem iskren , dok sam pisao scenario na ovom delu nisam predvideo nikakvu vizuelizaciju . Hteo sam da grafikon bude nesto o cemu se samo prica ali nikad ne vidi . Slucaj je hteo da upoznam Milana Dobrojevica i njegov rad na polju fraktala . Nekolicina njih mi se jako dopala , i pitao sam ga da uradi nesto za film . Na kraju mi se u funkciji price jako lepo uklopio . Bio sam sretan da je nepredvidiva improvizacija dala rezultat bolji nego sto sam ocekivao .
Milan Dobrojevic [ fractal explorer ] Vizuelna projekcija, matematicke formule generisane na racunaru-fraktal. Fraktal se pruza beskonacno, i za razliku od prvih fraktala-opisivanih rucno, danas uz pomoc racunara mozemo takodje beskonacno istrazivati najsitnije detalje kreiranog fraktala i projektovati ih u vecu-zeljenu dimenziju, za kratko vreme. U tom novom detalju mozemo izabrati novi detalj i u njemu novi detalj i...



Vozila koja se bolje vide u kadru sam radio na isti nacin kao i pozadine . Tako sam dobio i pohaban izgled vozila koji se uklapa u karakter filma , a i bolju povezanost ovih elemenata.



U prici sa ljudima volim da spomenem pravilo da estetika dizajna ne treba da proizadje iz oblika vec funkcionalnosti . Kao priroda - ona je takva kakva je , zato sto su je milioni godina takvom napravili , bez ambicije da bude lepa - ona je jednostavno takva . To je slucaj i sa produktima na njih uvek treba da se stavi nesto sto ce pokazati da taj produkt moze i da radi , a ne da je samo lep . Etikete na kutijama , bar kodovi , tablice obavestenja i slicno .Zao mi je sto se produktima nisam pozabavio vise . Kao sto sam ranije spomenuo , to nisu stvari koje se u filmu primecuju , ali daju ubedljivost prici i jos jednu dimenziju celom tom svetu . To su jednostavno stvari koje tu postoje dok prica tece , i takve su zato sto ih je takve neko napravio , i sto se to nekom dopalo pa ih je kupio.



Igoru Dragisicu koji je radio 3D na ovom filmu , zapala je jako teska duznost . Ne toliko zbog komplikovanosti samih modela ili scena koliko zbog komplikovanog nacina dolaska do rezultata .Spomenuo sam da se u filmu dosta cesto improvizovalo , i u samom procesu rada dolazilo do resenja koja cesto nisu imala preterane veze sa prvobitnom zamisli. To je bio slucaj i sa 3D om . Pocinjali bi cesto od veoma grubih skica , a model potom zavrsavali u samoj sceni pricajuci i pipkajuci prstom po ekranu ( sto je Igora posebno nerviralo ( sto ga je dovodilo i u iskusenje da fizicki nasrne na sagovornika ) ) Ipak , sve se zavrsilo bez bitnije stete . Zbog obaveza vezanih za izdavaca nikad nisam imao vremena da savladam neki ozbiljan 3D program . Sa druge strane, 3D Bryce mi je davao zadovoljavajuce rezultate, tako da sam na svojim ilustracijama 3D elemente uvek zavrsavao u spomenutom programu. U svakom slucaju to skromno iskustvo je bilo korisno i na njemu sam iskristalisao viziju kombinacije 3D-a i 2D slike. Kao sto mi se u muzici dopadala fuzija raznih uticaja, tako mi se i u ilustraciji uvek dopadala kombinacija tehnika, i po pravilu sam je koristio kad kod je bilo moguce. U ovom filmu sam osim 3D-a koristio i slikane pozadine , kompjuterski kolorisane likove i vektorisane pojedine elemente , kao i 2D partikle i efekte iz programa za editing , ali u ovom odeljku cemo se pozabaviti 3D-om.

Vidimo se na premijeri sredinom aprila Smile - postavim tacan datum uskuoro!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 421
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Wow...   Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now.
So we'll hunt him, because he can take it.
Because he's not our hero.
He's a silent guardian, a watchful protector.
A dark knight.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3881
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
Svaka cast  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.8
Odgledao ga na premijeri Cinema City-a u Novom Sadu.

S obzirom da je ovo nash prvi anime ovo zasluzhuje svaku pohvalu.  Smile Smile Smile

Priča je smeštena u Beograd 2074. godine. Glavni lik je Edit, studentkinja psihologije. Nakon šestog neuspelog pokušaja da položi jedan ispit, odlučuje da poseti dilera koji radi na crnom tržištu i on joj ugrađuje ukradeni vojni čip kako bi joj pomogao da položi ispit. Na njeno iznenađenje, čip joj omogućava mnogo veće sposobnosti nego što je mogla i da zamisli. Nepotrebno je i napomenuti da vlada/vojska namerava da povrati čip. Od tog trenutka njen život se menja i počinju da joj se dešavaju neobične stvari. Stvar postaju zanimljivije kada dobije zadatak da analizira autistichnog dechaka...


Pricha krene stvarno interesantno, mnogo je orginalna, mashtovita i drzhi pazhnju celo vreme. Jedino shto me malo razocharalo je kako se kraj odvio.S vizualne strane, film predstavlja kombinaciju četiri tipa animacije. Estetski uzor ovom filmu su japanske anime, realistični crteži u kojima je postignuta statičnost scena, uz naglašenu atmosferu i autentični umetnički izraz. Koristeći klasičnu 2D, napredniju 3D, kao i vektorsku animaciju film je završen nakon osam godina. i za to im stvarno treba odat chast. Jer vizualno neke scene su toliko fantastichne da je to nemoguche rechima opisati.

Mene je ipak najvishe odushevilo, glasovna gluma i muzika. Svi, ali svi su odradili fantastichan posao. Vidi se da su svi bash ulozhili sve od sebe, Mnogo je strasti u ovom filmu i to se tachno vidi.

Isto me je odushevilo i fina (ne preterana) kolichina srpskog humora.

Sve u svemu, ovo je jedan veliki korak za Srbiju i njenu poziciju u filmskoj/vizualnoj/umetnochkoj industriji.
Uchinite sebi uslugu i otidjite i PLATITE da gledate ovaj film. Ljudi trebaju biti nagradjeni za 8 godina svog truda.

Ocena: 9/10 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
 Smile Smile Smile Smile

Fantastično... Jedva čekam da ga odgledam  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Time Lord

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11237
Zastava Gallifrey
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
SonyEricsson K800i
Ne verujem da cu se bas oduseviti, ali planiram da pogledam film...  Smile
IP sačuvana
social share

Rad ubija!
Ne umri mlad!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Lepo izgleda. Odgledacu u bioskopu kad bude izaslo.
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1438
Zastava Fukushima
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11

jel gledao/snimao  Smile neko na Exit-u?   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.441 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.