Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 17:16:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ateisti Srbije su zapostavljeni  (Pročitano 36547 puta)
29. Jun 2005, 20:40:57
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Iako nas ima malo, ipak bi trebalo da imamo ista prava kao i "religiozni" gradjani Srbije: Svi oni imaju verske praznike kada ne rade, svi oni imaju TV prenose raznih liturgija i obreda. Drzava je u novije vreme pocela da odvaja novac za izgradnju crkava, cak postoji i ministarstvo vera. Nemam nista protiv toga, ali zasto mi ateisti ne bi imali ista prava: jedan slobodan dan u godini kada mi hocemo (ili kada moramo), TV emisije sa ateistickim pogledom na svet. Zasto drzava daje moje pare za izgradnju crkava (ja bi pre dao moj deo za izgradnju novog univerziteta), zasto ne postoji ministarstvo nevera?
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Kad "religiozni" ne rade na neki praznik, onda ne rade i ateisti!
TV emisije postoje, gledaj više B92!
Kad se pare od poreza odvajaju, od njih se ulaže i u crkve i u univerzitete!
Što se ministarstva nevera tiče, zašta će ti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
Realno ja sam ateista ali ne vidim neku potrebu da se od ateizma napravi neka religija neverovanja,jer bi ona upravo to postala kada bi poceo da se propagira na isti nacin kao i ostale religije.
Zivi i pusti druge da zive.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Vidis, kada "religiozni" gradjanin slavi slavu on dobije dan slobodno, ateista ne dobija po zakonu nista(pretpostavljam da nisi zaposlen, pa ne znas =oprosteno)
Ima emisija naucne prirode u to nama zbora. Tebi je nauka=ateizam, u redu mozda moze i tako. Medjutim ateizam ti je negiranje boga, a niko ne ne gira boga na TV-u.
Sto se tice para: ne bi dao ni dinara za crkvu, niti idem niti cu ici, a taj deo bi dao univerzitetu tako da dajem dupli doprinos univerzitetu (bolnici, domu, crvenom krstu ....). Medjutim "religiiozni" idu i u crkvu a i na univerzitet. Ko je tu ostecen? Da se razumemo nemam nista protiv sto ti koji verujes dajes svoj dinar crkvi, ali ja zelim da dam moj dinar za potrebe koje ja imam.
U tome i jeste poenta, Sta ce tebi ministarstvo vera??? Da bi verovao u boga?
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Dole eksplatatori i eksplatisani -- Ziveli ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
Realno ja sam ateista ali ne vidim neku potrebu da se od ateizma napravi neka religija neverovanja,jer bi ona upravo to postala kada bi poceo da se propagira na isti nacin kao i ostale religije.
Zivi i pusti druge da zive.

Imas pravo ateizam ne treba da bude religija, ali ateizam je polako zapostavljen kao pogled na svet. Okruzeni smo cestim intervjuima popova i svestenika, a niko da kaze suprotno misljenje i vedjenje stvar...
IP sačuvana
social share

PROLETERI SVIH ZEMALJA UJEDINITE SE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
To za slavu si u pravu. Ne radim, studiram pa ne znam. Ali sumnjam da svima baš daju dan odmora, pogotovo privatnici! Emisije sam gledao i one koja negiraju Boga a ove na B92 jesu takve kao što kažeš. Što se tiče crkve nisam ni ja neki "podržavalac" zbog svačega što sam video i čuo - ne bih sad o tome, ali takođe, i oni koji ne idu u univerzitet a mnogo ih je, i oni koji ne mare za njih, daju novac!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Ako je tako, hajde da budemo ravnopravni pa da pederima damo malo prostora na TVu, pa onda ljubiteljima alternativnih sportova prenose onoga sto vole da gledaju umesto Lige sampiona, i tako dalje. You get the point. Potenciranje marginalnih pojava i misljenja u drustvu je trosenje vremena i para ogromnoj vecini stanovnistva.

Sto se tice slobodnih dana, tu se slazem. Ako dobija vernik neka dobije i neverujuci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
Dobro de...nije ti sad bas ateizam isto sto i homoseksualizam,a i gejevi imaju svoj prostor na tv-u barem u srazmeri sa zastupljenoscu.
A sad da je ateizam toliko marginalna pojava bas i nisam siguran,naravno da je vernika mnogo vise,ali na ovim prostorima nije bas drustveno prihvaceno biti otvoreni ateista zato sto je to strogo povezano sa patriotizmom pa cim ne verujes nisi ni Srbin.
Zbog toga mnogi postuju razne obicaje cisto radi reda jer je pritisak okoline ogroman.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
To stoji. Mnogo vernika nisu istina vernici ali to je tesko premeriti.

Doduse, imali smo ateisticku propagandu '45 - '89 i vidim da nam je mnogo dobrog donela...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


vid' noge, prava transformerska :chuckel:

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14402
Zastava beograd
Ma nije dobro da se ateizan propagira jer tesko da sire narodne mase mogu da ga prihvate bez napustanja kulture i tradicije sto bi znacilo razbijanje jedne nacije.
Uopste ne smatram da bi nesto trebalo ciniti po pitanju omasovljavanja ateizma ili nekakvom poboljsavanja njihovoh prava,jedino bi trebalo da bude normalno da mozete da kazete nekom u ovoj zemlji da ste ateista,a da vas ne proglasi za satanistu ili sektasa.
IP sačuvana
social share
u pocetku sam krenuo slabo,a onda sam naglo popustio...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 44
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 17:16:31
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.