Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kanada legalizirala istospolne brakove na razini države  (Pročitano 6225 puta)
29. Jun 2005, 12:45:13
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kanada legalizirala istospolne brakove na razini države

Kanadski parlament prihvatio je zakon o sklapanju istospolnih brakova i tako učinio Kanadu trećom zemljom u svijetu koja dopušta takvu zajednicu.

Većina kanadskih saveznih provincija već i ranije dopuštala istospolne brakove, pa je ova zemlja bila česta destinacija homoseksualnih parova koji dolaze iz zemalja gdje takve zajednice nisu dopuštene.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Freak show. Pobogu, pa zna se sta je brak, i koja je njegova funkcija. Nisam extrem, kapiram ja da su i oni ljudi, imaju osecanja, ma koliko ona bila... "cudna" i "abnormalna", i zato je trebalo pronaci neko drugo resenje za njih. Neku vrstu ugovora koji ce regulisati sticanje svojine nasledjivanjem (posto je to jedan od glavnih argumenata gay populacije), i neke druge imovinsko-pravne odnose. A ne brak.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Brak ko brak, ne vidim sta hvali gay-lesbo brakovima? Jesmo li svedoci kakve se sve gadosti desavaju u heteroseksualnim brakovima? Je li ima svakakve dece iz heteroseksualnih brakova, pijanica, narkomana, ubica, psihopata, ludih, gluvih, slepih, ukljucujuci i homo-lesbo decu!!?? Dakle, i pored prisustva majke i oca, a najvise se zamera homo-lesbo brakovima da njihova usvojena deca nece imati razliku izmedju majke i oca, deca iz heteroseksualnih brakova bivaju odgojena na svakave ruzne nacine, zapostavljena i svasta. Ako je neki homo-lesbo par dobar, oboje jos obrazovani, normalni ljudi, zasto i dete ne bi odrastalo takodjer normalno?? A ako bi bilo nekih ekscesa u takvoj zajednici, svakako to ne bi imalo veze sa seksualnim opredeljenjem 'majke-oca". A da ce dete iz takvog braka, takodjer biti homo-lesbo orijentisano, takve price su neosnovane u glupe. Ja podrzavam homo-lesbo populaciju, i takodjer brakove, ono sto ne podrzavam nacine na koje oni moraju da dodju do svojih prava, ali su zato prisiljeni. Prisiljeni su jer ih drustvo tretira, kao posebnu vrstu ljudi, sto je jos tuznije, bolesnih ljudi. Dakle oni su sami prinudjeni da osnivaju svoje kafice, ustanove, posebne parade itd. A to me vise nervira, nego da znam da postoji gey-lesbo populacija potpuno integrisana u hetero populaciju, kako bi i trebalo biti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Cekaj... pominjes porodicu. Zna se sta cini porodicu. Otac, majka i potomstvo. Majka + majka + potomstvo, to nije porodica. Gde je otac? Ili, otac + otac + potomstvo. Gde je tu majka?  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
To je igra reci!

Majka i otac..., sta vredi majka i otac kada nema ljubavi, kada majka i otac napuste dete, ili ga maltretiraju? Zar nije bolje da jedan homo-lesbo par odgajaju neko dete koje je napusteno, ili je ostalo siroce, ako nece niko drugi!!?? Tu se jedino postavlja pitanje, a sta sa onima koji zele da dobiju dete vestackom oplodnjom?? Dakle jedan homo par, par muskaraca, unajmi nosioca-majku, koja ce oploditi, spermom jednom od "otaca". To jos nije zavielo u toj meri i nisam zato da ima se ne dozvoli! Ako procentualno vise u odnosu na hetero populaciju takva deca iz gay-lesbo brakova budu deformisana, dakle psihicki zato jer neosecaju taj pojam majka-otac, i to ostavi traume, ili nesto drugo, onda svakako treba zabraniti to, ali ako ne ne vidim zasto to braniti!! Ako je neko dete odgojeno u homo-lsbo porodici, normalno i srecno, zasto onda to braniti!??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Voleo bih da mi ipak objasnis malo podrobnije kako to iz takvog braka mogu proisteci koliko toliko normalna deca?
Da, fakat i heteroseksualci zlostavljaju decu, i mogu biti losi roditelji, ali to ne znaci da treba eksperimentisati sa necijim detinjstvom.
Pretpostavljam da ima slucajeva da je neka zivotinja odgajila ljudsko dete u nekoj ekstremnoj situaciji, pa jel to znaci da treba bebe razbacati dobro po dzungli ako ih niko nece
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Citat
Majka i otac..., sta vredi majka i otac kada nema ljubavi, kada majka i otac napuste dete, ili ga maltretiraju? Zar nije bolje da jedan homo-lesbo par odgajaju neko dete koje je napusteno, ili je ostalo siroce, ako nece niko drugi!!?? Tu se jedino postavlja pitanje, a sta sa onima koji zele da dobiju dete vestackom oplodnjom?? Dakle jedan homo par, par muskaraca, unajmi nosioca-majku, koja ce oploditi, spermom jednom od "otaca"

First of all, da je zakonska regulativa bolje resena nego sto je trenutno, ogroman broj nezbrinute dece bi bilo zbrinuto kod roditelja usvojilaca. Stavise, skoro sam slusala na TV jednu socijalnu radnicu koja je pricala o tome da na svako nezbrinuto dete ide 3,5 parova koji bi zeleli da usvoje. Prema tome, ima vise nego dovoljno strejt parova koji bi zeleli da usvoje dete.
Jos nesto... interesantno je da su glavni pobornici inicijative da gay parovi usvajaju decu upravo gay muskarci. A i tvoja recenica
Citat
Dakle jedan homo par, par muskaraca, unajmi nosioca-majku, koja ce oploditi, spermom jednom od "otaca".

upravo oslikava njihov stav. Pa nije majka automat za kafu. Ono, ubacis novcic, sacekas malo, i dobijes soljicu tople kafe. Ali, evidentno je da muski mozak ne moze da skapira vezu "majka-dete", pa zato tako i mislis.
Cuj... "unajmi majku"... O, Boze...  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@SF

hmm, kakve veze imaju homoseksualci sa zivotinjama?? Kako porediti ljude i zivotinje, mada bi mnoge zivotinje bolje odgojile dete, nego neki heteroseksualci. Svedoci smo toga!! Homoseksualizam je oduvek postojao, samo sto se krilo, i tek je u postmodernom dobu dosao na svoje. Ne znam sta da ti objasnjavam u vezi toga, da li ce dete biti normalno ili nece, stvari su jasne!! Seksualno opredeljnje roditelja ne utice na psiholoski razvoj deteta, vec pre svega briga i ljubav koja se poklanja detetu. Dete kao svaki covek, homo sapiens, to oseca i uzvraca. Ne kazem da treba eksperimentisati. Vise sam to rekao zato, jer nekako mi se cinilo da oni koji neopravdavaju istospolno opredeljenje, nece prihvatiti cinjenicu, da deca iz homoseksualnih brakova nece biti poremecena, cak sta vise mnoga od nih mogu biti i naglaseno heteroseksualna, i naglaseno normalna i inteligentna. Nista vise nebrige, zlostavljnja kod dece ne moze biti nego sto je to kod heteroseksualnih parova. Meni samo nisu jasne neke stvari kod ljudi koji preziru homo-lesbo ljude! Ako je neko dobar, posten, obrazovan, neki doktor, arhitekta, pravnik, inzenjer, komunikativan, sredjen, i istopolno opredeljen, otkud mrznja prema takvim ljudima??

==================================================================

Ja pitam sad vas sve koji gajite mrznju prema ljudima koje privalci isti pol, i koji smatrate da je to bolest:

Sta ako vase dete u kasnim tinejdzerskim godinama izjasni kao gay ili lesbian?? Hocete li ga se odreci? Hocete li ga prebiti? Hocete li ga savetovati da se leci? Hoce te li reci samom sebi samo zbog nekog sebicnog ponosa, da je vase dete bolseno? Ili ce te se pomiriti sa tim, i ipak pruziti podrsaku vasem detetu, jer ako ga to cini srecim, zasto i vas ne bi cinilo srecnim. Nemojte samo da kazete, ma ne, nece moje dete biti gay ili lesbo!

Mislite o tome...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
@Ainhoa

Moj muski mozak vrlo dobro kapira sta je majka!! 5% zasluga pripada onoj majci koja je bioloska, a 95% onoj koja je odgojila dete. Uostalom, mnoga deca nikada nisu upoznala svoje prave heteroseksualne roditelje, jer su ih ovi ostavili negde u kontejneru, pa ih je onda odgajila neka druga porodica koja je heteroseksualna, i sve je ok, dakle dali su ljubav i toplinu onda kada se dete razvijalo. A ima njih koji su i pametni, i dobro se snalaze u zivotu, a nikad nisu ni upoznali roditelje, niti imali tutore! Dakle opet to da mora postoji majka-zena i otac-muskarac, za pravilan razvoj deteta, je neosnovana.

Citat: Ainhoa
First of all, da je zakonska regulativa bolje resena nego sto je trenutno, ogroman broj nezbrinute dece bi bilo zbrinuto kod roditelja usvojilaca. Stavise, skoro sam slusala na TV jednu socijalnu radnicu koja je pricala o tome da na svako nezbrinuto dete ide 3,5 parova koji bi zeleli da usvoje

Second of all, to ne moze biti neki srednji prosek na nivou gradova ili manjih mesta! Ima mnogo vise sredina gde je mnogo veci broj nezbrinute dece, nego sto je parova koji bi hteli da usvoje. A ako postoji neki par, to ne mora da znaci, da ce oni bas hteti usvojiti neko dete iz najblizeg socijalnog centra.

Citat: Ainhoa
Jos nesto... interesantno je da su glavni pobornici inicijative da gay parovi usvajaju decu upravo gay muskarci

To uopste nije tacno. Normalno je da je svaki gay pobornik, ali daleko je vise heteroseksualnih parova koji bi odobrili isopolne brakove. No sta drugo da kazes, kada nemas argumenata, nego da bih ja mozda mogao biti gay!! Smile Nisam ja gay, a da jesam ne bi me bilo sramota da se izjasnim tako. Ja jednostavno vidim da se prema tim ljudima drustvo odnosi diskriminatorski. Vrlo je ruzno ako bi ti za prijatelje vise volela da imas heteroseksulani drkadzijski par, nego homoseskusalni par dobrica.
« Poslednja izmena: 01. Jul 2005, 20:54:36 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Sto se strejt parova tice, veruj mi, imala sam prilike da upoznam neke od njih, i mogu ti reci da oni uopste nisu probirljivi, pa da ne bi zeleli bas dete iz istog grada. Uostalom, domova za nezbirnutu decu bas i nema u svim gradovima. Njima nije bitno da li je dete rodjeno u Leskovcu ili u Subotici, veruj mi.
Dalje, daleko od toga da mislim da si gay, iako je mozda delovalo tako, samo sam istakla da tvoj stav oslikava njihovo tipicno razmisljanje.
I jos nesto... Vidim da se bas zapeo za primere losih strejt roditelja.. Zbog cega si tako siguran da bi gay roditelji po defaultu bili "mom & mom" ili "dad & dad of the year?"
I uopste nisam diskriminatorski nastrojena prema gay populaciji, ali negde mora da se povuce linija. Sta je sledece? Obavezan procenat gay zaposlenih u preduzecima? 30% gay poslanika u parlamentu?
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.