Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:26:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Wanted ~ Tražen  (Pročitano 4711 puta)
09. Jul 2008, 15:21:17
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
Tražen



Žanr: akcija, triler
Trajanje: 110 min.
Premisa: Izaberi svoju sudbinu

Glavne uloge:   
Andželina Džoli (Angelina Jolie), Džejms Mekavoj (James McAvoy), Morgan Frimen (Morgan Freeman), Terens Stemp (Terence Stamp), Komon (Common)

Scenario:   
Majkl Brant (Michael Brandt), Derek Has (Derek Haas)

Režija:   
Timur Bekmambetov (Timur Bekmambetov)



SINOPSIS

Dvadesetpetogodišnji Ves je lenjivac koji mrzi svoj život – i to s razlogom, jer je grozan. Na poslu, njegova šefica živi da bi ga ponižavala pred kolegama s kojima deli kancelarijske pregrade. Kod kuće, njegova džangrizava devojka seksualno privlači svakoga sem njega, uključujući i Vesovog najboljeg prijatelja. Nije ni čudo što je ovaj gubitnik već na desetom receptu za lek protiv napada panike, koji guta kao bombone između veštačkih obroka veganskih tofu mućkalica.

Srećom po Vesa, život mu se završio – bar onaj stari - i to zbog devojke. Foks naleće na Vesa s druge strane pištolja koji se puši. Izgleda da je Vesov davno nestali i uglavnom zaboravljeni tata ubijen dok je radio za Bratstvo – vekovima staru ligu superosetljivih obučenih plaćenih ubica koji su se zakleli da će poštovati naloge sudbine. Njihov moto je: ubij jednog da bi spasao hiljadu.

Došao je red na Vesa da krene očevim stopama i oslobodi sputanog vuka kojeg je oduvek čuvao u sebi. Ubijanje je u Vesovoj krvi, a njegovu obuku preuzimaju na sebe Foks i šarolika družina Bratstva, u koju spada i tajanstveni vođa Sloun. Silom prilika ovaj novajlija počinje da razvija munjevite reflekse i nadljudske sposobnosti. Niko nije rekao da je lako postati plaćeni ubica.

Bivši nikogović je ponovo rođen kao zlatni dečko Bratstva. Ves počinje uživa u novom životu, čak uspeva i da se osveti starim mučiteljima. Međutim, ukus moći postaje gorak kada shvati da namere njegovih saradnika nisu tako plemenite kao što su bile na prvi pogled. Dok lebdi između tek nađenog junaštva i osvete koja uništava dušu, Ves shvata ono što niko – čak ni hladnokrvni otac niti okrutni plaćeni ubica - nisu mogli da ga nauče: on je taj koji kontroliše sudbinu.

O FILMU

Džems Mekavoj, Morgan Frimen i Andželina Džoli pripovedaju priču o jednom neprimetnom mladiću koji se pretvara u nesvakidašnjeg borca za pravdu u filmu "Tražen". Godine 2008. svet će dobiti heroja nove generacije: Veslija Gibsona.

Režiser Timur Bekmambetov, tvorac filmova "Dnevna straža" i "Ironija sudbine" - dvaju najuspešnijih filmova u istoriji ruske kinematografije, donosi ovu priču na veliki ekran. Hladnokrvan, jedinstven, eksperimentalan, ironičan i kretivni genije samo su neke reči koje se koriste da bi se opisao ruski režiser Timur Bekmambetov, koji potiče iz grada Gurjev u Kazahstanu. Njegova vizija donela mu je prvi film na engleskom jeziku, u saradnji s uspešnim producentima i nagrađivanim glumcima i ekipom, a sve pod okriljem velikog američkog filmskog studija.

Godine 2004. u bioskope je ušao njegov film "Noćna straža". Film je imao budžet od 1,8 miliona dolara, a zaradio je više od 16 miliona dolara samo u Rusiji i tako postao veći hit u Rusiji no što je to bio "Gospodar prstenova: družina prstena". Nastavak "Noćne straže" - "Dnevna straža", u distribuciju je ušao početkom 2006. Ponovo je film bio niskobudžetni (koštao je samo 4,2 miliona dolara) i postao teškaš – zaradio je skoro 40 miliona dolara samo u autorovoj domovini.

Skoro u isto vreme izvršni producenti u produkciji "Mark Plat" dobijaju u ruke prvo izdanje stripa "Tražen" Marka Milara i Dž. G. Džounsa i odmah shvataju da ova mračna i inventivna priča ima veliki filmski potencijal - ali priči je bio potreban zamajac. Tražili su uzbudljivog, kreativnog novog filmskog stvaraoca koji ruši granice, i pošto su videli "Noćnu stražu", znali su da su pronašli svog čoveka. Ako Bekmambetov može da stvori takav vizuelno izuzetan filma s tako malo novca, producenti su razmišljali da autorova mračna senzibilnost neće biti sputana kada bude radio s velikim budžetom i sredstvima koja su na raspolaganju filmovima iza kojih stoji veliki studio.

Izgleda da je fantastični realizam bio režiserova mantra na svakom od njegovih projekata. On veruje da u svakoj akciji, svakom osećanju, kakve god da su neobične okolnosti, mora da postoji realna osnova. Pažnja koju pridaje svakom detalju omogućava mu da se dobro usredsredi kao režiser – što je dobar put za svaku scenu.

"Snimanje prvog filma na engleskom ne razlikuje se od mojih drugih filmova", tvrdi režiser. "Samo pokušavam da komuniciram s gledaocima, da se zaljubim u njih na neki način i da za njih napravim dobar film – da za njih budem dobar pripovedač." Režiserov pristup snimanju filma i njegov neobični ugao gledanja skoro da se nisu promenili s prelaskom u američki studio i englesku produkciju. Plat dodaje: "Bekmambetov unosi veoma jak osećaj u svoj rad, koji je bio vrlo prisutan u svim njegovim prethodnim filmovima. Ne na luckast način, već na mračan, komičan način koji stalno preseca ozbiljnost procesa. To je ironija koju on unosi u projekat, kako u pripovedanje, tako i u vizuelni sloj, što filmu 'Tražen' daje poseban ton."

Taj crni humor prisutan je i u izvornom materijalu, grafičkom romanu Milara i Džounsa koji nosi isto ime (prvobitno objavljen u šest ograničenih serijala). To je bio jedan od najbolje prodavanih nezavisnih stripova u protekloj deceniji, pa su filmski stvaraoci bili veoma zainteresovani da dobiju blagoslov izvornih stvaralaca. Pre no što su krenuli odvojenim putanjama, i grafički roman i grafički nasilna ekranizovana verzija "Traženog" započeli su na istom mestu (prva trećina scenarija oslikava prva dva poglavlja serijala, ali onda film odstupa). Pisci stripa osećali su da, iako se priča dešava na različitim mestima, ton, likovi i osnovno pripovedanje treba da ostanu isti u obe verzije.

Milar primećuje: "Prvih 40 minuta filma su gotovo identični s knjigom od scene do scene, i zbog toga mi je bilo drago. To nije bio slučaj s prvom verzijom, ali kad se Timur priključio, potpuno je prihvatio mnoge mračne aspekte samog materijala. Mislio sam da bi mogli da izbace nešto oštrijeg materijala, ali opisi, komentari, dijalozi i čitave sekvence bili su preuzeti iz knjige u potpunosti. Bilo mi je veoma drago kad sam to video. Jedna od mojih omiljenih scena koja je prenesena jeste početna, gde junak odjednom vidi tačku na svojoj glavi, uzima oružje, skače kroz prozor i počinje da juri za ubicama. Divno je što je u filmu doslovce preuzet panel po panel iz stripa." Ne samo da je pisac bio zadivljen režiserovom pažnjom prema detaljima već i time kako su scenaristi i Bekmambetov nastavili od prva dva poglavlja njihovog serijala. Milar kaže: "Bilo je nekoliko scena u kojima je postojalo samo nekoliko panela s kojima sam mogao da se igram, jer ja u stripu baš i nemam mnogo prostora. Timur i momci su ga oživeli i pretvorili u tako dobre scene s divovskim sekvencama trke." Kao poklon ljubiteljima stripa "Tražen", Milar priznaje: "Ima malih uskršnjih jaja koje ljubitelji knjige mogu da pokupe. Drugo poglavlje, na primer, nosi naziv 'J...i se', i Timur se poigrao s tim ubacujući reč na kompjutersku tastaturu koja leti prema nama u glavnoj sceni u filmu."

"Tražen" je priča o Vesliju. Na početku, on je daleko od stripovskog junaka. Jadan je, pravi otirač za čitav svet – broji minute dok mu se dani privode kraju, teško da može da bude materijal za mišićavog junaka čelične vilice, nabijenog steroidima, koji predstavlja glavnog junaka. Ipak, naš lik prolazi kroz neverovatnu metamorfozu, od patetičnog do moćnog, prihvatajući nasleđe i dopuštajući da njegova unutrašnja snaga potisne slabosti.

Mladom škotskom glumcu Džejmsu Mekavoju trebalo je malo vremena da zagrize u ulogu Veslija. Bekmambetov kaže: "Znao sam da je Džejms drugačija vrsta glumca za Veslija, ali želeo sam pravog glumca. Bio nam je potreban neko s kim ljudi mogu da se identifikuju. Neko ko izgleda kao većina. Ves se puno menja, iznutra i spolja. A Džejms je to mogao da ostvari – verujemo njegovim promenama. Želeo sam nekog ko će da unese humor u priču."

Kao i svaka jaka organizacija, Bratstvo nalazi jedinstvo u svojoj misiji očuvanja ravnoteže u svetu eliminacijom onih koje je Razboj sudbine označio kao one koji narušavaju tu ravnotežu. Ovo nije samo metafora. Bratstvo je, u stvari, drevno bratstvo tkača čije se sedište nalazi u ogromnoj tkačnici koja tka sudbinu onih obeleženih tokom proizvodnje platnja – greške u nitima se dešifruju u binarni kod. Doslovce, kada se nečiji broj pojavi, šalje se član Bratstva da izvrši egzekuciju. Sebe smatraju operativcima usuda, oruđem sudbine.

Vođa Bratstva je i čovek koji tumači Razboj: Sloun. Pošto je već dva puta igrao Boga, za oskarovca Morgana Frimena tumačenje uloge glavnog arhitekte drevnog društva i nije bila velika promena. Frimen kaže: "Igrao sam u mnogo filmova, i uvek sam pokušavao da nađem nešto drugačije. Kao glumac, ne želite da igrate iste stvari do iznemoglosti. Kada sam pročitao 'Tražen', koncept mi se učinio privlačnim, a Timur veoma zanimljivim. Kada to uklopite s ostatkom glumačke ekipe – i činjenicom da nisam radio mnogo akcionih filmova – zaista sam jedva čekao da učestvujem."

U Bratstvu, žena koja je Slounova desna ruka zove se Foks. Malo je glumica koje imaju snagu i sposobnost da uverljivo oslikaju jednog od najboljih ubica na svetu, a da u isto vreme u ubicu unese emotivnu snagu, smislen stav i posvećenost Bratstvu, njegovom kodeksu i načinu života (koji se vrte oko oduzimanja života). Ekipa je imala na umu samo jednu glumicu: Andželinu Džoli. Džolijeva se veoma ozbiljno prihvatila svog posla: "Foks veruje u kodeks", kaže ona. "Sviđa mi se što je veoma jednostavna na neki način; ona prosto veruje da treba da se prepusti i ne pokazuje mnogo osećanja. Međutim, nemojmo biti suviše ozbiljni u vezi s ovim filmom – treba da bude zabavan, ali sama ideja da treba ubiti jednu osobu da biste spasli hiljadu, veoma je zanimljiva."

Oficijelni sajt
Wanted (2008)

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
Premijera filma "Tražen" u Domu Sindikata


Premijera filma "Tražen", ruskog reditelja Timur Bekmambetov, tvorac filmova 'Dnevna straža' i ‘Ironija sudbine: nastavak’, dva najuspešnija filma u istoriji ruske kinematografije, održaće se u sredu, 9. jula u 20: 30h u Dvorani Doma sindikata, dok će se na repertoaru domaćih bioskopa naći od 10. jula. Ovaj akcioni film, u kome glume Anđelina Džoli, Morgan Frimen i Džejms Mekavoj, ostvario je fantastičan uspeh na bioskopskim blagajnama širom sveta.

Prvog vikenda prikazivanja, "Tražen" je samo u Americi zaradio 50 miliona dolara.

Vizionar i režiser Timur Bekmambetov (tvorac filmova Dnevna straža i Ironija sudbine: nastavak, dva najuspešnija filma u istoriji ruske kinematografije) daje snagu ovoj neuobičajenoj avanturi dvadesetpetogodišnjeg Vesa, lenjivca koji mrzi svoj život – i to s razlogom, jer je grozan. Na poslu, njegova šefica živi da bi ga ponižavala pred kolegama s kojima deli kancelarijske pregrade. Kod kuće, njegova džangrizava devojka seksualno privlači svakoga sem njega, uključujući i Vesovog najboljeg prijatelja. Nije ni čudo što je ovaj gubitnik već na desetom receptu za lek protiv napada panike, koji guta kao bombone između veštačkih obroka veganskih tofu mućkalica.Vesov patetični život bi čak i mogao da se okonča i spasi ga velikih i dugačkih muka tokom celog života.


 

Srećom po Vesa, život mu se završio – bar onaj stari.... i to zbog devojke. Pojavljuje se Foks i naleće na Vesa s druge strane pištolja koji se puši. Izgleda da je Vesov davno nestali i uglavnom zaboravljeni tata ubijen dok je radio za Bratstvo – vekovima staru ligu superosetljivih obučenih plaćenih ubica koji su se zakleli da će poštovati naloge sudbe. Njihov moto je: ubij jednog da bi spasio hiljadu.

Došao je red na Vesa da krene očevim stopama i oslobodi sputanog vuka kojeg je oduvek čuvao u sebi. Ubijanje je u Vesovoj krvi, a njegovu obuku preuzimaju na sebe Foks i šarolika družina Bratstva u koju spada i tajanstvei vođa, Sloun. Silom prilika ovaj novajlija počinje da razvija munjevite reflekse i nadljudske sposobnosti. Niko nije rekao da je lako postati plaćeni ubica.

Bivši nikogović je ponovo rođen kao zlatni dečko Bratstva i Ves počinje uživa u novom životu, čak uspeva i da se osveti starim mučiteljima. Međutim, ubrzo ukus moći postaje gorak kada shvati da namere njegovih saradnika i nisu tako plemenite kao što su bile na prvi pogled. I dok on lebdi između tek nađenog junaštva i osvete koja uništava dušu, Ves shvata ono što niko – čak ni hladnokrvni otac niti okrutni plaćeni ubica – nisu mogli da ga nauče: on je taj koji kontroliše sudbinu.

Izvor: Kontra
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


I am going up where the sun keap shining

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 210
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Nokia n73
Dobra akcija,nije los Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Rezirao ga je Timur Bekmambetov,reziser Nocne Straze... Film nisam odgledao, ali cujem da je prilicno dobar. Takodje, u filmu glumi jedan od mojih omiljenih glumaca Konstantin Kabenski... Ne umeju Ameri da naprave dobru akciju, pa zovu Ruje Smile



Edit: Odgledao. Posle nocne straze, mogao sam  da pretpostavim u kom ce pravcu Bekmambetov otici sa ovim filmom(posebno jer je radjen u Americi i jer je imao limitless budzet). Bekmambetov se i u nocnoj strazi trudio da doda sto vise scena (u odnosu ba Lukanenkovu knjigu)i pokaze svoju viziju stvari, ali je ovde njegova vizija (cini mi se) all the way... Svaka scena akcije je extremna, ali ne jeftina i retardirana kao kod vecine akcionih flmova iz holivuda. Ovaj film je za americko trziste i uspeo je da njih obori s' nogu (cujem da je zaradio desetine miliona dollara), ali ne znam hoce li kod nas tako proci...  Licno sam veliki fan Nocne Straze, ali ne prevelik fan hardcore akcionih filmova (that's just me, ain't it?), zbog cega ne mogu ovom filmu da dam najvicu ocenu, ali mislim da zasluzuje 8.5/10. Ako vam se pruzi prilika, odgledajte film u bioskopu, a ne na monitoru ili tv (yes Pirates, you know what i'm talking about Smile) zbog samog vizuelnog dozivljaja koji ovaj film zapravo cini onim sto jeste...
« Poslednja izmena: 16. Jul 2008, 04:05:52 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Hronicar svakodnevnice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 264
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Nokia n82
e pa ljudi bole me oci od bola koji mi je naneo ovaj film.

akcije su dobre ali nista vise od toga. ovaj fil pokazuje u kom sranje smeru se krece holivudska scena akcionih filmova.

po meni dve prekretnice tako nekih filmova su terminator i matrix (nista drugo mi konkretno ne pada na pamet), ovo je besmisleno...
IP sačuvana
social share
Zasto mora jednostavno, kad moze komplikovano?!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Variety is the spice of life

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 17382
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
SonyEricsson W610
Najveca glupost koja je nasla put do velikog platna u ovoj deceniji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Dealio
mob
HTC Wildfire S
Film zasluzuje 6.5/10
5/10 Za Andjino dupe. ( priceless Smile) Nazalost ovo zadovljstvo je trajalo samo 2 sekunde... Smile
1/10 Za specijalne efekte (Matrix, Max Payne, postaje vec izlizano ali nista ne izgleda tako dobro kao metak u slowmotion-u... Smile )
0.5 Ajd bar nesto za radnju, mada ovo je samo zato sto sam danas dobre volje...

Kad se sve sabere i oduzme, ovo je jedno golo govno od filma, dobar je jedino ako zelite da ubijete sat i po vremena i nemate pametnija posla...
Chuvajte pare od biskopa, nemojte ih troshiti na gluposti.
Josh uvek mi nije jasno kako je ovaj film zaradio 40miliona dolara  Smile A da! Andja...
« Poslednja izmena: 10. Avg 2008, 18:53:31 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Hvala na upozorenje necu ici gledati sacekacu dvd izdanje i kad jednom budem bio smorem oticu dici ovaj film da me dokrajci
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2238
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja sam skinuo dvdrip izdanje na 2cd-a. Kakvo gubljenje vremena...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Ima R5 na 1 cd-u...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:26:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.