2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tour de France - 2008  (Pročitano 18138 puta)
05. Jul 2008, 21:43:22
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 6260 Slide
Valverde pobednik prve etape Tura


Španac Alehadro Valverde pobednik je prve etape 95. biciklističke Trke oko Francuske.

Španac Valverde, član ekipe Kes d'Eparnj, bio je najbrži u uvodnoj etapi Tura voženoj kroz Bretanju od Bresta do Plumeleka, dugoj 197,5 kilometara. Drugi je bio Belgijanac Filip Žilber, a treći Francuz Žerom Pino. U nedelju se vozi etapa od Oraja do Sent Briuja dugoj 164,5 kilometara. Ovogodišnji Tur vozi se u senci velikih doping skandala iz prethodnih sezona, zbog kojih ne učestvuju mnogi vrhunski biciklisti.

Titulu ne brani Alberto Kontador, čija ekipa Astana je prošle godine izbačena sa trke.

Prva etapa u većem delu išla je kroz ravnicu, a jedini ozbiljniji uspon (četvrte kategorije) bio je desetak kilometara pre cilja.

Nekoliko begova na putu rutinski je uhvaćeno, pa je završni sprint uzbrdo odlučio pobednika. Kim Kirhen iz Luksemburga stekao je lepu prednost, ali kada je na pretposlednjoj krivini Valverde krenuo izuzetno snažno, niko nije mogao da mu se suprotstavi.


Španac je u cilj ušao sa jasnom prednošću, pa su posle pregleda foto-finiša sudije odlučile da mu daju sekundu prednosti u odnosu na ostale. Uz žutu majicu, njemu je pripala i zelena, koju dobija najbolji sprinter.

Na cilju Kirhen je pao na četvrto mesto, peti je Italijan Rikardo Riko, koji je na Điru potvrdio da mu odgovaraju ovakve etape, a šesti je Australijanac Kadel Evans, jedan od favorita trke.

Erv Diklo-Lasal iz Francuske prvi je od 179 vozača koji je završio trku, pošto je pri padu sa bicikla slomio zglob. Zbog uskog puta u nekoliko navrata viđeni su padovi biciklista, ali su svi ostali stigli na cilj.

Devedeset peti Tur, dugačak 3559 i po kilometara, vozi se do nedelje, 27. jula, kada se trka završava u Parizu.

1. Alehandro Valverde (Španija / Caisse d'Epargne) 4 sata 36 minuta 7 sekundi
2. Filip Žilber (Belgija / Francaise des Jeux) +1''
3. Žerom Pino (Francuska / Bouygues Telecom) +1''
4. Kim Kirhen (Luksemburg / Columbia) +1''
5. Rikardo Riko (Italija / Saunier Duval) +1''
6. Kadel Evans (Australija / Silence - Lotto) +1''
7. Frenk Šlek (Luksemburg / Team CSC) +1''
8. Filipo Pocato (Italija / Liquigas) +1''
9. Oskar Freire (Španija / Rabobank) +1''
10. Oskar Pereiro (Španija / Caisse d'Epargne) +1''

Izvor: B92



Mapa ovogodisnjeg Tour-a

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Tour de France-2008-map.jpg
(97.42 KB, 580x579)
« Poslednja izmena: 05. Jul 2008, 21:46:41 od Enis - Mafija »
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 386
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Formula 1 sa preko 300 km/h mi je smorovska za gledati na TV-u, a biciklizam Smile, pa zar moze neko sjesti pred ekran i blejit u to
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Zodijak Aries
Pol
Poruke 42390
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Norvezzanin Husvod pobednik druge etape Tur d' Fransa

PARIZ, 6. jula 2008. (Beta-Rojters) - Norvesski biciklista Tor Husvod pobedio je u drugoj etapi Trke oko Francuske (Tur d'Fransa), koja je vozzena danas od Oreja do San Brijeca u duzzini od 164,5 kilometara.

Vozacc ekipe "Kredi Agrikol" je u uzbudljivoj zavrssnici bio brzzi od Kima Kirhena iz tima "Kolumbija".

Prvo mesto u generalnom plasmanu saccuvao je SSpanac Alehandro Valverde iz ekipe "Kas d' Epanj".

Trecha etapa vozi se sutra od San Maloa do Nanta i dugaccka je 208 kilometara.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Formula 1 sa preko 300 km/h mi je smorovska za gledati na TV-u, a biciklizam Smile, pa zar moze neko sjesti pred ekran i blejit u to
nemaš pojma šta valja, ova ti je trka isto što i monte karlo za F1, indijanapolis za INDY,
jedina biciklistička trka koju pratim iz prostog razloga zato što je sam vrh biciklizma
jedva čekam planine Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
ja volim da gledam izvestaje Wink ali da pratim sad trku nema teorije Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
to sam i ja mislio dok se nisam navuko,pogotova na planinskim etapama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 6260 Slide
Mene mi dosadno da gledam, nesto nemogu. Smile
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 22256
Zastava Winterfell
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
SonyEricsson HGPORI
ja pratim vec nekoliko godina unazad  Smile Smile
i stvarno je no comment ..nije mi dosadno da provedem po ceo dan gledajuci etapu i jedva sam docekao da pocne tur 08  Smile Smile
spremam se za sutra  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zasjace palaci antike tarace cakulace sjore....

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 828
Zastava Montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N82
Kako je Tor bio spreman za ovu etapu. Tacno mu se vidjelo iz price prije starta....
Danas sprinterska etapa Saint Malo-Nantes 208 km...
IP sačuvana
social share
Zasjace palaci, antike tarace, cakulace sjore, zije gracijane, svi oridjinali i sve karampane doci ce na festu za nas Kotorane
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 
Citat
nemaš pojma šta valja, ova ti je trka isto što i monte karlo za F1, indijanapolis za INDY,
jedina biciklistička trka koju pratim iz prostog razloga zato što je sam vrh biciklizma
jedva čekam planine
Ja gledam i формулу 1 и бициклизам, и оба спорта су интересантни!Оно што је ВН Монака то су Пиринеји и Алпи на Туру,а пратим и Ђиро и Око Швајцарске,Око Шпаније,а некада и ТурДеСербија,наравно и улта интересантне једноддневне трке(најбоља од свих,чувена коцка, Paris-Roubaix)!
Ове године навијам,наравно,за неког од Словенску браћу:Менчов, Карпеца, Фофонова....
штета што су смстили оно Винокурову  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.147 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.