Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nokia N78  (Pročitano 12907 puta)
10. Jun 2008, 13:30:00
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 939
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
LG Nexus 4
Pošto je telefom konačno stigao i kod nas (cena 414 eura) red je da otvorimo temu koja će biti posvećena ovom modelu.



General   2G Network   GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network   HSDPA 2100 / 900
    HSDPA 850 / 1900 - US version
Announced   2008, February
Status   Available. Released 2008, May
Size   Dimensions   113 x 49 x 15.1 mm, 76.5 cc
Weight   101.8 g
Display   Type   TFT, 16M colors
Size   240 x 320 pixels, 2.4 inches
    - Downloadable themes
Ringtones   Type   Polyphonic (64 channels), MP3
Customization   Download
Vibration    Yes
    - Stereo speakers
Memory   Phonebook   Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records   Detailed, max 30 days
Card slot   microSD (TransFlash), hotswap, buy memory
    - 76 MB internal memory
- 96 MB SDRAM memory
- ARM 11 369 MHz processor
Data   GPRS   Class 11, 118.4 kbits
HSCSD   Yes
EDGE   Class 32, 296 / 177.6 kbits
3G   HSDPA, 3.6 Mbps
WLAN   Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology
Bluetooth   Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port   No
USB   Yes, v2.0 microUSB
Features   OS   Symbian OS, S60 rel. 3.2
Messaging   SMS, MMS, Email, Instant Messaging
Browser   WAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
Games   Yes + Java downloadable, order now
Colors   Black
Camera   3.15 MP, 2048x1536 pixels, autofocus, Carl Zeiss optics, video(VGA 15fps), flash; secondary CIF videocall camera
    - Built-in GPS receiver
- A-GPS support
- Java MIDP 2.0
- MP3/M4A/AAC/eAAC+/WMA player
- Stereo FM radio
- FM transmitter
- 3.5 mm audio output jack
- Push to Talk
- Voice command/dial
- PIM including calendar, to-do list and printing
- Document viewer
- T9
- Photo/video editor
- Integrated handsfree
Battery       Standard battery, Li-Ion 1200 mAh (BL-6F)
Stand-by   Up to 320 h
Talk time   Up to 4 h 20 min

Izvor: www.gsmarena.com



[Edit by Mikele: Svaka poruka cija je svrha iskljucivo reklama komercijalnih sadrzaja, drugih foruma, drugih sajtova krsi Pravilnik Burek Foruma, i bice cenzurisana i reciklirana.]
« Poslednja izmena: 10. Jun 2008, 14:41:32 od Mikele »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5920
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iP5
Some Nokia N78 variants shipped without FM transmitter


Beside the Feature Pack 2, FM transmitter is probably one of the main sales point and the most exciting feature of the Nokia N78 but unfortunately it seems that this handy feature will not be available world-wide!!!

Of course, it really hasn’t anything with Nokia and it is more related to fact that is illegal in most countries to operate radio transmitters without a license and therefore this feature is excluded in some markets!?

I don't want to open a can of worms on the subject of the legality of the building transmitter but I really think that it is ridiculous and governments need to revise this law to exclude devices like this one. It is short distance transmitter and I guess that nobody is going to set up own pirate radio station and transmit program all over the world?




Hopefully this is just a software issue, actually I am pretty sure that hardware is there and transmitter functionality is removed in software which should be simply fixable by changing the product code via NSS and flashing phone to some of the generic codes with enable FM transmitter!? However, you should keep in mind that it may be illegal in your country so if you enable this feature via NNS and see a cop car, better be ready to throw up your phone through the window ROLF!

So if you are going to buy Nokia N78 and you are interesting in transmitter functionality better check twice the law in you country and be sure that FM transmitter is included, otherwise you’ll have to look for some imported phones on black markets or hack it with NSS to get it to work! So far it is confirmed that FM transmitter is excluded in France, Greece, Hong Kong, India, Ireland and Italy!

Izvor


Izgleda da je FM transmiter iskljucen samo softverski u pojedinim drzavama i verovatno ce moci da se osposobi promenom produkt koda i flesovanjem ako se desi da neko kupi fon koji je "uvezen" iz Indije ili Hong Konga, mislim da u nasim prodavnicama ima dosta robe sa dalekog istoka, moj bivsi N82 je imao malezijski produkt kod. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla
mob
Samsung s8500 wave
Da li je n78 symbian 9.2 ili pak 9.3
IP sačuvana
social share
ONLAJN FORUMDZIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 803
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia Lumia 820
Da li je n78 symbian 9.2 ili pak 9.3

9.3
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla
mob
Samsung s8500 wave
Hvala sada ima jos 1 razlog vise da ga kupim. Kazem hvala! ! ! Drugar



[Edit by Mikele: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 14. Jun 2008, 15:44:29 od Mikele »
IP sačuvana
social share
ONLAJN FORUMDZIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 803
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia Lumia 820
HVALA sada ima jos 1 razlog vise da ga kupim. Kazem HVALA!!! Drugar
I drugi put! Smile
Now back on topic Smile
« Poslednja izmena: 14. Jun 2008, 15:21:44 od Saniboj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
zna li neko koji product code treba da mu stavim da bi mogao da updateujem firmware da podrzava fm predajnik?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Apple Iphone XR
Imam problem sa wlanom..procitala sam tutorijale( sa bureka),isla na nokijin sajt ( gledala podesavanja)..ali i dalje ne uspevam..cini mi se da sam sve odradila kako treba ( sa wlan wizardom,namestila aces point) i ili prijavi neku gresku ili citav telefon poblesavi i prijavljuje system error kad pokusam da se konektujem ( jedino vadjenje baterije pomaze da se vrati u zivot )
ne znam da li je greska u firmeru ili ja negde gresim (mada i da gresim nebi trebao da prijavljuje system err. i da se citav blokira)
da li je neko imao ovakav problem?
Sta da radim? 
Hvala!   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3415
Zastava Republika Srpska
OS
Nepoznat
Browser
NokiaE61-1 3.0
Jel' pokusavas da se konektujes na neki free wi-fi hot spot ili ti to nesto cackas u kucnoj radinosti?? Smiley

Ako ti je cilj da se konektujes na neki free wi-fi hot spot i da surfas, stvar je vise nego jednostavna. Čak ne moraš da upotrebiš wlan wizard.
Uđeš u browser, ukucaš stranicu npr. www.google.com i kada te pita preko koje pristupne tacke zelis da se konektuješ izaberi easy wlan tj. da preskenira wlan mreže. Kada nađe mrežu, samo klikneš na nju, po potrebi ukucaš wep ključ i furaš dalje. To je to.  Smile


A može biti da fw pravi probleme. Telefon je nov i sigurno da ima nedostataka  u softveru. Treba sacekati reviziju fw-a.  Smile
« Poslednja izmena: 27. Jun 2008, 13:00:46 od elborashon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


I just realized, i am the ow in the word now

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 11892
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Apple Iphone XR
@elborashon Hvala  Smile
Pokusala sam da se prikljucim na "nasu domacu radinost" sredila sva podesavanja  i kad pokusam da pokrenem sa ikonice na "desktopu" dobijem system error..i ceo telefon se zablokira..pomaze jedino vadjenje baterije..malo sam proguglala i nasla sam ovo ( u pitanju je n82 ali identicna situacija ):

"Today I had to make a stop at the local Nokia Care center because I had a rather annoying problem. Everytime I clicked on the WLAN shortcut on the N82 standby screen - the one which allows you to switch WLAN on and off - the phone would be stuck in a loop of "System Error" prompts, which would only stop if you pulled the battery out from the phone.

Turns out that this is just one of the few bugs that most users would experience if they updated their N82 firmware to v20.0.062. The Nokia Care representative said that a firmware update to solve this issue is 'in the works', but again who knows when Nokia will release an update?

In this specific case, the Nokia Care rep said the way to avoid the "System Error" prompt was to go to Menu >> Tools >> WLAN Wizard and find the WLAN access point to define it. Tedious but it avoids the "System Error" pop-up, which is extremely annoying."


Znaci bag je u pitanju...uradila sam isto sto su njemu rekli znaci iz menija i nema nikakvih problema nije mi se vise desavalo...
e sad..
on nadje moju konekciju..ja lepo ukucam wep poveze se..dobar signal sve ok..pokrenem browser i kao ide...al 0kb i nista se ne desava...
verovatno ima neki problem sa mojim ruterom? ili?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.