Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:41:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sloboda razmisljanja i govora...  (Pročitano 2007 puta)
12. Maj 2008, 23:44:35
Clan u razvoju


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 26
Zastava Nish
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0b5
Pozdrav svima. Prvo da kazem da sam dosao na ovaj forum zeleci da pokazem svoje misljenje i objasnim koliko mogu desavanja koja se smatraju za cuda bozija itd...ALI umesto debata, diskusija, ja sam naisao na skup ljudi koji veruje u sve i svasta, i koji gledaju samo u jednom pravcu, u pravcu njihovog verovanja. Citajuci neke teme video sam vise puta kako moderatori odmah napadaju nekoga ako to nije po pravoslavlju, ako se protivi verovanju u boga i slicno...Ja razumem da ljudi treba da veruju u nesto vise - pogotovu u nasoj prelepoj zemlji ali da ja sad ne mogu da kazem nekoj osobi da samo da je njegovo razmisljanje neuko i prosto, napasce me sa svih strana ljudi i poceti da pricaju kako sam u stvari ja neuk a da oni sve znaju... Smile pa cekajte malo ljudi...

Napisacu vam samo nesto sto je najverovatnije svima poznato ali samo to niko ne zeli da prizna i prihvati.

Hriscanstvo kao monoteisticka razvilo se na prostoru Rimske imperije, na prelasku iz starog u novi vek.Miloni ljudi u Rimskom carstvu prihvatili su novi pogled na svet koji je obecavao iskupljenje iz stanja siromastva i ponizenosti, i nudio izgledniju, bolju buducnost na onom svetu.
Isus Hristos je skoro 18 godina ziveo na obali Mrtvog mora sa jednom verskom sektom koja se odvojila od sluzbenog, zvanicnog hebrejizma, i od koje je Isus usvojio mnoge ideje za svoj verski pokret.
Posto se verski pokret na cijem je celu Isus Hristos protivstavljao zvanicnom mnogobostvu koje je Rimska Imperija jedino priznavala, i zatim, kako su se i sami Jevreji pobunili protiv samozvanih novih mesija, Isusa je uhvatila i osudila Rimska vlast, na cijem je celu bio Pontije Pilat.Potom je bio razapet na krstu ( otuda krst kao simbol hriscanstva ).
Postojala je, inace, praksa u Rimskoj imperiji onoga doba da je podanik, rob mogao da steci slobodu ukoliko je bio u stanju da licno plati otkup za sebe ili da neko drugi plati otkup za njega.Upravo zbog toga je i sama simbolicna verzija Hristovog stradanja, naime, ideja da Jedan, u ovom slucaju Isus, moze platiti glavom, zivotom, radi svih ponizenih i uvredjenih, bila lako shvatljiva milionskim masama koje su rado docekale pomenuti mit.
Smatra se da je prvo jevandjelje napisano 70.godine nove ere, a ostala tri jevandjelja u drugom veku .
Oko polovine petog veka nove ere biskup Todor iz Sira ustanovio je da u njegovoj biskupiji kruzi vise od 200 svakojakih verskih knjiga i ispovesti o Hristu.Stoga je odlucio da ih sve ukloni i zameni za cetiri, danas u svim hriscanskim crkvama priznata jevandjelja.
Koji je bio razlog tako dugotrajnom uoblicavanju "zvanicne" verzije Novog zaveta ?
Pre svega mit o Hristu izbavitelju rodjen je na Orijentu, na prostoru istocnog Rimskog carstva.Medjutim, da bi delotvornost ove vere i mita o Hristu koji iskupljuje i obecava novo, nebesko carstvo, mogla da se protegne i na zapadne, evropske delove Rimskog carstva, morao se prilagoditi potrebama naroda osobene duhovne i filozofske tradicije, grcke i rimske kulture, sa veoma bogatom i razvijenom filozofskom mislju.

Rimske vlasti su u pocetku zabranjivale rad Hriscanskih sekti, koje su zbog toga delovale ilegalno.Tek je 313.godine, poznatim Milanskim ediktom, car Konstantin priznao hriscanstvo za zvanicnu drzavnu religiju.
U samoj Rimskoj imperiji preovladavalo je misljenje da centralizovanoj vlasti i efikasnoj kontroli nad vecim brojem naroda razlicitih jezika i veroispovesti, moze samo vise pripomoci uvodjenje, za sve narode jedinstvene vere kao sto je hriscanstvo.

 I sta to znaci : vlast je jednostavno rekla "zasto mi lepo ne nametnemo njima hriscanstvo koje propoveda da siromasni i namuceni ljudi posle ovog zivota idu na lepo mesto, a bogati ne, manje su sanse da ce se pobuniti"
e da samo jos da dodam : ako nesto ne mozete da objasnite nemojte da mislite da je to bozije delo, sacekajte nekoliko godina i nauka ce i to objasniti - setite se kako su ljudi verovali da kada ne pada kisa i propadnu njihovi usevi to znaci da su bogovi ljuti na njih Smile
I KRAJ.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
To verovanje u sve i svašta je dokaz da imamo slobodnu volju da biramo šta je za nas istina,jer svaki čovek je drugačiji i drugačije gleda na stvari.Nikako ne bi valjalo da nemamo tu slobodu da sami spoznamo istinu.
Niko ovde nije napadan.To što moderatori ponekad nekog kritikuju,to je trenutni izliv besa koji kako brzo dođe tako brzo nestane,i sve se raščisti.Pa i oni su ljudi,a ne Bogovi.Inače ja sam protivnik ne samo pravoslavlja, već svih crkvenih institucija koji Hrišćanstvo nameću,a nedozvoljavaju da ljudi sami dolaze do istine,pa nikada nisam bio napadan ni od jednog moderatora.
Niko na ovom forumu nije neuko ni prost,već mogu samo da drugačije gledaju i razumeju stvari,da su slabije informisani ili sticajem okolnosti nisu u mogućnosti da prihvate određeno ubeđenje.Ako ti nekom ne kažeš da je neuk,to isto neće ni tebi reći.Neko može da pogreši,greši,koji može i da se dokaže,ali nikako nije neuk.Ovde smo da podelimo i iznosimo informacije,ubeđenja i gledište na stvari,a ne zato što smo pametniji od drugih,i dog god ti nebudeš nikog napadao,ni oni neće tebe.

Što se tiče teksta koje si postavio,zadatak Isusa i Apostola je bio da nam predaju Isusovo učenje,Jevanđelje kako bi se spasili nevolja.Kada su ljudi i sveštenici prestali da žive Jevanđelje,udaljili su se od Boga i počeli da proizvode različito verovanje i tumačenje Božje volje koje više nije imalo ništa sa Isusovom učenjem,i odmah je krenulo sa izgrađivanjem vlasti i namećivanje Hrišćanstva.Zato je Isusovo učenje samo ostalo na papiru koji napamet recituju ali ga više ne ostvaruju u životu.
To što se dešava danas sa čovečanstvom je neispravno verovanje u Boga i neostvarivanje Jevanđelja,a nikako Božja kazna.To je nevolja koji smo trebali izbeći uz pomoć Jevanđelja.Ostvaruju se proročanstva za istok i zapad,Pre neki dan je ciklon ubio na 100.000 ljudi,a za pet miliona ljudi ugrozio život.U isto vreme u Americi čitava naselja su nestala od naleta nekoliko tornada.Preključe na istoku na stotine hiljada ljudi bilo ugroženo od vulkana.Danas takođe na istoku u Kini poginulo 8000 ljudi od zemljotresa,ali su žrtve daleko veće.Na nekom od prethodnih postova sam napisao da će katastrofe šibati istok i zapad,i da je vrlo blizu dan kada će se na istoku zemlja otvoriti,i bukvalno progutati na milione ljudi.A da ni zapad neće ostati pošteđen od katastrofa,a naravno ni mi.I šta nauka tu može? Možemo da čekamo koliko god hoćemo,nauka nas nemože više spasiti,a još manje neverovanje u Boga.Čovečanstvo je propustio da istinski veruje u Boga i da ispunjava Jevanđelje kako bi sprečio ove teške i stravične nevolje koji se događaju i koji na čeka.
Jedino ostalo da svako ponaosob počne da veruje u Boga ispunjavajuću Jevanđelje,jer čovek nema više nikakakvog oslonca ni u šta na ovom svetu,jedino mu Bog ostaje.A dali ćemo pogrešiti kao ljudi pre 2000 godina, bolje da se nepitamo.Sada čovek ima još jednu šansu svako ponaosob.Čovečanstvo kolektivno tu šansu propustio.U svakom slučaju izgubiti nemožemo ništa,samo dobiti.
« Poslednja izmena: 13. Maj 2008, 01:38:01 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony xperia
Ma sta rece ?? I sada si ti kao otkrio vatru. Sada ce tvoja svetlost i mudrost da nas prosvetli. Da si malo vise citao, video bi da se ljudi ovde ubise od jeste ili nije, svega ovoga sto si ti napisao. Krivis nekog da veruje u sve i svasta, kako se gleda u jednom pravcu, kako modovi napadaju neekog ko nije za Pravoslavlje.
E pa da si citao, video bi da ti koji veruju u sve i svasta, nisu im brisane teme i postovi. Video bi da se ne gleda samo u jednom pravcu, a i ti svojom recencom 
Citat
ako nesto ne mozete da objasnite nemojte da mislite da je to bozije delo, sacekajte nekoliko godina i nauka ce i to objasniti
potvrdjujes da si od onih koji gledaju u jednom pravcu. Video bi da modovi  ovde ne brisu teme o Islamu, Budizmu, ... Video bi jos mnogo toga.

Ako mislis da konstruktivno diskutujes, izvoli, u suprotnom ...


Da se jedno te isto ne bi ponavljalo po ko zna koji put, a vec postoje teme gde se o istome raspravlja ...

Lock




P.S. Pirox se zalio na PP, mislevsi da se njemu obracam. Ovaj post nije obracanje njemu vec LepYbre
« Poslednja izmena: 13. Maj 2008, 02:27:59 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 17:41:18
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.