Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: The Bucket List ~ Lista poslednjih želja  (Pročitano 2311 puta)
23. Apr 2008, 22:40:46
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Lista poslednjih želja



Žanr: komedija, drama
Trajanje: 139 min.
Premisa: Pronađi radost

Glavne uloge:   
Džek Nikolson (Jack Nicholson), Morgan Frimen (Morgan Freeman), Šon Hejs (Sean Hayes), Rob Morou (Rob Morrow)

Scenario:   
Džastin Zakam (Justin Zackham)

Režija:   
Rob Rajner (Rob Reiner)



SINOPSIS

Milijarder Edvard Kol i mehaničar iz radničke klase, Karter Čejmbers, potiču iz potpuno različitih svetova. Na životnom raskršću, oni dele bolničku sobu i otkrivaju da imaju nešto zajedničko: želju da provedu preostalo vreme radeći sve ono što su oduvek želeli, i neostvarenu potrebu da se pomire s tim što jesu. Zajedno kreću na put. Usput postaju prijatelji i uče kako da žive život punim plućima. Svaka avantura precrtava po jednu stavku na njihovoj listi.

O FILMU

Pronađi radost u životu.

Režiser i producent Rob Rajner stigao je do desete strane scenarija "Liste poslednjih želja" kada je svom producentskom partneru, Alanu Grejsmanu, rekao da je pronašao sledeći projekat. Grejsman se priseća: "Rekao sam mu da pročita ostatak kako bi bio siguran, ali on je već bio siguran. U pitanju je bila priča koja mu je bliska, i znao je da je to prava stvar, bez daljeg čitanja. 'Sviđa mi se ova priča, poznajem ove likove', rekao je. 'To je to'." Njih dvojica su zatim kontaktirali producente.

Rajner je smatrao da se priča bavi pitanjima koja su mnogim ljudima bliska. "Bejbi bum generacija sve više počinje da se preispituje i da razmišlja o tim stvarima na dublji način; teme kojima se ovaj film bavi zaista su prisutne u razmišljanjima mnogih ljudi. Film se bavi pitanjem šta radimo s vremenom koje nam je dato. Odmah sam znao da je to tema kojom želim da se pozabavim."

Jedan od producenata kaže: "Sve je bilo kao i obično; uzeo sam scenario da čitam, samo što je u pitanju bio tekst koji nisam mogao da ostavim. To mi se dugo nije dogodilo. Bio je poseban, jedinstven spoj humora i emicija. Morao sam da budem deo toga", kaže Noks. "Kod Roba nam se svidela njegova sposobnost da napravi sjajan spoj humora i iskrenih emocija", kaže Zadan. "Upravo to ga čini tako sjajnim rediteljem, i to je ono što smo želeli da postignemo i ovim filmom.

Pored toga, kako kaže i sam Džek Nikolson, film nas podseća da "uvek žalimo za stvarima koje nismo uradili, a ne za onima koje jesmo". Odnos između ta dva čoveka je ono što predstavlja okosnicu same priče. Iako potpuno različiti po temperamentu, iskustvima i mnogim drugim stvarima, njih dvojica dele nešto što može da nadoknadi sve te površne razlike. Morgan Frimen, koji tumači lik Kartera, kaže: "Ljudi se vežu za one s kojima imaju nešto zajedničko, a ova dvojica imaju nešto bitno zajedničko. U rukama drže ostatak svog života i obojica su toga svesni. Kada Karter upozna Edvarda, prvi put u životu mu se pruža prilika da stvari radi na svoj način. Za čoveka koji je ceo život proveo radeći ono što je dobro za druge, to je nešto sasvim drugačije."

Scenarista Džastin Zakam, takođe izvršni producent filma, kaže: "Moje mišljenje je bilo da su nam potrebni likovi koji su već odživeli veći deo svog života. Oni se sigurno zbog nečega kaju. Dok sam pisao scenario, u glavi mi je bio glas Morgana Frimena."

Ubrzo se tu, kao nezamenljiv, našao i glas Džeka Nikolsona. Glumac se sreo s Rajnerom kako bi prošli kroz dijaloge, scenu po scenu. "Reći ću vam nešto o Džeku Nikolsonu što većina ljudi ne zna", kaže Rajner. "Naravno da je on izvanredan glumac, to je opštepoznato, ali on je i odličan pisac. Zna kako da tekst napravi zanimljivijim, živopisnijim, interesantnijim."

Kako Rajner kaže, izazov je bio "uspostaviti ravnotežu između humora i emocija, napraviti priču zabavnom, ali je time ne degradirati". "To je ozbiljna tema i želeli smo da se njome pozabavimo na najbolji mogući način, uz poštovanje koje zaslužuje, ali da u isto vreme iskoristimo potencijal koji postoji kada je humor u pitanju. "Kao što ljudi obično i kažu: 'Nisu okolnosti te koje su presudne, već način na koji ljudi funkcionišu u njima, to je ono što pravi razliku. To je ono što filmu 'Lista poslednjih želja' daje sjaj", kaže Zadan. "Ovo je izuzetno topla i optimistična priča."

"Kada već razgovaramo o listi želja", kaže Friman, "jedna od mojih je definitivno bila da glumim pored Džeka Nikolsona". Prikaz odnosa između Edvarda Kola i Kartera Čejmbersa umnogome zavisi od odnosa Džeka Nikolsona i Morgana Frimena.

O REŽISERU

Rob Rajner (režiser i producent)
Reditelj je nekih od najpopularnijih i najuticajnijih filmova. Režirao je filmove "This is Spinal Tap", "Sigurna stvar", "Budi uz mene", "Princeza nevesta", "Duhovi Misisipija" i komediju "Priča o nama". Uspeh na blagajnama ostvario je filmovima "Kad je Hari sreo Seli", "Mizeri", "Nekoliko dobrih ljudi" i "Američki predsednik". Režirao je i novije filmove, kao što su "Aleks i Ema" i "Šuška se...".

O GLUMCIMA

Džek Nikolson (Edvard Kol)
Jedan od najčešće nagrađivanih glumaca svih vremena tokom svoje karijere sarađivao je s najcenjenijim rediteljima. Godine 2002. je po dvanaesti put nominovan za nagradu Oskar - za naslovnu ulogu u filmu Aleksandra Pejna "Sve o Šmitu", što je najveći broj nominacija koji je jedan glumac dobio. Oskarom je nagrađen tri puta: dva puta za glavnu mušku ulogu ("Let iznad kukavičjeg gnezda" Miloša Formana i "Dobro da bolje ne može biti" Džejmsa L. Bruksa), i za sporednu mušku ulogu u filmu Džejmsa L. Bruksa "Doba nežnosti."

Morgan Friman (Karter Čejmbers)
Nagrađen je Oskarom za ulogu u filmu Klinta Istvuda "Devojka od milion dolara" 2005. godine. Takođe je i tri puta nominovan za nagradu Oskar; prvi put 1987. za ulogu u filmu "Street Smart", drugi put za ulogu u filmu "Vozeći gospođicu Dejzi" 1989. i treći put za ulogu u filmu "Bekstvo iz Šošenka" 1994. godine.

Oficijelni sajt
The Bucket List (2007)

Premijera: FEST 2008. godine

Izvor: Krstarica
« Poslednja izmena: 23. Apr 2008, 22:41:22 od ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Gledao... 8/10 odlicna prica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1152
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhon 6
i meni je ovaj film odlican,najaca scena kad voze forda na pisti i ona morganova faca  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.