Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vantage Point ~ Trenutak prednosti  (Pročitano 7772 puta)
22. Apr 2008, 19:25:51
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Trenutak prednosti



Žanr: akcija, triler
Trajanje: 90 min.
Premisa: 8 stranaca. 8 mogućnosti. 1 istina.

Glavne uloge:   
Denis Kvejd (Dennis Quaid), Metju Foks (Matthew Fox), Forest Vitaker (Forest Whitaker), Sigorni Viver (Sigourney Weaver), Vilijam Hart (William Hurt), Eduardo Norijega (Eduardo Noriega), Zoe Saldana (Zoe Saldana)

Scenario:   
Beri Levi (Barry L. Levy)

Režija:   
Pit Trevis (Pete Travis)



SINOPSIS

Osmoro ljudi na potpuno različite načine pokušava da razotkrije atentat na predsednika Sjedinjenih Država. Tomas Barns (Denis Kvejd) i Kent Tejlor (Metju Foks) su tajni agenti čiji je zadatak da čuvaju predsednika Eštona (Vilijam Hart) na značajnom samitu o globalnom ratu protiv terorizma. Predsednik Ešton je pogođen nakon svog dolaska u Španiju. Nastaje haos u kome će potpuno različiti ljudi krenuti u potragu za atentatorom. Među njima je i Hauard Luis (Forest Vitaker), američki turista, koji misli da je snimio atentat i atentatora svojom kamerom. Tu je i američki televizijski producent Reks Bruks (Sigorni Viver), koja prenosi taj istorijski događaj gledaocima širom planete. Dok oni, kao i ostali, svako na svoj način razotkrivaju taj atentat, delići slagalice počeće da se uklapaju – i postaće jasno da šokantni motivi leže tik ispod površine.

O FILMU

Predsednik Sjedinjenih Država je u Španiji radi važnog obraćanja povodom terorizma. Međutim, pre nego što je započeo govor, predsednik Ešton je pogođen i pada na zemlju. Ovo je zaplet akcionog trilera "Trenutak prednosti", koji je za reditelja Pita Trevisa bio šansa da se pozabavi idejom "istine" i činjenicom da ona leži u oku posmatrača.

Kako radnja teče, film analizira period neposredno pre i posle atentata s različitih stanovišta osam ključnih učesnika – počev od samog predsednika do tajnih agenata čiji je zadatak bio da ga čuvaju, pa do turiste koji se tu zatekao sasvim slučajno. "Ako biste pratili samo jednu od tih priča, ne biste saznali šta se zaista dogodilo", kaže Trevis. "Sa svakom pričom saznajete nešto novo. Tek kada dođete do kraja, shvatite šta se zaista dogodilo."

Trevis ističe da pored petoro poznatih američkih zvezda i četiri priznata međunarodna glumca ovaj film ima još jednu zvezdu: samu priču. "Imate osmoro različitih ljudi, osam pogleda na svet, osam delića slagalice. To je nešto što bi svaki reditelj poželeo; ne možete rešiti misteriju ukoliko ne obratite pažnju na svačije stanovište. Takvu priču možete ispričati jedino kroz film."

Scenarista Beri Levi dodaje da te brojne tačke gledišta vode ka haosu i istina može izaći na videlo da jedino kroz međusobno razumevanje. "Svima je jasno jedino ono što su oni videli svojim očima, ono što oni mogu da shvate, što je, naravno, dosta ograničavajuće", kaže on. Moric kaže da se filmska ekipa trudila da na sve moguće načine razgraniči priče. "Bilo da su u pitanju bila različita sočiva, osvetljenje, različiti načini snimanja, koristili smo razne trikove kako bismo svaku priču učinili jedinstvenom."

Nakon što je snimanje završeno, Trevis je pronašao još jedan način da priču učini još zanimljivijom: "Kada je na red došla montaža filma, postarali smo se da se svaka pojedinačna priča završi 'klifhengerom', uzbudljivom scenom. Po mišljenu Denisa Kvejda, svih osam priča je neophodno. "Ovaj film je slagalica, i ako sklonite jedan deo, ne možete videti celu sliku." Kvejd kaže da ga je pre svega privuklo ime reditelja. "Gledao sam Pitov prethodni film 'Omagh', koji govori o teroristima u Irskoj. Svideo mi se njegov realistični način snimanja i to što ima puno akcije. Njegovi filmovi su zanimljivi – znate da gledate glumce, ali njegovi filmovi podsećaju na dokumentarne."

Vitaker, koji je osvojio nagradu Oskar za glavnu mušku ulogu u filmu "Poslednji kralj Škotske", dodaje: "Kada sam upoznao Pita, ispričao mi je da je radio kao socijalni radnik pre nego što je počeo da snima filmove. Nakon tog prvog susreta odmah sam znao da želim da snimam ovaj film."

U filmu "Trenutak prednosti" igraju same zvezde, i svako od njih je zvezda svog dela filma. "Denis Kvejd je oduvek bio američki heroj, još od filmova 'Put u kosmos' i 'The Big Easy'", kaže Trevis. "To je ono što mi se uvek dopadalo kod njega – on je pravi Amerikanac, nalik starim filmskim zvezdama. Žilav je, opasan, ali ipak ranjiv. To je ono što je bilo potrebno za ovu ulogu. Čovek koji je rastrzan. Svi ga vide kao heroja, ali je to poslednje što on želi – on samo radi svoj posao."

Trevis je tražio glumca koji bi mogao da parira Kvejdu. "Kao i Denis, i Metju Foks je američki heroj", kaže Trevis. "Postoji divna autentičnost kod Metjua koja mi se zaista dopada – on poseduje neverovatnu energiju i sposobnost da vas uvek iznenadi."

Oficijelni sajt
Vantage Point (2008)

Premijera: 24. april 2008. godine

Izvor: Krstarica
« Poslednja izmena: 23. Apr 2008, 22:42:06 od ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Film je ok,nista spektakularno ,ali sasvim solidan
Delovi sa teroristima su najbolji
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Филм је досадан после 5ог понављања! Смара......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Film je glup...
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Meni je film veoma dobar, drzi te u napetosti do samog kraja......a onda te kraj malo razocara Smile

Inace jako zanimljiva metoda prepricavanja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4859
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Meni je film veoma dobar, drzi te u napetosti do samog kraja......a onda te kraj malo razocara Smile

Inace jako zanimljiva metoda prepricavanja

"Позајмили" методу из серије 24!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung S8
Skinuo sam film,ali ga jos nisam pogledao...na trejleru izgleda extra... Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Meni je film veoma dobar, drzi te u napetosti do samog kraja......a onda te kraj malo razocara Smile

Inace jako zanimljiva metoda prepricavanja

"Позајмили" методу из серије 24!

Sto nije nimalo lose....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ko do sad nije poludio stvarno nije normalan...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 388
Zastava Argentina
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia N95 E71
ponavljanje malo nervira ali prica u sustini nije losa... 7/10
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja,žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,a to vas najviše zanima mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."

PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Impossible Is Nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2917
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
odgledao sam trejler,izgleda super
IP sačuvana
social share
Na svetu nista lepse,ne moze da postoji,nego sto je nasa ljubav prema Crno-beloj boji !!!
Ponos Srbije
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.