Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Street Kings ~ Gospodari ulice  (Pročitano 2194 puta)
17. Apr 2008, 19:44:41
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Gospodari ulice


Žanr: krimi-drama
Trajanje: 109 min.
Premisa: Njihov grad. Njihova pravila. Nema zarobljenika

Glavne uloge:   
Kijanu Rivs (Keanu Reeves), Forest Vitaker (Forest Whitaker), Hju Lori (Hugh Laurie), Kris Evans (Chris Evans), Naomi Haris (Naomie Harris), Džej Mor (Jay Mohr), Džon Korbet (John Corbett)

Scenario:   
Džems Elroj (James Ellroy), Dejvid Er (David Ayer)

Režija:   
Dejvid Er (David Ayer)



SINOPSIS

Kijanu Rivs glumi Toma Ladloua, policijskog veterana koji se teško snalazi u životu posle smrti svoje supruge. Kada ga dokazi upletu u smrt kolege, prisiljen je da se suprotstavi sredini čiji je deo bio tokom čitave karijere, zbog čega počinje da preispituje lojalnost svakoga oko sebe.

O FILMU

Veliki poštovalac nagrađivanog pisca Džejmsa Elroja, producent Ervin Stof nabasao je na scenario za "Gospodare ulice" kao potencijalni projekat za Kijanua Rivsa. Stof je uvideo moralni značaj priče u današnjem svetu i počeo da traga za načinom da napravi film. "Uvek sam se divio delu Džejmsa Elroja i potpuno sam bio opčinjen scenariom", priseća se Stof. "Bila je to priča kakve volim i pomislio sam kako bi to bio fenomenalan film."

Kako se videlo u njegovom radu na filmovima kao što su "Dan obuke", "Teška vremena" i "SWAT", Er teži materijalu koji se bavi složenošću policijskog posla, moći i korupcijom. Film "Gospodari ulice" bio je sjajna prilika da se ta tema produbi. "Fascinira me korupcija u snagama reda i to šta se psihološki može desiti nekome kome je povereno pravo da upotrebi krajnje mere u naše ime i korist", objašnjava Er. "Mogućnost da se čoveku oduzme život daje neverovatnu moć. Volim da istražujem kakve psihološke promene se dešavaju kod onih koji se bore protiv zločina, čak i ako je to za naše dobro."

Film "Gospodari ulice" postavlja neka provokativna pitanja. Koju cenu treba platiti za opšte dobro i na čiju štetu? Čija je odgovornost za propali sistem i kako da krivimo one koji staju na put zlu? Ko štiti one koji štite nas? U suštini, ovo je priča o bratstvu, odanosti i preživljavanju i svim onim mutnim zonama između toga.

Nakon uspeha filmova "Brzina" i trilogija "Matriks", Kijanu Rivs je postao jedan od najomiljenijih glumaca svoje generacije. Njegovi filmovi učinili su ga jednim od najpoznatijih likova na svetu. U filmu "Gospodari ulice" Rivs, njegov menadžer i producent Ervin Stof videli su priliku za kompleksnu ulogu. "Nakon prvog čitanja scenarija pomislio sam kako bi ovo bila jedinstveno fantastična prilika za Kijanua kao glumca", seća se producent Ervin Stof. "On nije glumac koji ne voli tipske uloge; to mu je bio zaštitni znak tokom čitave karijere."

"Zaintrigirao me je nivo nasilja koji okružuje lik i dramske konsekvence svega toga", objašnjava Kijanu Rivs. "Možete ga posmatrati kao nekoga ko ubija u ime zakona ili kao nekoga ko donosi pravdu. Dramski, to je velika cena i zanimalo me je kako bi sve to izgledalo". "Lik Toma Ladloua je zanimljiv prostor za Kijanua", objašnjava Foster. "Kijanu je pacifista u stvarnom životu, a mi smo od njega tražili da glumi vrlo mračnu osobu. Bilo je neverovatno gledati kako se uhvatio u koštac s tim izazovom".

"Ja sam glumac, a sve to je pretvaranje, ali zamišljanje ovog sveta ogrezlog u nasilju može biti neverovatno iskustvo", kaže Rivs. "Nasilje je elementarna sila i glumiti ga dalo je čudnu iluziju kontrole. Ladlou se iskaljuje na drugima i koristi nasilje da bi došao do istine, ali kako je rekao neko u filmu, 'krv ne može da se spere krvlju'. Na kraju, nasilje ništa ne menja."

Za ulogu Džeka Vondera autorima je bio potreban jak glumac koji bi mogao da dočara tog harizmatičnog čoveka koji je u stanju da vodi svoje ljude u opasnost s nepokolebljivom predanošću. Želja im se ostvarila u oskarovcu Forestu Vitakeru, kojeg je privukla snaga i samouverenost ovog lika. "Za mene je Vonder čovek koji pokušava da se brine za ono što smatra svojom porodicom", objašnjava Forest Vitaker. "On živi po kodeksu i smatra da opravdano ima moć."

Forest Vitaker i Kijanu Rivs radili su s Dejvidom Erom pre snimanja kako bi izgradili dinamiku između te dve povezane duše. "Kada smo probali, imao sam privilegiju da vidim Foresta i Kijanua prvi put zajedno i bio sam svedok neverovatne hemije", kaže režiser.

O REŽISERU

Dejvid Er (reditelj)
Priznati je scenarista i reditelj. Napisao je i bio koproducent filma "Dan obuke", koji je doneo Denzelu Vošingtonu Oskara za najboljeg glumca. Drugi filmovi za koje je pisao scenarija su "Paklene ulice", "S.W.A.T" i "Dark blue". Kao reditelj je debitovao filmom "Teška vremena", koji je snimio po sopstvenom originalnom scenariju.

O GLUMCIMA

Kijanu Rivs (Tom Ladlou)
Jedan je od najtraženijih glumaca u Holivudu. Nedavno je završio snimanje filma "Dan kada se Zemlja zaustavila", rimejka naučnofantastičnog filma iz 1951. Pre toga glumio je uz Sandru Bulok u romantičnoj drami "Kuća na jezeru" i u filmu "Tamno skeniranje". Takođe, glumio je u filmskoj adaptaciji stripa "Konstantin", u nezavisnom filmu "Palcosisač", "Samo ne ti", kao i u filmu "The Matrix Revolutions", poslednjem poglavlju trilogije "The Matrix".

Forest Vitaker (kapetan Džek Vonder)
Prethodna godina je bila izuzetna. Zadivio je publiku ulogom Idija Amina u filmu "Poslednji kralj Škotske", za koju je dobio Oskara, Zlatni globus, nagradu Udruženja filmskih glumaca i nagradu BAFTA. Na malom ekranu zaradio je nominaciju za Emi za ulogu u poslednjoj sezoni serije "Urgentni centar".

Oficijelni sajt
Street Kings (2008)

Premijera: 16. april 2008. godine u Domu sindikata u 20 časova

Izvor: Krstarica
« Poslednja izmena: 23. Apr 2008, 22:43:03 od ziledin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislim da ce biti nesto kao Harsh times ili onaj Kianuov film o lopovima surferima....nista preterano zanimljivo,ali svakako vredi pogledati
Znam da cu ja gledati,jer glumi legenda High Laurie
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung S8
Ne znam kakav ce biti film,ali trejler je extra!Pogotovo sto je soundtrack radio Lupe Fiasco...! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1152
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhon 6
 Smile film je zlo i naopacke svaka cast i za soundtrack ,odavno nisam ovako uzivao u gledanju nekog filma
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.062 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.