Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:33:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lovac na blago  (Pročitano 1279 puta)
11. Apr 2008, 10:32:12
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Lovac na blago


Žanr: komedija, avantura
Trajanje: 113 min.


Glavne uloge:   
Metju Mekonahi (Matthew McConaughey), Kejt Hadson (Kate Hudson), Donald Saderland (Donald Sutherland), Rej Vinston (Ray Winstone)

Scenario:   
Džon Klaflin (John Claflin), Danijel Zelman (Daniel Zelman), Endi Tenant (Andy Tennant)

Režija:   
Endi Tenant (Andy Tennant)



SINOPSIS

Ben - Fin Finegan (Metju Mekonahi) je savremeni lovac na blago, opsednut nalaženjem legendarnog kraljičinog miraza iz 18. veka - 40 kovčega neprocenjivog blaga koji su izgubljeni u moru 1715. godine. U svom pohodu Fin je potopio sve što ima, uključujući i brak s Tes (Kejt Hadson). Tes samo što je počela da ponovo gradi svoj život, radeći na velikoj jahti čiji je vlasnik milijarder Najdžel Hanikat (Donald Saderland), a Fin otkriva ključni trag u potrazi za blagom. Na Tesino neodobravanje, Fin se ukrcava na Najdželovu jahtu i, koristeći svoj šarm, ubeđuje tajkuna i njegovu ćerku Džemu (Aleksis Dziena) da mu se pridruže u lovu na špansko blago. Ali, oni nisu jedini koji tragaju za njim. Finov nekadašnji mentor, Mo Fič (Rej Vinston), i okrutni lokalni gangster po imenu Big Bani (Kevin Hart) nameravaju da ih preduhitre.

O FILMU

Endi Tenant je tražio priliku da istraži novu teritoriju na filmu kada je dobio ranu verziju scenarija "Lovac na blago" Džona Klaflina i Danijela Zelmana. "Pročitao sam materijal i pomislio kako ima dobar kostur, i da je u pitanju zlatna prilika da se napravi zaista veliki zabavan film sa svim elementima koje bih i ja voleo da vidim u avanturističkoj komediji", seća se Tenant. "Osetio sam da bih mogao puno da unesem u tu priču, pa sam započeo sedmomesečno prepravljanje tokom kojeg sam postao, priznajem, pomalo opsednut. Puno sam istraživao legendu o kraljičinom mirazu, stvari koje su se desile s pravim lovcima na blago i onim što su oni našli.

U ulogama Bena - Fina Finegana i njegove sada bivše žene Tes autori filma su ponovo udružili Metjua Mekonahija i Kejt Hadson, koji su dokazali da imaju neku zajedničku hemiju u hitu "Kako izgubiti dečka za 10 dana" iz 2003. godine. "Bio nam je potreban par koji može da proizvede varnice; morali su biti izbalansirani i pokazati kako oboje mogu da daju sve od sebe", kaže Tenant. "Zbog njihove ranije saradnje, publika je na neki način već videla kakvi su kada se zaljube, tako da smo odmah mogli da preskočimo brak i idemo pravo na razvod", smeje se reditelj.

S dokumentom o razvodu u ruci Tes je odredila novi kurs za svoj život, radeći na fantastičnoj luksuznoj jahti milijardera Najdžela Hanikata. Na radost producenata, nagrađivani glumac Donald Saderland je prihvatio ulogu bogatog tajkuna koji je dobio više nego što je platio kada je zaposlio Tes kao hostesu na svojoj jahti. De Lajn, koji je već sarađivao sa Saderlandom na filmu "Dobar posao u Italiji", kaže: "Imao sam sreće da već dva puta do tada radim s Donaldom Saderlandom. Svaki put kada uđe na snimanje, on sa sobom donosi nešto posebno. Svi smo znali da je sjajan glumac, ali je on onda napisao divno pismo o tome kako vidi lik Najdžela i to je zapečatilo dogovor".

"Lovac na blago" dešava se na karipskim ostrvima i originalna ideja je bila da se tamo i snima film. Međutim, određeni logistički problemi, a pre svega dolazeća sezona uragana, prisilili su ekipu da promeni plan. Uspeli su da pronađu sve što im je bilo potrebno u Kvinslendu u Australiji i oko njega. Snimalo se u Port Daglasu, ostrvu Lizard, Vitsandejsu i na Zlatnoj obali. Scenograf Čarls Vud kaže: "Endiju se jako dopalo to što se film dešava na Karibima. Zato sam, kada smo saznali da ćemo snimati u Australiji, morao da tamo postignem isti izgled ostrva. Tražili smo slične sredine na obali Australije, a onda je najveći deo mog posla bio da postignem utisak Kariba."

Vud je putovao na ostrva Sent Tomas, Sent Kroa i Sent Džon radi istraživanja ukupne atmosfere. Da bi dizajnirao kraljičin miraz, proveo je prilično vreme u Pomorskom zavičajnom muzeju Mel Fišer u Ki Vestu na Floridi, gde se nalazi izuzetna kolekcija blaga, dokumenata i drugih stvari starih stotinama godina. Džulijan je bio odgovoran za sakupljanje flotile čamaca i brodova koji su korišćeni na snimanju, uključujući i nekoliko njih koji se vide na filmu. Jedna od najznačajnijih je velika jahta koja je glumila luksuznu jahtu Najdžela Hanikata.

Za glumačku ekipu rad na vodi značio je da pre svega moraju da dobiju potvrde da umeju da rone. Mekonahi, koji je već imao potvrdu, otišao je još dalje i dobio potvrdu s naprednog kursa tokom snimanja. Za većinu ekipe, međutim, bio je to sasvim nov svet. Hadsonova kaže: "Zajedničko ronjenje je bilo sjajno iskustvo za glumce. To je jedna od onih situacija kada morate naučiti da verujete jedni drugima u okruženju u kojem vam je zaista potrebno da imate nekoga. Mislila sam da će biti lakše. Kada je trebalo da prvi put zapravo zaronim, bila sam užasnuta, ali instruktori su bili sjajni. A kada se jednom nađete tamo dole, to je neverovatno. Kao da ste u nekom sasvim drugom svetu. Sada jedva čekam da ponovo zaronim".

O REŽISERU

Endi Tenant (reditelj/scenarista)
Režirao je romantičnu komediju "Ljubavni terapeut" ("Hitch") s Vilom Smitom, koja je postala svetski hit. Pre toga je snimio romantičnu komediju "Sweet Home Alabama" s Ris Viderspun, Džošom Lukasom i Patrikom Dempsijem. U ostale njegove filmove spadaju romantične komedije: "Ana i kralj" ("Anna and the King", 1999) s Džodi Foster, "Ever After" (1998), Fools Rush In" (1997) i "It Takes Two" (1995).

O GLUMCIMA

Metju Mekonahi (Fin)
Glumio je u akcionoj avanturističkoj komediji "Sahara" s Penelope Kruz i Stivom Zanom. Usledila je uloga uz Ala Paćina u drami "Two for the Money". Drugi njegovi skoriji filmovi su popularne romantične komedije "Failure to Launch" sa Sarom Džesikom Parker i "Kako izgubiti dečka za deset dana" s Kejt Hadson. Mekonahi je glumio i u akcionoj drami iz Drugog svetskog rata "U-571", u filmu Rona Hauarda "EDtv", "Amistad" Stivena Spilberga, "Kontakt" Roberta Zemekisa, drami "Vreme za ubijanje" Džoela Šumahera i drugim filmovima.

Kejt Hadson (Tes)
Dobila je Zlatni globus i bila nominovana za Oskara, nagradu BAFTA i nagradu Udruženja filmskih glumaca 2000. godine za svoju ulogu u filmu Kamerona Kroua "Almost Famous", koja ju je i proslavila.

Filmografija: You, Me and Dupree (2006), The Skeleton Key (2005), Raising Helen (2004), Divorce, Le (2003), Alex & Emma (2003), How to Lose a Guy in 10 Days (2003), The Four Feathers (2002), Dr T and the Women (2000), Gossip (2000), About Adam (2000), 200 Cigarettes (1999), Desert Blue (1998).

Oficijelni sajt
Fool's Gold (2008)

Premijera: 9. april 2008. godine u Domu sindikata od 20 časova

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 11:33:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.