Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:08:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na lepom plavom Dunavu  (Pročitano 7221 puta)
29. Mar 2008, 09:16:45
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Na lepom plavom Dunavu

Žanr: drama
Trajanje: 105 min.


Glavne uloge:
 Miki Manojlović, Tim Sejfi (Tim Seyfi), Branislav Lečić, Ana Franić, Ursula Gotvald
 
Scenario:
 Nebojša Romčević
 
Režija:
 Darko Bajić
 


SINOPSIS

Kurve, malograđani, Istok, liberali, pravoslavci, Zapad, žene, umetnici, pervertiti, muškarci, katolici, bogati, očajni u još jednom konačnom obračunu "Na lepom plavom Dunavu". Preplitanje priča koje počinju u sumrak, isplovljavanjem broda, a kulminiraju u svitanje, stvara sliku Vavilonske kule na vodi. Iako naizgled žestoko sukobljeni, ljudi Istoka i Zapada dele istovetne malograđanske snove i potrošačku utopiju. Uz melodiju himne "Na lepom plavom Dunavu" dešavaju se mala herojstva, velike žrtve i besmislene izdaje; u kovitlacu iluzije slobode čine jedino moguće – zadovoljavaju glad, žeđ i pohotu. U postherojskoj, postestetskoj, postduhovnoj fazi preživeo je samo jedan san: potreba za ljubavlju.

O FILMU

Projekcijom filma Darka Bajića "Na lepom plavom Dunavu" zatvoren je 36. FEST. Film je pravljen po scenariju Nebojše Romčevića, a u režiji Darka Bajića. U njemu igraju Miki Manojlović, Branislav Lečić, Ivan Bosiljčić, Ana Franić i Bojana Maljević. Tu je nekolicina afirmisanih evropskih glumaca, među kojima i je Nemac ruskog porekla - Tim Sejfi, poznat po filmu Fatiha Akina "Glavom kroz zid". Priča govori o susretu Istoka i Zapada na brodu "Kremhilda", koji plovi od Beča do Beograda. Turbulencija nastala tokom proteklih godina na ovom delu kontinenta prelama se kroz ljudske sudbine putnika ovog broda - svojevrsne Vavilonske kule. Dosta scena u filmu snimljeno je na brodu "Krajina" na Savskom pristaništu.

Projekat je dobio sredstva za finansiranje na konkursu Filmskog centra Srbije i Ministarstva kulture Republike Srbije, a podržavalo ga je i Ministarstvo za kapitalne investicije. Ovaj film publika će moći da pogleda u šest epizoda i na televiziji.

O REŽISERU

Darko Bajić (reditelj)
Rođen je 1955. godine u Beogradu. Filmografija: Na lepom plavom Dunavu (2008), Rat uživo (2000), Balkanska pravila (1997), Crni bombarder (1992), Zaboravljeni (1990), Početni udarac (1990), Sivi dom, Direktan prenos (1982), Trag (1981).

Oficijelni sajt

Na lepom plavom Dunavu (2008)
Premijera: FEST 2008. godine



Izvor:Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
dobar ja. . .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia E72
KAd ulazi u distribuciju?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC One
Posto ne videh drugu temu, a upravo sada ide serija na RTV1 mislim da je ok "oziveti" temu.

Sad sam gledao i cini mi se da je reditelj obzirom na njegova ostvarenja malo podbacio. Jeste da je zanimljivo ideti ovoliko razgolicenih glumica, posebno Bojanu Maljevic  Smile ali mi se cini da tolika golotinja samo pokriva rupe u prici.

Ja nisam gledao film, a nije kraj serije... pa ako ima neko ko je pogledao film, moze izneti svoje (celokupne) utiske.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 282
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja sam gledao film, i smem reci da je reziser podbacio ne malo, nego mnogo.Najgori film Darka Bajica, inace autora genijalnih serija Sivi dom i Zaboravljeni.Jedino sto je bioskop bio zaista sjajan.Totalna antipreporuka.
IP sačuvana
social share
"Eto, 10 godina se tuzim sa drzavom da mi plati put preko njive, a sada kada vidim da se ne zna ni koj pije ni koj placa, uzecu stvar u svoje ruke, izvadicu stetu makar crko."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
Kada bre daju seriju da je gledam?
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ovo što sam video nije ispunilo očekivanja.Bar sa moje strane.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:08:18
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.