Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:27:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sedam modernih smrtnih grehova  (Pročitano 7682 puta)
10. Mar 2008, 19:41:24
Zvezda u usponu


Osmeh je kriva koja sve ispravlja.

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1689
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
LG viewty
 Vatikan je objavio spisak sedam modernih smrtnih grehova, piše Dejli telegraf na naslovnoj strani, a prenosi BBC. Oduvek je bilo poznato da postoji sedam smrtnih grehova, ali se lista nedavno povećala kako bi obuhvatila nove pretnje društvu u doba globalizacije.

To su, prema Vatikanu, genetska modifikacija, eksperimenti na ljudima, zagađivanje životne sredine, prekomerno bogaćenje i uzimanje ili prodavanje droga. Na listi su se takođe našli grehovi kao što su pedofilija, abortus, i društvene nepravde koje prouzrokuju bedu i siromaštvo.

Blizak saradnik pape Benedikta XVI, monsinjor Đanfranko Điroti je kroz glasilo zvaničnog Vatikana «Oservatore romano» obelodanio da biblijski gresi, poput zavisti ili srebroljublja, imaju, kako se izrazio, «individualističku dimenziju».

Gresi današnjice, kaže monsinjor Điroti, imaju ne samo individualni, već i društveni okvir u modernom, sekularnom svetu.

Biskup Điroti je dodao da prema anketi 60 odsto ljudi katoličke vere u Italiji više ne idu na ispovedanje. On kaže da bi sveštenici tokom ispovedanja morali da uzmu u obzir i nove grehove koji su proizvod savremenog sveta i nezaustavljive globalizacije.

"Vi vređate boga ne samo kada kradete, bogohulite, ili spavate sa komšijinom ženom, već i kada uništavate i zagađujete okolinu, sprovodite moralno upitne naučne eksperimente ili onda kada dozvoljavate manipulaciju genetskim materijalima", kategoričan je Điroti.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Nemojte nikad reci da ste sreli najglupljeg čovijeka; uvijek se može desiti da ga neko pretekne!

      CARPE DIEM!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia 
Vatikan je u elanu Smile
kao sto sam kazao jedino to je bitno da dajemo odgovore za coveka prisutnosti,i sadasnjosti( Ecce homo). ostalo  vec bice na usluzi raciju.
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 19:49:55 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Hmm .. ja sam negde procitala da je pedofilija navedena kao greh, ali ne kao smrtni .. ali zato je bogacenje karta za pakao Smile

Sto i nije cudno, s obzirom na to da je vecina svecenika u pedofilskim vodama ..
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch

To su, prema Vatikanu, ... ... ...  prekomerno bogaćenje...


a tko ima više love od Vatikana? Malo tko...
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 22:06:18 od Sale Nadj »
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia 
Deset Božijih zapovesti, odnosno njihovo ne poštovanje i kršenje, sadrže svaki mogući oblik u čemu se može javiti greh, nebitno u kom vremenu i na kakav nečin se oni u svakodnevnom životu reprodukovali...Pa da se čovečanstvo tom logikom vodilo poslednji 2000 god. mislim da bi se isto  toliko smrtnih grehvova do sad našplo na listi, svaki za svoju epohu novi i moderan greh...Jedino što ovo može biti neka vrsta orijentacije da se pri ispovesti ima uvid u to šta sve zapravo može biti greh, ali se svakako ne mora u takvom bukvalnom formatu postavljeti kao neka nova vrsta greha...Strašno...e ovaj vatikan je brat blizanac holivudu, obožava da se bacaka nekim spektakularnim akcijama pa to ti je... Smile
« Poslednja izmena: 10. Mar 2008, 21:43:08 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Malena snaga, a veliki apetiti proslosti Vatikana...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 09:27:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.