Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Zasto nam neko brani da vozimo i registrujemo strana kola ???  (Pročitano 6339 puta)
04. Mar 2008, 11:53:24
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
pozdrav

Hocu da kupim automobil. Gledam oglase i nerviram se. Za 1000e ovde mogu da kupim neko smece koje ja staro 20 i vise godina, da razmisljam da li ce mi upaliti, da li ce mi propasti kocnica ili otpasti tocak.
Pogledam mobile.de i place mi se. Ljudi koji imaju 2000e platu mogu da kupe za te pare 2 odlicna automobila, naravno na zapadu, a mi koji imamo platu 200eura treba da radimo 5 meseci za krs od 25 godina.
Ko je tu lud?
Da li smo mi naterani da budemo glupi, ili smo stvarno glupi? Zar niko u ovoj drzavi nema resenje za ovaj rebus? Zasto nam drzava ne pomogne i pusti uvoz kola, naravno uz striktnu kontrolu sta se uvozi, uz odredjenu carinu i porez i naravno osiguranje i registraciju.
Cinjenica je da mi nemamo para za nova kola sa euro 4 motorom, i za to bi trebalo izaci u susret narodu i ublaziti zakon o uvozu kola. Svi znamo koliko kostaju automobili na zapadu, ali sta nam vredi kad mi to iz nekog glopug razloga ne mozemo da vozimo. Mislim da be trebalo udariti kontru zakonu i sve vise kupovati strana kola i voziti, pa ne znam da li neko moze da oduzme milion automobila, sve dok neko od gospoda iz fotelje ne ucini nesto po tom pitanju......
Hvala svima koji ovo procitaju i kazu sta misle o ovome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia ispo iz modu
Па држава те и не тера да купиш еуро 4 него еуро 3 мотор. А та кола која видиш у Немачкој за 1000-2000 еура купују само источњаци и извозе те кршеве из Немачке. Иначе идеја ти је екстра глупа али пробај нећеш бити први коме је одузет ауто.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 10
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Ti stvarno mislis da su ta kola krsevi? Ti na zapadu za 1500eura mozes da biras bmw, ford, opel, audi i to da budu 90-98 godine. Ako su to krsevi sta su onda yugo, stojadin, fica, peglica, kola koja su iz 80-tih godina, a koja se kod nas voze. A sto se tice ideje, ja vec 2 godine vozim stranca i jos mi ga niko nije uzeo......a ako ga uzmu,necu zaliti, jer sam za dve godine ustedeo na registraciji 500 eura.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
ta kola koja se prodaju za male pare su generalno sranje. moze da se nadje neki bolji primerak, al sve je to krs. i ne treba da dopuste uvoz toga...
jer onaj ko dovuce tog krsa vucice ga jos 10 god, i opet onda cemo imati golfove 2 doterane iz nemacke koje ce ovde prodavati i za 5000 E...
zato lepo ko moze nek kupi auto, ko ne moze - tu su autobusi i taxi.
auto je luksuz, a onaj ko ima samo 1000 evra za auto ce tesko da ga vozi normalno sa cenama benzina od 100+ dinara...
ja jesam za sklanjanje tih krseva sa ulica... kao i za mnogo stroze kriterijume za taxiste, al ovo je Srbija i nista od toga jos necemo videti...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia ispo iz modu
Ti stvarno mislis da su ta kola krsevi? Ti na zapadu za 1500eura mozes da biras bmw, ford, opel, audi i to da budu 90-98 godine. Ako su to krsevi sta su onda yugo, stojadin, fica, peglica, kola koja su iz 80-tih godina, a koja se kod nas voze. A sto se tice ideje, ja vec 2 godine vozim stranca i jos mi ga niko nije uzeo......a ako ga uzmu,necu zaliti, jer sam za dve godine ustedeo na registraciji 500 eura.....


Наравно да су кршеви, е сад то што такви исти кршеви код нас коштају 2-3 пута скупље то је већ посебна тема. Него под шта ти сматраш ауто стар 20 година? Шта је то лЕмузина бре?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rajd of Kurta tu rajd on Murta

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 851
Zastava Jagodina/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson k700i
zato lepo ko moze nek kupi auto, ko ne moze - tu su autobusi i taxi.
Al si se izreklamir'o na finjaka...  Smile
IP sačuvana
social share

Sopen bi mi svirao, Mocart bi mi pevao, ako niste znali al sam bio mali. Glava mi je velika mozak mi je mali, nadimak mi dali i Palma me zvali. Jasno kao dan, ja sam tutuban...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
hahahahahaha
ma da...  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1252
Zastava Pančevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
SonyEricsson z1010
jedan realan problem je da na 1 000 000  evra potrošenih na uvoz polovnjaka bez uredbe o motoru euro3 ode još 5 000 000 evra na delove u narednih 10 godina. Sad, koilko bi odlazi sad ne znam, ovo mi je jedino realno objašnjenje.

drugo je licemrna tvrdnja dinkića koju mu nikad neću zaboraviti kada je reko " da srbi ne treba da voze strane krđeve za 100-200 evra" a ja dodajem, treba da voze iste te krđeve za 10x veću cifru.

što se mene tiče, opel omega 95 npr. može da se nađe u nemačkoj od 1500e, bolja je od bilo čega što može da se kupi ovde za te pare. Mercedesi 95-2000 su od 3000e...
Jeftini su uglavnom veliki automobili, a ja te baš volim pa me strađno nervira taj zabrana uvoza.

a priče o ekologiji, zaštiti životne sredine mogu da pričaju nekom drugom. Bilo koji auto registrovan u nemačkoj mora da prođe sličnu normu o emisiji štetnih gasova kao što je euro 3. A ovi naši ne moraju.

strašno me interesuje kako je jugo poršao kroz euro 3 standard, pošto se to ne odnosi samo na izduvne gasove, već i na kreš testove, bezbednost...


IP sačuvana
social share
Hajde da nadjemo stvari u kojima svi mozemo da dobijemo.
Hajde da ne nadjemo stvari, da se sporimo, gde neko moze da izgubi
Mi se lako ujedinimo protiv nekoga, a nikako da se ujedinimo za sebe. Hajde da se ujedinimo za sebe, pa kada uradimo sve sto mozemo za sebe, onda cemo se deliti. I taj dan nece nikada doci, jer cemo uvek imati sta da uradimo za sebe..." Zoran Djindjic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rajd of Kurta tu rajd on Murta

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 851
Zastava Jagodina/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson k700i
A ko kaze da je jugo prosao kroz euro3 standard?
IP sačuvana
social share

Sopen bi mi svirao, Mocart bi mi pevao, ako niste znali al sam bio mali. Glava mi je velika mozak mi je mali, nadimak mi dali i Palma me zvali. Jasno kao dan, ja sam tutuban...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
ja mislim da jeste... bilo je neke price da su ga "pojacali" napred zbog kres testa... vrvtno kvalitetnom plastikom...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.