Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:33:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tuđe bogomolje  (Pročitano 8242 puta)
30. Jul 2003, 02:03:10
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Iako sam stekao dojam da ekipa s ovog foruma više-manje nije pretjerano religiozna, bar ne u smislu prakticiranja svoje religije u smislu povremenog ili redovitog odlaska u crkvu, postavljam ovo pitanje čisto da malo svi razmislimo koliko poznajemo "druge". Svi smo mi više manje imali priliku putovati u zemlje gdje su naši vjerski "istomišljenici" manjina ili ih gotovo uopće i nema.

Dakle jeste li ikada u životu ušli u bogomolju (crkvu, džamiju, sinagogu) religije kojoj sami ne pripadate?

Jeste li možda prisustvovali nekom religijskom obredu?

Kako ste se u tom trenutku osjećali?

Kako ste se ponašali?

Znate li možda što vaša vjera nalaže kako se u određenoj takvoj situaciji ponašati?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bio sam u pravoslavnim, katolickim i muslimanskim bogomoljama.
Osecaj je u svakoj na svoj nacin cudan... svecan, kao da hodas po jastucima, za strahopostovanje u svakom slucaju.
Bio sam uglavnom na krstenjima i vencanjima i opelima, i naravno tu znam kako se treba ponasati, inace nisam vernik pa me stoga to nesto posebno i ne potresa i ne zanima, ali ko jeste duboko postujem njegovo opredeljenje.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Usla sam u dzamiju,katolicku crkvu,sinagogu...
Religijskom obredu nisam prisustvovala (ako se racuna obrezivanje i vencanje kod Jevreja koje se NE vrsi u sinagogi,onda jesam)
Osecala se normalno,kao kad ulazim i u crkvu svoje vere... Opusteno,smireno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Bila sam u pravoslavnoj, katolickoj i reformatorskoj crkvi, sinagogi i bila sam u Studenici i Zici.
Sto se obreda tice bila sam na krstenju, vencanju i opelu. I jednom sam bila na seoskoj slavi pa su imali celodnevnu sluzbu, i par puta sam isla za Bozic tj na Badnje vece.
Osecaj, postovanje ali s obzirom da nisam krstena i da nisam vernik nista vise od toga. U svakom slucaju neobican osecaj
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Pri ulasku u bilo koji " bogomolju" mislim da nije važno kako se osječamo, nego da ulaskom i stavom poštivamo one čija je to " bogomolja", jer ipak oni tu slave i štuju svog Boga. Ako je nama sveta naša crkva, onda je i njima sveta njihova. " Ono što želiš da ljudi čine tebi čini i ti drugima".
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Ja sam se pak kretao samo po kršćanskim crkvama.

Osim naravno katoličkih, bio sam i u nekoliko pravoslavnih, kalvinstičkoj i luterankoj (nekoliko njih).

Što se tiče obreda kad sam bio u pravoslavnoj crkvi odigravao se nekakav obred koji mi nije bio baš najjasniji.

U kalvinističkoj sam pak bio na vjenčanju.

(A kad smo kod obreda, koliko sam shvatio svi pišete o obredima u "svojoj" crkvi/bogomolji. Mislio sam na tuđe.)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Ja nisam mislila na obrede u pravoslavnoj crkvi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Što se tiče obreda kad sam bio u pravoslavnoj crkvi odigravao se nekakav obred koji mi nije bio baš najjasniji.

Opisi , da razjasnimo sta je.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Dakle svećenik je stajao ispred ikonostasa, a ljudi su stajali u redu i jedan za drugim mu prilazili dok bi on nešto prvo čitao, a potom im govorio, a i oni su nešto odgovarali. Pri tom mi nije izgledalo da ih blagoslivlja ili nešto slično, jer nije držao nikakav križ ili ikonu, niti je izvodio ikakve pokrete rukama.

Potom bi vjernici kretali i ustranu kod drugog svećnika koji je isto nešto čitao i govorio. Tamo su se i križali, što pred prvim nisu činili. Mislio sam da je možda riječ o ispovijedi, ali ljudi su tako stajali u redu da su mogli čuti što svećenik govori onima ispred i št oni govore njemu.
(Napominjem da je to bilo u Bugarskoj, tako da nisam baš mogao razumjeti o čemu se radi, a i nisam se tamo približavao, da ne bih ometao.)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nikad cuo zaista, mislim tako slicno izgleda nekoliko rituala, ali imas svetuvodicu, ili kolac ili nesto slicno. Cisto vizuelno slicno izgleda.
Hm.. mozda neko zna...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:33:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.