Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:12:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rat Čarlija Vilsona  (Pročitano 1237 puta)
03. Mar 2008, 11:16:27
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Apple iPhone 6s
Rat Čarlija Vilsona

Žanr: biografski, drama
Trajanje: 97 min.
Premisa: Žestoko piće. Malo maskare. Mnogo petlje. Ko je rekao da se ne može oboriti sovjetska imperija?

Glavne uloge:   
Tom Henks (Tom Hanks), Džulija Roberts (Julia Roberts), Filip Simor Hofman (Philip Seymour Hoffman), Ejmi Adams (Amy Adams)

Scenario:   
Aron Sorkin (Aaron Sorkin), Džordž Kril (George Crile) - knjiga

Režija:   
Majk Nikols (Mike Nichols)

SINOPSIS

Žestoko piće. Malo maskare. Mnogo nerava. Ko je rekao da ne mogu da obore sovjetsku imperiju? Ovo je istinita priča o tome kako su se udružili jedan kongresmen koji je voleo da se provodi, žena iz hjustonskog visokog društva, koja je volela da čini dobra dela, i jedan agent CIA koji je voleo dobru borbu, da bi sproveli najveću tajnu operaciju u istoriji.

Čarlijeva prijateljica i povremeno ljubavnica bila je Džoan Hering, jedna od najbogatijih žena u Teksasu. Verujući da je odgovor Amerike na invaziju na Avganistan bio, najblaže rečeno, anemičan, ona podstiče Čarlija da za mudžahedine učini ono što nikome nije uspelo: da im obezbedi sredstva i oružje da iz zemlje isteraju sovjetskog agresora.

Čarlijev partner u poduhvatu bio je agent CIA, Gast Avrakotos. Njih troje će putujući po svetu formirati jedno neverovatno savezništvo između Pakistanaca, Izraelaca, Egipćana, zakonodavaca i jedne trbušne plesačice. Postigli su izvanredan uspeh.

O FILMU

"Charlie did it." ("Čarli je to uradio"), pakistanski predsednik Muhamed Zija ul Hak objašnjavajući poraz Rusa u Avganistanu.

Do 1979. godine Čarli Vilson je predstavljao drugi okrug Teksasa. Zvali su ga "liberal iz Lafkina", jer se oduvek borio za obespravljene, za prava žena, za to da se penzioneri oslobode nekih poreskih nameta, ali se i kao rođeni Teksašanin protivio kontroli naoružanja. Afroamerikanci su mu bili najodanija podrška. Okrug ga je voleo.

Na Kapitol hilu Vilsona su znali kao ekscentrika koji napreduje u službi. U svom okruženju imao je prelepe asistentkinje - "anđele". Bio je oštrouman neodoljivi zavodnik. Umeo je sa ženama, a gajio je i naročitu ljubav prema viskiju. Skandal ga je stalno pratio, ali takav kakav je bio uvek je uspevao da izbegne ozbiljnije posledice. I kako se tada činilo, od svih događaja koji su se desili te 1979. godine sovjetska invazija na Avganistan bila je nešto što bi mu teško privuklo pažnju. Ali, u suštini ništa što je radio ne može se klasifikovati kao "očekivano".

Javnost je počela da saznaje za Vilsonova neverovatna dela 1988. godine. Džordž Kril, nagrađivani novinar, predstavio je njegov profil u emisiji "60 minuta". Posle toga je nastavio da prati njegovu priču i napisao bestseler o Vilsonovom tajnom ratu – novelu koja nije bila fikcija.

Kada je Kril konačno objavio knjigu 2003. godine, privukao je pažnju Holivuda. Producent Geri Gezman je za knjigu čuo preko svoje vašingtonske veze. "Kongresmen kog jako cenim ispričao mi je priču o Čarliju Vilsonu. Ispričao mi je koliko je on neverovatan. Rekao mi je da postoji knjiga o njemu koju je napisao Džordž Kril i preporučio mi je da je pročitam."

Gezman i njegov partner, Tom Henks, to su i uradili. Kada su je pročitali, bili su fascinirani uzbudljivom pričom, načinom na koji Vašington funkcioniše iza kulisa i avganistanskim otporom ruskoj vojsci. "Bila je to odlična politička priča, ujedno i zabavna i potpuno jedinstvena. Čarli je bio očaran svime što su mudžahedini prošli da bi isterali sovjetsku armiju iz svoje zemlje. Način na koji im je on pomogao bio je drzak, uzbudljiv i zabavan."

Film "Rat Čarlija Vilsona" je bio druga prilika da Nikols sarađuje s Džulijom Roberts i Filipom Simorom Hofmanom i zbog toga je bio jako uzbuđen. O tome kaže: "Džulija je toliko kreativna da to ume da šokira. Ona je fenomenalna glumica, rad s njom je prava radost. Njen osećaj za glumu, za kostim, šminku, za to šta bi lik trebalo da radi, a šta ne, ona je stvarno fenomenalna."

Tom Henks je provodio vreme s Čarlijem Vilsonom dok se spremao da ga glumi, a Džulija Roberts je rešila da se ne sretne s Heringovom sve dok ne definiše svoj lik. "Zabavno je igrati pravu osobu. Tu je tanka linija između imitacija i interpretacija. Bila sam rastrgana; isto tako sam se osećala i kada sam igrala Erin Brokovič. Nije lako znati kada je pravi trenutak da sretneš tu osobu. Zato sam pročitala sve do čega sam mogla da dođem, odgledala sam emisiju "60 minuta" i pročitala nekoliko stvari o Džoani. Kada sam je konačno srela, bila je jednostavno ljupka, savršeno odevena i nekako je sijala."

Nikols je razumeo da Džulija želi da izgradi lik bez uticaja stvarne osobe po kojoj je uloga napisana. Shvatao je da likovi u filmu, iako zasnovani na pravim ljudima i događajima, moraju da se ponašaju kao filmski likovi. I za publiku i za Nikolsa ostaje nada da su likovi u filmu postali pravi ljudi.

O REŽISERU

Majk Nikols (reditelj)
Rođen je kao Mihel Igor Peškovski, u Berlinu, od oca Rusa i majke Nemice. Porodica mu je emigrirala u SAD kada mu je bilo sedam godina. Njegov otac je promenio prezime u Nikols. Pohađao je Čikaški univerzitet, gde je s Ilejn Mej i Polom Silisom osnovao komedijašku grupu "Kompas", kasnije preimenovanu u "Sekond siti". Nikols i Mejova su radili brojne specijale za TV i gostovali u različitim šou-programima. Svoj prvi film, "Ko se boji Virdžinije Vulf", Nikols je režirao 1966. Nominovan je za Oskara za najbolju režiju, a Elizabet Tejlor ga je osvojila kao najbolja glumica.

Godine 1967. režira film "Diplomac", za kojeg osvaja Oskara za najbolju režiju. Usledili su filmovi "Kvaka 22", "Zaposlena devojka", "Carnal Knowledge", "Postcards From the Edge", "Regarding Henry", "Wolf" itd. Godine 1990. Američki muzej pokretnih slika dodelio mu je priznanje za doprinos filmskoj industriji.

Oficijelni sajt
Charlie Wilson's War (2007)

Premijera: FEST 2008. godine

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7651
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Jedan od boljih filmova
Gluma za respekt
IP sačuvana
social share
                  
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 10:12:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.