Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Caterham RST-V8 Levante sa 500 konja  (Pročitano 1782 puta)
26. Feb 2008, 17:52:22
Hronicar svakodnevice


Nema leba' bez motike

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 708
Zastava Sabac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung S800 Jet

Britanski Caterham Cars je u saradnji sa kompanijom RS Performance napravio do sada svoj najluđi model RST-V8 Levante (baza je Caterham Seven), koji iz 2,4 litarskog V8 kompresorskog motora izvlači svih 500KS pri 10.000 o/min. i 406Nm obrtnog momenta pri 8500 o/min. (u paru sa šestostepenim sekvencijalnim menjačem). Imajući u vidu malu težinu automobila od samo 520 kg (što je ionako karakteristika Caterhama), to u praksi znači da mu odnos snaga/težina iznosi 1000KS po toni, odnosno više nego kod Bugattija Veyron (da bi se smanjila težina, obilato je korišćen karbon fiber, dok se za prenos snage na podlogu brinu napredni elektronski sistemi, uključujući traction control i launch control). Zato i ne iznenađuje podatak da ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) traje ispod tri sekunde, dok je maksimalna brzina elektronski ograničena na 150 milja na sat (nešto preko 240 km/h). Za zaustavljanje se brine kočioni sistem sa diskovima od 280 mm napred, 260 mm nazad, dok su točkovi veličine 15 inča sa Avon CR500 gumama, dimenzija 195/45-15 napred i 245/40-15 pozadi. Caterham RST-V8 Levante je inače dugačak 3530 mm, širok 1685 mm, visok 1140 mm, a međuosovinsko rastojanje mu iznosi 2305 mm. Za one kojima je 500KS previše, Caterham će ponuditi i nešto slabiju varijantu, koja nema kompresor i koja raspolaže sa 400 konja i 257Nm. Cena za ovaj Caterham iznosi najmanje 115.000 funti (152.700 evra), a rok isporuke je 12 nedelja.
Izvor:AutoBlog
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1012
Zastava Vienna
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia 6300, 5800
Vejron ima ~500KS/t
IP sačuvana
social share
Mercedes S65 AMG
5.980cm³ 36-valve V12 BiTurbo
Max.Power 604KS@1.500-4.800rpm
Max.Torque 1.000Nm (Limited)
Top Speed 250km/h (Limited)
196.308€
. . .
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
jednog suncanog dana 2456. godine ce ameri uspeti da izvuku 500 konja iz 2.4 l...  Smile
mnogo lud auto, al ga nikad ne bih vozio... ni kupio...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rajd of Kurta tu rajd on Murta

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 851
Zastava Jagodina/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson k700i
Previse snage iz male kubikaze i mali obrtni moment...Bas me zanima koliko bi ovakav motor koji se vrti na 10000 obrtaja mogao da potraje, a pri tom maksimalno opterecen da bi se izvukla snaga...
IP sačuvana
social share

Sopen bi mi svirao, Mocart bi mi pevao, ako niste znali al sam bio mali. Glava mi je velika mozak mi je mali, nadimak mi dali i Palma me zvali. Jasno kao dan, ja sam tutuban...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
ovo se ne pravi da potraje nego da matori bogatasi uzivaju na lokalnoj stazi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rajd of Kurta tu rajd on Murta

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 851
Zastava Jagodina/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson k700i
ovo se ne pravi da potraje nego da matori bogatasi uzivaju na lokalnoj stazi...
Mislis da uzivaju na sopstvenoj stazi? Ma znam ja sve to, nego onako sam reko...
IP sačuvana
social share

Sopen bi mi svirao, Mocart bi mi pevao, ako niste znali al sam bio mali. Glava mi je velika mozak mi je mali, nadimak mi dali i Palma me zvali. Jasno kao dan, ja sam tutuban...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Sony Xperia Neo L
gotivan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.