Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:37:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sedmi dan...  (Pročitano 4999 puta)
28. Jul 2003, 10:39:32
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Po Bibliji Bog je svaki dan stvarao nesto,a sedmog dana se odmarao,sto bi trebali i mi da sledimo...koji je taj SEDMI dan? Neki tvrde da je subota,neki da je petak,a neki da je nedelja! Svaka vera postuje ono sto pise u njihovoj Bibliji,a kako i odakle sve te razlicitosti? Ja bi naprimer da meni sedmi dan bude sreda ,zasto ne? Ko moze sa sigurnoscu da tvradi da je taj sedmi dan bio BAS petak,odnosno subota,odnosno nedelja???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Sanja Sanja vec sam ti rekla uzmi Stari zavet i procitaj pise Subota ili Shabat. A Nedelja je prozvana sedmim danom jer je (u Jom Rishon) Isus Hrist Vaskrsao pa kako Hriscanima to ne bi bio prvi radni dan promenjeno je u Sedmi tacnije taj dan da se Svetkuje i pokloni Bogu svome u Hriscanskoj veri Isusu Hristu. Po Kuranu samo sam cula da je petak ali ne znam zasto, a ti sestro ako zelis Sredu samo izvoli ali moraces da tu Sredu podkrepis nekim cinjenicama i dogadjajima kako bi ti se "vernici" pridruzili i prosirili tu Sredu kao Sedmi dan dan za odmor, dan za Svetkovanje - poklon Bogu tvome.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Nisi shvatila pitanje,znam ja da sve to pise,ali ko je to napisao? Zasto postoje 3 razlicita dana koji su "sedmi"???Da je neko napisao utorak,mi bi postovali i utorak?
Nemam nameru da otvaram neku sektu da bi mi trebali "sledbenici" vec sam dala primer...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Imam ja nameru da otvaram sektu, pa slobodno nastavite sa diskusijom, trebace mi vasa iskustva Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Jevrejska tradicija mozda moze biti od neke pomoci, zbog imena "Shabat" od koje mi imamo "Sabat", odnosno latinski "sabata" od koje smo mi dobili rec "subota", a sto znaci "odmor". Jevreji imaju za sve dane samo odrednicu: prvi dan, drugi dan, itd. a jedino je sedmi "Sabat", odnosno "Sabat", odnosno "Subota".

Osim toga, u Starom zavetu je jasno otkriveno da je sedmi dan Shabat, to jest Subota, a isto se vidi i u Novom zavetu gde su Isus, apostoli i rana hriscanska Crkva drzali taj dan kao dan odmora.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Za vrijeme jakobinskog terora u francuskoj revoluciji bio je ukinut tjedan od 7 dana i uvedena dekada od 10 dana, gdje je svaki deseti dan bio neradan.

Sanjice.

Uopće nije važno je li neradni dan subota ili nedjelja (srijeda teško da će biti).

Da u Bibliji stoji Šabat, dakle subota. Ali, koliko znamo Bog isgurno nije stvorio svijet u sedam dana po našim shvaćanjima. A ako je i stvorio kako znamo da je on baš u subotu odmarao? Možda je bila baš srijeda. :wink:

Ta priča o 7 dana je više povezana s nekakvim astrološkim i numeorološkim motivima, nego nekim realnim stanjem stvari. Broj 7 kao jedan od savršenih brojeva jer u sebi sadrži brojeve 3 i 4 koji su isto na neki način savršeni......itd. itd.

Samo zadrti fanatici će doslovno shvaćati Bibliju i prema tome nazivati "sotoniziranjem" uvođenje nedjelje umjesto subote kao neradnog dana (a pitanje je koliko je on uistinu neradan), pri tom zaboravljajući da će se po Bibliji spasiti samo 144 000 pravednika. Prema tome oni su davno ispali iz igre.

Bibliju ja kao vrijednost ne poričem i poruke koje ona nosi, ali bih više volio kad bi se ljudi bavili Isusovim besjedama, a ne nekakvim "okamenjenim" trivijalnostima koje uopće nisu biblijska posebnost nego pripadaju jednom širem bliskoistočnom civilizacijskom krugu, kao što su te igre brojevima i u tom kontekstu izračunavanje pravog dana počinka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Slazem se sa biblijom, i moram reci da je zaista nezaobilazno delo u sazrevanju, e sad nemam misljenje o daljem nekom koraku u tom svetu, ali mislim da misli i neka shvatanja iz nje mogu dosta pomoci da neko postane bolji i zreliji covek.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 6424
Citat: Laslo

Da u Bibliji stoji Šabat, dakle subota. Ali, koliko znamo Bog isgurno nije stvorio svijet u sedam dana po našim shvaćanjima. A ako je i stvorio kako znamo da je on baš u subotu odmarao? Možda je bila baš srijeda. :wink:


Bravo kume to je bila poenta! Wink Smile

Ajd sad ozbiljno...u jednom delu biblije pise da su pitali Isusa zasto "radi" subotom to je sveti dan,on je odgovorio "Dali cete vi vasu stoku ostaviti zedne i gladne na sveti dan? Necete.Tako ni ja necu ostaviti svoj narod na sveti dan kome sam potreban" (nije od reci do reci ali tako nesto je rekao)
Iskreno receno ja ne postujem ni jedan dan,ali bi mogla uzeti sredu za taj dan nekako mi je najpogodnija Wink Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Kod:
Da u Bibliji stoji Šabat, dakle subota. Ali, koliko znamo Bog isgurno nije stvorio svijet u sedam dana po našim shvaćanjima. A ako je i stvorio kako znamo da je on baš u subotu odmarao? Možda je bila baš srijeda.  


Znamo da je u Subotu odmarao jer pise Sabat ali ono sto ne znamo je da li je onda kada je BOG stvarao zemlju jedan dan recimo Dan Prvi trajao 24 sata i ono sto ne znamo je kako su se onda racunale godine da li 12 meseci ili nesto drugacije pa ne mozemo da znamo sta znaci kada u Bibliji pise da je Adam ziveo (primer) osam stotina godina ili pet stotina?! i ne mozemo da znamo koliko danasnjih dana (24 sata) je ubrajano i DAN PRVI, DAN DRUGI... to da oni nose isti naziv da tako je ali nigde ne pise da li je od samog stvarnja zemlje neba, noci, dana... dan trajao jednog dana i jedne noci??

Znaci ako bi smo sada uzeli Sredu kao sedmi dan ili deseti dan onda bi nam se moralo menjati i racunanje kalendara, meseci i ostalih stvari ali sve to opet ima neku svoju logiku sa suncem i mesecom gde verujem da ne postoje greske samo zavisi od nas samih da li nam je DAN dan i noc ili nam je DAN dva dana i dve noci.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 11:37:52
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.