Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ne sedajte za volan "nacvrcani"  (Pročitano 10293 puta)
26. Dec 2007, 22:42:57
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung i8510 innov8




Ukoliko ste na doček Nove godine krenuli automobilom vodite računa koliko ćete alkohola popiti.

Dozvoljena količina alkohola u krvi za vozače putničkih automobila je 0,5 promila, a za profesionalne vozače 0,0 promila. To znači da smete da popijete jedne čašicu (najmanju moguću) žestokog pića ili jednu čašu piva.

Takodje, treba znati da sva alkoholna pića ugrožavaju bezbednost saobraćaja. Pogrešno je mišljenje da pivo nije škodljivo. Pivo pored koncentracije alkohola od 6 procenata ima i blag uspavljujući efekat, zbog toga što sadrži vitamin B.

Kazna za vozača koji upravlja vozilom pod dejstvom alkohola je od 5.000 do 25.000 dinara, ali zakon predvidja i alternativnu kaznu zatvora do 60 dana.

Statistika pokazuje da je alkoholizam jedan od glavnih uzročnika saobraćajnih udesa, a da je smrtnost u tim nesrećama i do sedam puta veća nego u drugim slučajevima.

U prvih osam meseci 2007. godine dogodilo se 44.419 saobraćajnih nezgoda od kojih je u 1.496 slučajeva alkohol uzrok nezgode.

Trezan vozač vidi saobraćajni znak na 140 metara udaljenosti, a alkoholisan na svega 118 metara.
Osim toga, pripiti vozači su nekritični i samouvereni, precenjuju svoje sposobnosti, voze prebrzo, prelaze pune linije, nepropisno pretiču, seku krivine, kasnije zapažaju "stop svetlo", često umesto kočnice pritisnu gas...

Dakle, ako u novogodišnjoj noći želite da se opustite i ne razmišljate koliko ste popili, automobil ostavite kod kuće. Na ulicama će biti dovoljno taksi vozila, a onima koji smatraju da su te usluge skupe poručujemo: ništa nije skuplje od života.


Izvor: MONDO
« Poslednja izmena: 26. Dec 2007, 22:44:05 od vracarac »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
zovite taxi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung i8510 innov8
Hehe...  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Pijem, Pusim, Drogiram se cini mi se popravljam se

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3886
Zastava ARG
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple 3G
ko pije zlo ne misli...
IP sačuvana
social share
I sat back looking at the stars and began to think.. where the HECK is my roof?!
Ko voli Slobodana Milosevica manji umro nego sto se rodio
[ icon_paper  by galileo011]:Ne budi buljas
[Ovo je default odgovor u slucaju da se pitanje ponovi].Burek SK spam team®
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
alkohol i volan nikako, dva puta se "omaklo" pa sam bio nacrvrcan i vozio ali nema više toga  Smile Od sam kad idem u grad idem pješke, jer znam šta će da bude
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
HTC Tattoo
I ja sam vozio pijan nekoliko puta,i mogu da kažem da volan i alkohol ne idu zajedno,pijan čovek ne može normalno da rezonuje i proceni situaciju,reakcije kasne,refleksi ne postoje,tako da nikome ne preporučujem.Još sam imao zabrane zbog takve vožnje,ali na stranu zabrane,isključivo zbog bezbednosti drugih vozača,a i sebe ne sedam više pijan za volan,mada nešto i ne pijem,tako da nemam tih problema.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung i8510 innov8
Ja sam isto vozio nekoliko puta pijan i sada izbegavam takve situacije.Jednom sam seo u kola pijan i krenuo da vozim i pochne da mi vuche volan na desno i ja sve mislio tripujem se poshto sam bio pijan ali neshto mi nije dalo mira i ja stanem, izadjem kad meni izbushili prednju desnu gumu...Srecom da sam primetio na vreme i da josh nisam razvio neku brzinu jer bi bilo svashta....  Smile

Sad pijem samo ako neko drugi vozi, kad ja vozim vishe ne pijem, pogotovu ako josh nekoga vozim, ne daj boze da se neshto desi pa da me svi proklinji ili tako neshto, uhhh...
« Poslednja izmena: 27. Dec 2007, 02:14:50 od vracarac »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung i8510 innov8
U Hrvatskoj ponovo 0.5 promila


Vozači na hrvatskim putevima će za desetak dana ponovo moći da voze sa do 0.5 promila alkohola u krvi





Vozači na hrvatskim putevima će za desetak dana ponovo moći da voze sa do 0.5 promila alkohola u krvi, pošto su hrvatske vlasti odlučile da ukinu dosadašnju totalnu zabranu.

Ostalo je, ipak, jedno ograničenje – mladi od 16 do 24 godine ne smeju da imaju uopšte alkohola u krvi, što važi, naravno, i za profesionalne vozače.

Pritom, ukoliko neko načini saobraćajni prekršaj, biće kažnjen i za vožnju u alkoholisanom stanju, pored same kazne za prekršaj, što je nelogičnost koja će, prema pojedinim hrvatskim poslanicima, ući u istoriju kaznenog prava.

Prema novom zakonu, predviđene su više novčane kazne, kao i mogućnost zatvora za najteže prekršaje. Na primer, iza rešetaka se može otići za: prekoračenje brzine za više od 50 km/h u naseljenom mestu, odbijanje testiranja na alkohol, lekove i droge, vožnju s više od 1.5 promila alkohola u krvi, vožnju bez vozačke dozvole i vožnju pod zabranom.

Izvor: Autovesti
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC desire s
A bili su preterali sa granicom alkoholom u krvi nisi mogao ni casu pica da popijes  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 8.0
Pijani Englez "rols rojsom" uleteo u supermarket



Besan zbog toga što nisu hteli da mu prodaju dve flaše alkohola, pijani 50-godišnji Englez je svojim "rols rojsom" uleteo kroz izlog u supermarket i povredio 6 žena.

Slučajni prolaznici i ljudi koji su četvrtak popodne provodili u kupovini u centru Andovera, grada u Hempširu, u Engleskoj, prisustvovali su nesvakidašnjoj, gotovo filmskoj sceni oko 16 časova i 30 minuta.

Tamno srebrni "rols rojs", za čijim volanom je sedeo neimenovani pedesetogodišnjak sede kose, sa bradom, dva puta se zaletao u izlog "Tesko" supermarketa, da bi ga na kraju probio u uleteo duboko među rafove, pritom povredivši 6 žena.

A sve zato što nisu želeli da mu prodaju piće jer je već bio mnogo pijan.

Prema izjavi zaposlenih, vozač je ušao u radnju i tražio da kupi dve flaše viskija. Pošto je bio vidno pijan, prodavačica mu je rekla da ne može da dobije alkohol.

"Zatim je izašao napolje, očito besan i van kontrole zbog toga i seo u luksuzni automobil parkiran ispred. Verujem da je menadžer radnje krenuo za njim da bi pokušao da mu objasni da je bolje da ne vozi u tom stanju", izjavila je jedna od radnica.

Međutim, čovek je dao gas i udario u izlog prodavnice.

Pošto iz prvog pokušaja nije uspeo da razbije zid od cigli ispod izloga, vratio se unazad, uhvatio veći zalet, dao jači gas i uspeo da uleti, pokupi tri kase i udari u prve police, pri čemu je pao i deo plafona.

"Ljudi su mu bežali sa puta, spasavajući život. Na mestu na kojem sam ja stajala u prodavnici, zvučalo je kao jaka eksplozija. Pravo je čudo da niko nije ozbiljnije povređen ili stradao u ovom incidentu", dodala je radnica, koja je zamolila da ostane neimenovana.

"Preko razglasa smo pozvani da se brzo evakuišemo iz radnje, a napolju je raščišćen prostor za helikopter hitne pomoći. Bila je tu i jedna trudnica, vrlo šokirana, i još jedna žena sa astmom kojoj je bila potrebna intervencija."

Policija je pijanog vozača zatekla za volanom.

Portparol lokalnih snaga reda je izjavio medijima: "Šest žena je povređeno i zbrinuto zbog posekotina i modrica koje su zadobile, kao i zbog šoka. Odvedene su bolnicu radi daljih provera. Pedesetogodišnji vozač je odveden u policijski pritvor i optužen za pokušaj ubistva i vožnju pod uticajem alkohola".

Izvor : rts.rs
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.