Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lamborghini proizveo jubilarni 3.000-ti Murcielago  (Pročitano 3281 puta)
22. Dec 2007, 19:58:04
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Lamborghini proizveo jubilarni 3.000-ti Murcielago



Italijanski proizvođač sportskih automobila Lamborghini (inače u vlasništvu nemačkog Volkswagena) slavi značajan jubilej – proizvodnju jubilarnog 3000-tog primerka modela Murcielago. Slavljenički automobil je model Murcielago LP640 (ima 6,5 litarski V12 motor sa 640KS) u tzv. Telesto sivoj boji i namenjen je kupcu iz SAD-a. Murcielago je inače pre samo nekoliko nedelja po broju prodatih primeraka pretekao svog prethodnika Lamborghinija Diablo, koji je ukupno prodat u 2903 komada. Dok je Diablu za pomenutu cifru trebalo punih 11 godina, Murcielago je to postigao za samo šest godina.

Ovo takođe pokazuje i koliko se povećalo tržište superautomobila i koliko je veća potražnja za Lamborghinijevim modelima u poslednjih nekoliko godina. Ovo poslednje dovoljno ilustruju brojke o prodaji italijanskog proizvođača. Tako je 2006. godine prodato 2087 automobila (ili 30 % više nego 2005.), dok je ove godine već isporučeno 2400 Lamborghinija, što najavljuje još jednu rekordnu godinu za italijansku marku.

Izvor: http://auto.blog.co.yu/blog/auto/vesti/2007/12/22/lamborghini-proizveo-jubilarni-3000-ti-murcielago
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Pa naravno da proizvode vise nego pre Audi ere, uveden jeftiniji Gallardo, Nemci zahtevaju profit, imaju preko 100 dilera u celom svetu...
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
ni manje ni vise nego LP 640...  Smile blago onom ko ga kupio...
a ako Lambo ovako nastavi vise nece vaziti ono sto je rekao Sinatra...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
To sto je rekao Sinatra jos uvek delimicno vazi, ipak Lambo ima jos uvek space dizajn za "serijske" Ferrarije. I jos nesto, mnogo manje ljudi zna sta je lambo, za Ferrari skoro svako zna.
« Poslednja izmena: 23. Dec 2007, 13:34:10 od dragvorl »
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
To sto je rekao Sinatra jos uvek delimicno vazi, ipak Lambo ima jos uvek space dizajn za "serijske" Ferrarije. I jos nesto, mnogo manje ljudi zna sta je lambo, za Ferrari skoro svako zna.
ali Lambo ranije nije mogao svako da kupi jer nije umeo svako ni da ga vozi... a Ferrari se vise kupuje zbog njihovih marketinskih poteza, kao i statusa koji su izgradili, kao "ne skroz ogoljeni supersportski automobili"... vecina tih ferrarija ne dogura do 200 na sat, a oni koji ih voze traze i dozu luxuza.. lambo vozi onaj ko voli kola i voznju, a ne samo da bude primecen na nekom bulevaru...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Pa po meni Lambo privlaci vise paznje od Ferrarija.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
znas kako, ja vise volim Ferrari jer su mi mnogo lepsi...recimo 575 Maranelo... ja npr Diablo nisam mogao da podnesem. kao ni Kuntach... meni to bilo odvratno. Murcielago i Gallardo su druga prica.
Ferrari je komercijalizovan, i svi poznati bi deo onoga sto je imao Sumaher, a sad Kimi i Masa...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung i8510 innov8
Lambo se dosta poboljshao zadnjih godina, od kako je izbacio Murcielaga i Gallarda...Oni raniji modeli su bili...  Smile  Pri velikim brzinama su bili jako nestabilni i nikako nisu ulivali sigurnost....verujem tj. siguran sam da je to sada mnogo, mnogo bolje odradjeno tako da...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Lambo se dosta poboljshao zadnjih godina, od kako je izbacio Murcielaga i Gallarda...Oni raniji modeli su bili...  Smile  Pri velikim brzinama su bili jako nestabilni i nikako nisu ulivali sigurnost....verujem tj. siguran sam da je to sada mnogo, mnogo bolje odradjeno tako da...
Pa Audijev menadzment i sistem provere kvaliteta su napravili posao. Sada se proizvodi vise i kvalitetnije, mada se ide u neku krajnost da su automobili malo vise mainstream, narocito Gallardo, koji je pogodan i za svakodnevnu voznju, ali opet, malo vise od 2000 auta na svetskm nivou godisnje nije uopste puno, a duplo je manje od Ferrarija jos uvek. Ovo sto kazes da stariji modeli pri velikim brzinama nisu ulivali sigurnost, to se mozda odnosi na Miuru, koja je imala problem sa balansom prednjeg dela pri velikim brzinama, ali Cuntach i ovo posle, to su vrhunski projektovani automobili. A sto se tice kvaliteta izrade, e to nije bilo na vrhunskom nivou, ali opet, jedan takav auto nema za primaran cilj kvalitet izrade, a i nisu morali da se trude oko toga, jer je i konkurencija bila na istom nivou,a prodavali su sve sto naprave, cekalo se i godinama na Countacha.

znas kako, ja vise volim Ferrari jer su mi mnogo lepsi...recimo 575 Maranelo... ja npr Diablo nisam mogao da podnesem. kao ni Kuntach... meni to bilo odvratno. Murcielago i Gallardo su druga prica.
Ferrari je komercijalizovan, i svi poznati bi deo onoga sto je imao Sumaher, a sad Kimi i Masa...
Slazem se da se ukusi i misljenja razlikuju, ti volis jedno, drugi drugo, neko voli jabuke, neko narandze, to je tako. Meni se kod Lamba svidja sto je underdog, sto bi rekli Englezi, ne zna za njega svako, ali kad se pojavi, svi se okrecu za njim, ekscentican dizajn, sam pocetak marke je vec takav da je napravljena u inat Enzu Ferrariju, Lamborghini je okupio ekipu inzenjera iz Ferrarija da bi konstruisali prvi Lambo motor, Bizarini je covek koji je konstruisao prvi Lambo V12, ciji je derivat i dan-danas u Murcielagu, a bio je koliko znam Ferrarijev konstruktor trkackih mototra.
Ovde mozete pogledati legendu o stvaranju Lamborghinija, a prica je sam Ferruccio lamborghini
« Poslednja izmena: 24. Dec 2007, 14:29:17 od dragvorl »
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N73 Music
kod Lamba me odusevljava sto su proizvodili traktore i sto ih dan danas proizvode...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

R8.jpg
(43.08 KB, 510x189)
lamborghini_r3-95.jpg
(65.86 KB, 800x600)
lamborghini_r3-95_interior.jpg
(50.48 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.361 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.