Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Volkswagen otvorio fabriku u Rusiji  (Pročitano 1785 puta)
30. Nov 2007, 14:27:25
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Volkswagen otvorio fabriku u Rusiji



U sredu 28. novembra, najveći evropski proizvođač automobila, nemački Volkswagen, otvorio je svoju prvu fabriku na teritoriji Rusije, koja se nalazi u gradu Kaluga (oko 160 km jugozapadno od Moskve). Fabriku su svečano otvorili zamenik premijera Rusije Sergey Naryshkin i prvi čovek nemačkog Volkswagena Martin Winterkorn.

Kako je najavljeno, tokom naredne godine montiraće se oko 66.000 automobila iz programa Volkswagena i Škode (na potonju će otpadati 40 % proizvodnje), a već 2009. taj broj treba da poraste i na 150.000 jedinica (tada će fabrika imati oko 3000 zaposlenih). Prvi modeli koji su sišli sa proizvodnih traka ovog postrojenja (prostire se na oko 400 hektara) su Volkswagen Passat i Škoda Octavia.

Izvor: http://auto.blog.co.yu/blog/auto/vesti/2007/11/30/volkswagen-otvorio-fabriku-u-rusiji
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Auuu pa zar im se isplati da rade u Rusiji Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Licno mislim da da. Rusija je jezivo trziste i samo joj treba dobra ponuda...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
HTC Tattoo
3000 zaposlenih će da proizvodi 150000 vozila godišnje,to treba pokazati neradnicima iz Zastave,ima više zaposlenih a proizvode 10 posto od tog broja godišnje.Realno sa sadašnjom proizvodnjom u Zastavi ne treba više od 150 ljudi.Naša lopovska posla.

Licno mislim da da. Rusija je jezivo trziste i samo joj treba dobra ponuda...
To je istina,ali mislim da će ta vozila ići na više tržišta,a za Rusiji će sigurno biti jeftinija.Odličan potez,Rusija će kupovati vw kao domaće vozilo(bez carine),a vw će imati veću prodaju na toliko velikom tržištu kakva je Rusija.
« Poslednja izmena: 30. Nov 2007, 21:23:36 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Volkswagen će proizvoditi "narodni" automobil u Rusiji



U fabrici automobila u Kalugi krajem iduće godine bi trebalo da počne izrada 'narodnog' automobila zasnovanog na modelu 'polo', specijalno namenjenog ruskom tžištu, najavio je potpredsednik nemačkog 'Folksvagena' Ulrih Hakenberg.

Cena modela s motorom od 1,4 i 1,6 litara ne bi trebalo da prelazi 10.000 dolara, rekao je Hakenberg, ne otkrivajući ostale performanse automobila. On je dodao da će fabrika u Kalugi, čiji su kapaciteti projektovani za 150.000 vozila, proizvoditi 75.000 'narodnih' automobila godišnje. Ukoliko 'Folksvagen' realizuje najavljene planove, njegov model praktično neće imati konkurenciju u Rusiji jer automobili iste klase drugih proizvođača imaju veću cenu.

'Narodni' automobil 'Folksvagena' biće konkurencija za modele kao što su 'lada samara' i 'logan'.
Planovi drugih stranih proizvođača automobila u Rusiji koji su najavili proizvodnju jeftinih automobila su daleko od realizacije, prenela je ruska agencija Itar-Tas. Direktor istočnoevropskog predstavništva 'Nisan' Topi Sajto nije isključio mogućnost da se kapaciteti fabrike u Sankt Peterburgu prošire za potrebe proizvodnje 'narodnog' automobila.

Ta fabrika, kapaciteta 50.000 vozila godišnje, treba da počne s radom 2009. godine. Direktor 'Tojote' Kacuaki Vatanbe je pre godinu dana obelodanio da koncern radi na 'narodnom' automobilu za tržišta Rusije, Brazila, Indije i Kine, ali odluka o proizvodnji još nije doneta.

Izvor: http://auto.blog.co.yu/blog/auto/vesti/2008/04/09/volkswagen-ce-proizvoditi-narodni-automobil-u-rusiji
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
HTC Tattoo
Cena je veoma korektna,to ispadne oko 7000 evra,što sa motorima od 1.4 i 1.6 veoma dobra ponuda.A i izgled auta nije loš,samo što to neće doći na naše tržište,vw je ranije izbacio vw Fox,i on je bio dosta jeftin,ali,naše tržište ga nije videlo,zašto,ko zna. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.