Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:05:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hadersfild  (Pročitano 8479 puta)
28. Nov 2007, 11:35:10
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Hadersfild

Žanr: drama
Trajanje: 95 min.

Glavne uloge:   
Goran Šušljik, Nebojša Glogovac, Vojin Ćetković, Damjan Kecojević, Josif Tatić, Suzana Lukić, Jelisaveta - Seka Sablić, Predrag - Miki Manojlović

Scenario:   
Uglješa Šajtinac

Režija:   
Ivan Živković



SINOPSIS

Tridesetogodišnji Raša živi s ocem, penzionisanim alkoholičarem, u malom gradu u Srbiji. Jedva sastavljajući kraj s krajem, daje privatne časove književnosti tinejdžerkama i vodi emisiju na lokalnom radiju. Rašina nova učenica Milica je lepa, energična, otvorena i ujedno njegova trenutna devojka. Njegov komšija Ivan, perspektivni džudista u mladosti, prošao je kroz seriju psihotičnih epizoda i lečenja u mentalnim institucijama pre nego što se konačno krstio u pravoslavnoj crkvi.

Dule vodi magacin švajcarskih slatkiša i uvrteo je sebi u glavu da je japi. Monotoniju njihovih života prekida dolazak Igora, koji već 11 godina živi u Hadersfildu, u Engleskoj. Uveče se svi sastaju kod Raše i ono što isprva izgleda kao veselo okupljanje pretvara se u emotivni uragan sećanja, gorčine i potrage za smislom.

O FILMU

Korak napred. Mali korak, ali je unapred! Korak koji ostavlja za sobom preživljenih deset godina svega što se u Srbiji dalo preživeti. Za one koji su uspeli da prežive. Bez tog i takvog koraka stanje se neće promeniti. Ostale su mentalne kočnice, koje nam, bez obzira na to što se realnost oko nas menja, ne dozvoljavaju da uđemo u tu promenjenu realnost. U zaglavljenosti našeg glavnog junaka svi se možemo prepoznati. Krivljenje drugih, ili sredine, ili vremena u kome živimo ljudska je sklonost.

Mnogo će bolan biti taj prvi korak. Mnogo gorčine će ostati u ustima zauvek iz te poslednje decenije dvadesetog veka u Srbiji. Da bi se bilo kud stiglo, prvi se korak mora napraviti. Da li su naši junaci spremni? Imaju li snage da naprave taj mali korak? Mali za čovečanstvo, ali ogroman za njih same.

Do sada je "Hadersfild" prikazan na više festivala, na kojima je osvojio veliki broj nagrada – nagradu za najbolji scenario na prvom Filmskom festivalu Srbije u Novom Sadu (Uglješa Šajtinac i Dejan Nikolaj Kraljačić), nagradu publike na Filmskom festivalu u Sopotu (Nebojša Glogovac), drugu nagradu na Festivalu filmskog scenarija u Vrnjačkoj Banji, gran pri "Naisa" (Nebojša Glogovac) i nagradu "Car Konstantin" (Goran Šušljik) na Festivalu glumačkih ostvarenja domaćeg igranog filma u Nišu.

O REŽISERU

Ivan Živković (reditelj)
Diplomirao je filmsku i TV režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu 1998. godine. Radio je kao pomoćnik režije na više igranih filmova u Srbiji. Nastavio je studije na prestižnom Američkom filmskom institutu u Los Anđelesu, gde je magistrirao filmsku režiju filmom "Remote Control" 2001. godine. Film je učestvovao na više od 30 festivala širom sveta, dobio brojne nagrade i bio nominovan za Studentskog Oskara 2002. Živković režira TV serije i reklame. "Hadersfild" je njegov prvi dugometražni igrani film.

O GLUMCIMA

Goran Šušljik (Raša)
Diplomirao je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti. Stalni je član Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Igrao je u mnogobrojnim pozorišnim predstavama: Princ Rastko - monah Sava, Romeo i Julija, Beogradska trilogija, Porodične priče, Buba, Bure baruta, Skladište Danila Kiša, Šine, Mletački trgovac, Pseći valcer, Italijanska noć, Hadersfild, Hamlet, kao i u preko deset filmova, a neki od njih su: Krojačeva tajna (2006), Balkanska braća (2005), Diši duboko (2004), Žurka (2004), Jagoda u supermarketu (2003), Svjetsko čudovište (2001) i sl. Dobitnik je desetine nagrada i priznanja. Dosad je potpisao i tri pozorišne režije.

Nebojša Glogovac (Ivan)
Diplomirao je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti. Stalni je član Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Igrao je glavne uloge u preko 40 pozorišnih komada: U potpalublju, Bure baruta, Šine, Tamna je noć, Zlatno runo, Italijanska noć, Hadersfild, kao i u preko 20 filmova, među kojima su: Optimisti (2006), Klopka (2006), Sutra ujutro (2006), Kad porastem, biću Kengur (2004), T.T sindrom (2002), Normalni ljudi (2001), Munje! (2001), Nebeska udica (1999), Do koske (1996), Ubistvo s predumišljajem (1995). Dobitnik je mnogih nagrada i priznanja.

Oficijelni sajt
Hadersfild (2007)

Premijera: 5. decembar 2007. godine u Centru "Sava"

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone 5
Ako je uradjen u pola dobro kao predstava, bice fenomenalan film!

Gledao sam prosle sezone predstavu i Nebojsa Glogovac je neverovatno odglumio!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Pesaci su dosadni,pesaci su spori zato ih obori.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1239
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N8
Statirao sam u ovom filmu prosle godine u ovo vreme,snimali pored Beogradjanke sledio sam se bio ko pi*ka,od 8 ujutru pa do jedno 2-3 smo snimali.Bilo je mnogo hladno ali mnogo   Smile
IP sačuvana
social share
Ima jedno prorocanstvo koje kaze da ce nas Srba ostati taman toliko da cemo svi moci da stanemo pod jednu krusku.A u tom slucaju svi ostali ce stati pod jedan maslacak i to bez da se guraju.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
I ja sam gledao predstavu. Nadam se da nece da useru...
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
Apple iPhone 5
Bio je na B92 inset malo pre, a Susljik i Glogovac su gostovali u jutarnje, programu.... Po insertima reklo bi se da odlicno uradjen film, a Glogovac na visini zadatka!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Kao i uvek
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


It`s time to get HEAVY!!!

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 416
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
Dobio sam karte za premijeru!  Smile
IP sačuvana
social share
S m r t    s h a b a n i m a !!!   
   M e t a l    f o r e v e r !!!                                               
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 2411
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Deluje mi po najavi jako depresivan film,ali zbog necega imam bas veliku zelju da ga pogledam,Glogovac mi deluje kao neki psiho,pa ce me bioskop videti
a jel neko cuo da Susljik i ne znam ko jos dele 40 000 karata mladima da bi ih vratili u bioskope? I kako da nabavim jednu ? Smile
IP sačuvana
social share
Roses are red. Violets are blue. I have a gun. Get in the car.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 747
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple iPhone 5
Da cuo sam ja da ce malo posle premijere, naravno ne odmah kako bi zaradili i oni malo para, deliti besplatne karte kako bi dovukli ljude nazad u bioskope.

Glogovac ima sjajnu ulogu, ali i veoma tragicnu ulogu u filmu.... Svakako preporucujem da pogledate, ja ne mogu da docekam Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 148
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Premijera veceras! Moje kolege radile, pa i ja dobio ulaznice...Javicu kako je bilo Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 04:05:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.