Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18 19 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Accelerometer (motion sensor) - senzori pokreta na Nokia modelima  (Pročitano 112571 puta)
Svakodnevni prolaznik


Force of Nature

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 226
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
HTC Desire, Legend
Nemoj pritiskati crveno dugme već symbian dugme i spisti će ga u pozadinu  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

N95.jpg
(6.96 KB, 232x139)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 4 ; B5702
Nemoj pritiskati crveno dugme već symbian dugme i spisti će ga u pozadinu Smile

Proradilo je,zahvaljujem!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Apple iPhone
FlipSilent v1.05 [Unsigned] *update*

What is FlipSilent?
A small software which makes you use your phone in a more natural way:
When you are in a meeting or dating, and a call is coming in, you can flipover your phone to make it go into the silent profile and hang up the phone call or mute the ringer — without touching anything on the phone, just flip it over, your phone will go into silence! Also, you can flipover your phone into silence when the alarm goes off, by either snooze or stop the alarm.

Currently, It supports only phones with an Accelerometer built in

What's NEW in v1.05
1, slider down to answer a call with loudspeaker!
2, slider back to end up call!
3, hide FlipSilent from the task list !

majority of bug fix in dis

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
FlipSilent v1.5.rar (46.27 KB)
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
HTC One X
Da li neko može da mi pojasni, pošto nikada nisam instalirao nijednu accelerometer aplikaciju, čemu konkretno služe N95 accelerometer plugin i aXYZ plugin? Smiley

Da li su i jedan i drugi neophodni za sve sisx accelerometer aplikacije, kojim redosledom se instaliraju, da li je neki od njih (ili oba) potreban za pokretanje python accelerometer aplikacija?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Apple iPhone
Ja mislim da su oba neophodna za acceloremeter aplikacije, nije bitan redosled. Mozda je jedino bitno da se instaliraju na memoriju telefona  Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
HTC One X
A jesu li neophodni i za Symbian (native) aplikacije, i za Python aplikacije? I da li se onaj N95 Accelerometer plugin samo zove tako ili je namenjen samo za N95? Smiley

S obzirom na svoju svrhu, i meni bi bilo logično da moraju da idu na memoriju telefona, ako je neko instalirao na kartici i radi mu (ili je voljan to da pokuša), neka se javi Smiley.

I još nešto... Uglavnom se kod svih aplikacija pominje da rade na N95 8GB/N95/N93i/N82, e sad znamo da i E90 i 5500 imaju accelerometer, takođe znamo da zbog rezolucije 5500 skoro ništa ne radi kako treba, ali kakvo je stanje sa E90? Zna li neko? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Apple iPhone
Verlet - python accellerometer script

Verlet
by Andreas Blixt


Real-world physics in Python using the accelerometer. Even better effect than the well-known Bouncing Ball script.

''What you should see is a box that'll move in whatever direction that the phone is tilted. So if you tilt it right, it'll slide to the right of the screen, and the velocity will vary depending on the amount of tilt. In addition to this, it also applies forces from the acceleration of your phone. So if you hold your phone upright so that the box falls to the bottom of the screen, then move your phone quickly upwards and stop abruptly, the box will fly upwards as you'd expect.

This has only been tested on an N95 8GB and since this is the first Python script I've attempted I'd appreciate input on my code.''

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screenshot0097.jpg
(13.72 KB, 240x320)
*
verlet.zip (1.85 KB)
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2568
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N82
Ljudi ja se ubih celo prepodne pokusavajuci ovo da namestim i ne vredi. Nesto sam uspeo, a to je da me zaboli glava. Procitao sam celu temu, tako da znam sta ste pisali, ali opet mi je vrlo malo tu stvarni jasno, pa ajde, posto sigurno ima jos ljudi da pokusamo nekako da razjasnimo to i da rasclanimo na neke proste cinioce.

Dakle ovako. Prvo da objasnim sta sam uradio i kako je to proslo. Dakle instalirao sam ActivityMonitor_armv5_v011_N95 kao i MovingBall_Example, nisam siguran, ali mislim cak pre RotateMe 2.0 final, koji u sebi nosi N95AccelerometerPlugin, mada moguce i da sam instalirao suprotnim redosledom. Toliko stvari sam instalirao da vise ne znam ni kako se zovem. Nije ni bitno. Bitno je da oba programa rade super. Kazem oba, zato sto RotateMe 2.0 final nije hteo da radi, ili bar nije radio nista drugo sto ugradjeni rotatescreen ili kako se vec zove ne radi, a to je rotiranje ekrana u portrait ondnosno landscape mod. To je prvi problem, mada nije toliko bitan, pa ajde da se usredsredimo na dalji tekst.

Sta je Python? Koliko sam ja ukapirao Python je neka vrsta kompajlera, emulatora, ne znam kako se to zove, koja omogucava da se pokrecu programi koji su pisani za njega, a u koje spada vecina programa koja koristi motion senzor. Da li je ovo tacno? Ako jeste, onda bi to trebalo da znaci da je dovoljno instalirati PythonForS60_1_4_2_3rdEd recimo i programi poputpyPoziomica_1.0.0 bi trebalo da rade? Kod mene medjutim to nije tako. Kada instaliram i pokusam da pokrenem pyPoziomica_1.0.0 recimo dobijam ovaj tekst.



Sta to znaci? Da li me je opsovao nesto? Stvarno nemam pojma. Moguce da to znaci da program radi samo pod N95, ali sumnjam da je to.

Ajd i to nekako. Medjutim onda sam naisao na Niime Mouse & Wheel, pokusao to da namestim i tu je tek nastala prava zurka. Dakle X3mE stvarno SVAKA CAST. Stvarno si se maksimalno potrudio da sve lepo objasnis i stvarno to ovako prilikom citanja deluje ok. Medjutim izgleda da se medju vise postova sa razlicitim dopunama objasnjenja kao i editovanjem postova doslo do prilicne konfuzije, bar kod mene, tako da iskreno ne umem cak ni da objasnims ta sam i odakle instalirao. Znam samo da je rezime sledeci.

Instalirao sam uglavnom stvari iz ovog i ovog posta. Prvo tu su neke stvari falile, recimo PythonScriptShell_1_4_2_2ndEdF P3 sto asm tek kasnije provalio, pa sam i njega instalirao. Drugo, neke stvari uopste ne znam cemu sluze i gde da ih stavim. Recimo NiiMeMouse02. Pretpostavljam da je to neki plug-in ili sta vec koji sluzi za kontrolu misa na kompjuteru, ali ne znam gde da ga stavim i kako da ga pokrenem.

Na kraju dobio sam NiiMe program koji kada pokrenem imam da izaberem COM port na kome mi je bluetooth. Tu imam COM1, COM3, COM4 i COM5. Kada probam na svaki od njih da se konektujem jedino sto dobijem kao rezultat je da mis sa sreedine ekrana odjednom skoci na gornji desni ugao i to je sve. Prethodno sam pokrenuo PYTHON sa telefona i konektovao se na bluetooth sto je uspesno obavljeno. Nakon toga, pokusavao sam da vidim sta se desava, da pomerim misa eventualno preko telefona ili tako nesto, ali nista nije reagovalo.

Ne znam kako vama ovaj tekst zvuci, ali siguran sam da ne moze da bude tako konfuzan koliko je meni konfuzija u glavi jer totalno nemam pojam sta cemu sluzi i kako se koristi.


Moj predlog je da se za pocetak na prvojs trani pored programa psotave i svi ovi plug-onovi, Python i sve ostalo i da se probere sta treba a sta ne.

Pored toga, zamoli bih nekoga da mi ako je moguce ukratko objasni oko tog python-a i NiiMe i tog konetovanja i svega toga, sta kako, koliko i sa cim treba da se uradi da bi sve to proradilo. Mozda trazim previse, alis tvarno nemam blage veze sta da uradim i sta cemu ovde sluzi.

Ako ja, odnosno moj teleofn mozemo da posluzimo kao pokusni kunici, vrlo rado cu se odazvati, samo da me neko iskusan provede kroz pricu i nema problema.
« Poslednja izmena: 12. Feb 2008, 14:47:38 od milisav_bl »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
HTC One X
Evo update-ovao sam prvu stranu, i tu bi trebali da budu odgovori na sva pitanja Wink

Napominjem da nikad u životu nisam instalirao nijednu accelerometer aplikaciju, ono sam sklapao na osnovu onoga što sam čitao po forumima i blogovima Smiley, pa ako sam nešto zajebo, neka me neko ispravi.  Smile

I ne bi bilo loše da neko razjasni ove misterije:

A jesu li neophodni i za Symbian (native) aplikacije, i za Python aplikacije? I da li se onaj N95 Accelerometer plugin samo zove tako ili je namenjen samo za N95? Smiley

S obzirom na svoju svrhu, i meni bi bilo logično da moraju da idu na memoriju telefona, ako je neko instalirao na kartici i radi mu (ili je voljan to da pokuša), neka se javi Smiley.

I još nešto... Uglavnom se kod svih aplikacija pominje da rade na N95 8GB/N95/N93i/N82, e sad znamo da i E90 i 5500 imaju accelerometer, takođe znamo da zbog rezolucije 5500 skoro ništa ne radi kako treba, ali kakvo je stanje sa E90? Zna li neko? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 183
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Nokia N97
Evo update-ovao sam prvu stranu, i tu bi trebali da budu odgovori na sva pitanja Wink

Napominjem da nikad u životu nisam instalirao nijednu accelerometer aplikaciju, ono sam sklapao na osnovu onoga što sam čitao po forumima i blogovima Smiley, pa ako sam nešto zajebo, neka me neko ispravi.  Smile

I ne bi bilo loše da neko razjasni ove misterije:

Pa ja koliko znam kad se instalira onaj acclelerometer plugin on uopste ne nudi opciju da se instalira na memoriju telfona ili mem.karticu vec se sam automatski instalira na memoriju telefona...
Nadam se da i ostalli imaju slicno iskustvo...


A jesu li neophodni i za Symbian (native) aplikacije, i za Python aplikacije? I da li se onaj N95 Accelerometer plugin samo zove tako ili je namenjen samo za N95? Smiley

S obzirom na svoju svrhu, i meni bi bilo logično da moraju da idu na memoriju telefona, ako je neko instalirao na kartici i radi mu (ili je voljan to da pokuša), neka se javi Smiley.

I još nešto... Uglavnom se kod svih aplikacija pominje da rade na N95 8GB/N95/N93i/N82, e sad znamo da i E90 i 5500 imaju accelerometer, takođe znamo da zbog rezolucije 5500 skoro ništa ne radi kako treba, ali kakvo je stanje sa E90? Zna li neko? Smiley


Evo jedno moje iskustvo...
Ja koliko znam kad sam instaliraao ovaj motion senzor plugin da me uopste nije pitao da li zelim insatalirati na memoriju telfona ili na mem. karticu vec se sam instalira na memoriju telefona...
Od mene toliko...
« Poslednja izmena: 12. Feb 2008, 16:40:38 od Arminator »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18 19 ... 34
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.19 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.