Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:37:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Uskoro nuklearna elektrana u Kostolcu  (Pročitano 23958 puta)
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Citat
A ko ne zna sta sve "daruje" termoelektrana neka ode do Kostolca, Obrenovca, Lazarevca i onda sve to sto tamo zagadjuje zivotnu sredinu neka stav i na 10-i i to je otprilike to.
Smile
rasho, ti si neiscrpni izvor gluposti! Smile

Ja sam protiv, jer ako bi se desilo nesto, samo navodim kao nagadjanje, da desi se isto sto i u Cernobilju, mislim da u Srbiji vise ne bi moglo da se zivi, kao ni u okolnim zemljama.
ako bi se desilo u okolnim zemljama, u srbiji ne bi moglo vise da se zivi.

a docicemo do toga da ce nam kosovari izvoziti energiju.
zivi bili pa videli.

nikada, ali nikada necemo biti beloruzija balkana bez NE

vi koji lupate o steti koja ona prouzrokuje blage veze nemate.
to odgovorno tvrdim.
idite kod nekog strucnog energeticara da vam natenane objasni stetu prouzrokovanu hidroelektranama koja je u rangu sa NE, a da ne pricamo o X puta gorim termoelektranama koje svi sem kineza izbegavaju kad god je moguce.
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
A ko prica o termoelektranama ?
one treba da budu proslost.
Srbija mora da se okrene novim -tzv alternativnim nacinima proizvodnje elektroenergije.
A pominje se mnogo nacina-mini elektrane, vetrenjace, proizvodnja biogasa, biodizela,.. a najmanje nam treba  NE>
A SArmice onaj post o tome da treba da se posete nabrojani gradovi sam postavio ja i nisam ja rasa i stvarnpo odi do tih gradova, do ugljenokopova i skladista uglja pa vidi "blagodeti" svega toga a onda pricaj nesto. I to da stvais na 10-i nije preterivanje s obzirom na eventulanu opsnost izgradnjom NE.
Opet si poceo da pametujes ali nema Sarca da ti pomaze.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
BlackBerry bold
Citat
Како бих волео да је направе у центру Чачка! Уколико је нуклеарка неопходна, предлажем Чачак за њену локацију.
da bog da!


Citat
И ти си вероватно планетарно цењен стручњак за атомску енергију? 
nisam za atomsku energiju već za menadzment i ekonomiju, pa mi je vrlo stalo do toga da ova država osigura energetsku bazu i nezavisnost!
nafta prestaje da bude energetski intenzivna, tako da njeno mesto počinju da zamenjuju drugi izvori energije!
treba biti konkurentan, za razliku od tebe ne želim da živim u kartonskoj kućici!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Mozda ce ovaj clanak pomoci da se bolje analizira problem sigurnosti nuklearnih elektrana:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_civilian_nuclear_accidents
Sudeci po ovome, sigurnost nije toliki problem, koliko odlaganje nuklearnog otpada. Ovaj problem se moze resiti ubacivanjem osiromasenog uranijuma u bombe koje bi smo posle bacali na nerazvijene zemlje u Africi i Aziji kako to vec neki rade Smile  Malo crnog humora, ali to je po meni najveci problem. Isto tako je pitanje ekonomske isplativosti, posto se u izgradnju i odrzavanje ovakvog objekta ulazu ogromna sredstva, a tu moramo uracunati i cenu odlaganja otpada koja nije niska, onda sve to treba staviti na papir i podvuci crtu. Mislim da ovaj clanak moze pomoci, iako nije u pitanju strucna studija, kao ni prethodni:
http://en.wikipedia.org/wiki/Economics_of_new_nuclear_power_plants
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Citat
I to da stvais na 10-i nije preterivanje s obzirom na eventulanu opsnost izgradnjom NE.
stami, ja i govorim o tome da je TE najgori moguci nacin za proizvodnju energije.
daleko gori od NE

sve sto govoris sem ovoga gore nisu gluposti, ali ova gore ponistava sve pametno sto si rekao.
jednostavno, NE su nesto najblize bezazlenim izvorima sem vetrenjaca i sunca.

drugo,
ja mogu da prihvatim da ti meni obasnjavas o stanju u bosni, ili u juznoj americi, ali ne i da me 'obrazujes' svojim znanjem o izvorima energije.
budi otvoren i shvati d nesto ipak ne znas najbolje.

ja sve zivo sto ne znam, dopdjem na temu i pita.
na svakoj temi o HR, bosni juznoj americi, ekonomiji, mozes da najdes moj post gde pitam za nesto i kazem da se u to ne razumem, a voleo bih.
ovo nije jedna od tih tema zato molim te Smile

treba usvojiti poseban plan za podsticanje i obrazovanje stanovnistva.
da je to odradjeno, ova tema ne bi bila smesna
ali to se nece desiti dok EPS bude imao monopol.
onda bi narod shvatio da za par hiljada eura moze da bude nezavisan od EPS-a.

Citat
Како бих волео да је направе у центру Чачка! Уколико је нуклеарка неопходна, предлажем Чачак за њену локацију.
jedan ovakav se nasao na polozaju kada su rafineriju gradili na manje od 3 km od centra PA.
ne postoje za dzaba propisi koji se moraju postovati.

biodizel nema mnogo veze sa NE.
biodizel za dizel je isto sto i vetrenjaca za termoelektranu


u situaciji u kojoj je EPS, najbolje je da se izgradi jedna NE

najbolja stvar za narod je da se dozvoli izgradnja privatnih mini hidroelektrana i koncesija za polja vetrenjaca ali je cinjenica da ova varijanta moze da zadovolji drzavu samo u narednih najvise 10 godina.

one mogu da budu kao pomoc energetici drzave, ali ne nista vise.

to bi zadovoljilo trziste srbije, ali ne bismo imali za izvoz a u situaciji smo da celom balkanu izvozimo sruju.

na kraju cemo doci dotle da nama oni u 10X goroj situaciji izvoze.

opet cemo ispusiti i ispasti ubedljivo najgluplji.
to je ono sto mene muci


Citat
Isto tako je pitanje ekonomske isplativosti
da, mora da ceo zapad, rusija, kina i indija grade NE zato sto su izuzetno neisplative. Smile
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
BlackBerry bold
postoji još jedna prednost kod izgradnja nuklearki, a to je da je time odbačena zauvek mogućnost da nas neko bombarduje!

ili ... ode ceo ovaj region u materinu. mislim da je to lep način da se struktura glasova ponekad izmeni u našu korist!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
pa treba izbaciti termoelektrane sto pre iz upotrebe  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
postoji još jedna prednost kod izgradnja nuklearki, a to je da je time odbačena zauvek mogućnost da nas neko bombarduje!

ili ... ode ceo ovaj region u materinu. mislim da je to lep način da se struktura glasova ponekad izmeni u našu korist!

Smile
elegantno resenje.

kamaro buduci strateg.

u svakom gradu nikne jedna nuklearna i krenemo u sirenje i ovako ogromne srbije.
a pokoreni narodi, ako im je zivot mio, nece pruzati nikakav otpor pa cemo ovako 'organizovani' biti u stanju nesto da osvojimo! Smile
« Poslednja izmena: 15. Nov 2007, 00:31:29 od Cherchil »
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
BlackBerry bold
ja moram sve da kažem i da uradim da ubedim ovu raju da je nuklearka odlično rešenje.

garantujem ti da je ovo argument koji je bf... i slične njemu ubedio da je nukl. elek. odlično rešenje.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 482
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
 Smile
Smile Smile Smile

ma bf vec planira kako da se samoubije sa 30 kg c4 na vrhu kotla buduce elektrane kako bi 'zajebao' hrvate koji su nam susedi...

to je ona logika 90ih, ako ne mogu da ih sjebem, onda cu toliko sebe da sjebem, da ce i njima smetati
IP sačuvana
social share
hebi se nadrkani.
jeste, shvatio si.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:37:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.