Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Забрана «тате» и «маме»  (Pročitano 2806 puta)
07. Nov 2007, 19:23:09
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
...«Гувернер Калифорније Арнолд Шварценегер забранио је употребу речи “мама”, “тата”, “муж” и “жена” у калифорнијским школама, преноси WorldNetDaily. У групи нових прописа везаних за образовни систем, Шварценегер је потписао и дозволу школским дечацима да иду у женске тоалете, као и обрнуто. Новим правилима је, између осталог, забрањено било какво “негативно карактерисање” хомосексуалаца, бисексуалаца и других “алтернативних начина живота”.


Из школског програма биће избачени сви текстови који брак карактеришу као институцију између мушкарца и жене”, или пол детета “ограничавају” само на мушки и женски. Нови образовни текстови укључиваће историјске фигуре транссексуалних, бисексуалних или хомосексуалних опредељења, а у предмет сексуално образовање биће укључен и детаљан опис промене пола. Новим правилима у Калифорнији биће укинуто државно финансирање било каквог програма који не подржава сексуалну различитост, што укључује хуманитарне организације при Цркви. Понашање родитеља и наставника такође је обухваћено изменом, па тако родитељ који у присуству хомосексуалног учитеља каже детету да је брак само за особе супротних полова, може бити тужен за сексуално узнемиравање..”.


Слобода без разума и(ли) разум без савести


…”све нам је слободно, ал нам није све на корист”...


Апостол Павле


Колико дубоко и пророчки истинито звуче ове речи Христовог Апостола, када се оне изговоре у времену свеопште моралне хипокризије наше епохе. Колико само гласно те речи одзвањају за оне коме савест и свест није спржена у пећници новог светског поретка. Јер сви смо сведоци да се под плаштом разноразних слобода и права протурају појаве које дегенеративно делују на духовно, али и на биолошко здравље нација. У тe појаве убрајамо, између осталих и: слободно деловање деструктивних верских секти, подстицање кроз медије, кроз образовни систем и кроз целокупан систем вредности и јавног морала, промискуитетно, хомосексуално и свако друго изопачено сексуално понашање. Даље, подстиче се свако понашање које подтиче директно или прикривено агресивно понашање на систем традиционалних хришћанских вредности. Нарочито је свест деце изабрана као главни експериментални полигон за деловање неоружаних облика агресије на човекову личност, почевши од цртаних филмова који им утискују модел насилничког понашања у свест, преко играчака и филмова које пропагирају „ђаволчиће, вештице и вамприрчиће“ као несхваћене добрице и пријатеље деце, па све до “образовног“ система које афирмише изопачености о којима је мучно и говорити.


Људска права и уметничке “слободе”


Врло важно место у поменутом „узгоју“ нових генерација има и “модерна“ уметност. У тој и таквој уметности значајан простор даје се уметницима као што је амерички уметник који је у својој представи користио препарирана људска тела у „покрету“ и разним другим “комичним” ситуацијама какве само “живот” може да изрежира. Било је ту лешева са отвореним грудним кошем, а у положају грчког бацача диска и томе слично. На примедбу једног дела „конзервативне“ критике да је такав вид уметности више него морбидан, поменути „уметник“ одговара да су препарирани људи које је он користио били бескућници и да немају породицу. За њима нико неће жалити. У питању је, каже он, само уметничка слобода коју су неки без осећаја за “модерну“ уметност преозбиљно схватили. И ништа више.


Питање је само колико ће времена проћи док се у остварењу потпуних „уметничких слобода“ и „естетских доживљаја“ људи на (и иза) позорнице новог доба не почну да упражњавају канибализам или гадости попут „позоришне педофилије“ и сл. Јер када се једном изгуби граница моралности, све могућности које смисли изипачена људска свест долази у оптицај. То је, дакле, уметност новог доба (New Age културе), уметност „еманципације“ свега морално накарадног и изопаченог у једном друштву. Очигледно је да се на тај начин релативизује добро и зло, морално и неморлано и ствара погодно тле за „узгој“ читаве једне генерације духовних дегенерика и агресивних пробисвета без икаквих моралних кочница и заштитних механизама.. И све то у име слободе и људских права! На тај начин хришћански вредносни концепт поимања човека и света (који је и једини универзалан а о коме јасно сведочи људска савест која је јасан Божији закон уклесан у свако људско срце), бива потиснут у други план, док се у први план поставља поменуто начело апсолутне слободе. То су тзв. new age права колективитета, која представљају нешто у шта се не дира, својеврстан култ ове постхишћанске епохе.


Стража над савешћу


Докле ће ићи морална хипокризија човечанства нашег времена остаје да се види. Два поменута, и нажалост још безброј других примера, показују да је људски бездан веома дубок. И показују да је време по много чему слично оном из времена праведног Ноја, када је цело човечанство, због свога страшног моралног суноврата тога времена прогутао Божији потоп праведног гнева...Наравно, све осим Ноја, његове породице и његове барке. Тако каже Библија.


Остаје питање како ми да се заштитимо од новог духовног потопа који прети да одведе и наше душе у бездан новог Вавилона. Тај нови Вавилон људског безумља и лажне слободе тежи да утисне последњи антихришћански печат издишућем човечанству. Нама остаје да се надамо да ћемо ипак избећи минска поља језиве духовне празнине и пустоши коју нам тако великодушно нуде н намећу закулисни центри моћи. И да ћемо успети да се одржимо у нашој малој барци породице, вере и нације, коју ни „врата паклена“ неће надвладати, како каже Свето Писмо. Уколико ми данас не будемо свесни опасности која нам се спрема и потпуно спремни на изазове које са собом доноси глобализација, обистиниће се пророчке речи владике Николаја (Велимировића), да ће нас појести језива тама туђинска са лепим именом и шареном одећом.


Данило Тврдишић
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Apple iPhone SE 2020
tema postoji na cak dva mesta
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
E moj Jole...To se zove liberalna demokratija i ja je podržavam.Što bi nekom smetalo to što će deca da uče dda postoji sexualna manjina-homosexualci,bi,lez...Neće ih se plašiti kad porastu a i ona deca koja su gej kasnije,lakšeće prebroditi svoju različitost...
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
E moj Jole...To se zove liberalna demokratija i ja je podržavam.Što bi nekom smetalo to što će deca da uče dda postoji sexualna manjina-homosexualci,bi,lez...Neće ih se plašiti kad porastu a i ona deca koja su gej kasnije,lakšeće prebroditi svoju različitost...
sto se tice gay i lezbo parova...nemam problem sa tim,ali im ne treba dozvoliti usvajanje dece...
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
E moj Jole...To se zove liberalna demokratija i ja je podržavam.Što bi nekom smetalo to što će deca da uče dda postoji sexualna manjina-homosexualci,bi,lez...Neće ih se plašiti kad porastu a i ona deca koja su gej kasnije,lakšeće prebroditi svoju različitost...
A da li se uci da postoji manjina slicna mojoj.Samo da znate da je nemam nista protiv homoseksualaca i ja se zalazem ya toleranciju,kako to neki nazivaju mada ja volim da kazem ljubav prema svima.Samo me nervira taj nacin na koji se oni ispoljavbalju i da traze neka svoja prava.Koja su im prava to uskracena?Ako je usvajanje dece ja koliko znam ona su uskracena i onima koji nisu homoseksualci.Ja samo ne zelim da se to nazove normalno,jer ako je to normalno onda vecina stanovnoka nije normalno.Niko ne osporava da oni postoje.Postoje ubice,narkomani,lopovi,siladzije,manijaci ali se to naziva bolest i da nije normalno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Dobro ajd,neznam kako to ide ali u redu je da ljudi budu slobodni od osuda i pritisaka okoline kao i da budu zaštićeni od diskriminacije i nasilja.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson k310i
Dobro ajd,neznam kako to ide ali u redu je da ljudi budu slobodni od osuda i pritisaka okoline kao i da budu zaštićeni od diskriminacije i nasilja.
Баш тако,али сваки појединац без обзира на пол,веру,расу,нацију,сексуалну оријенрацију,али мислим да нам је праг толернције(љубави) јако мали зато се то све тако и дешава.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Zato deca i treba da bivaju edukovana da postoje različitosti.Što je si više upoznat sa odredjenom stvari-manje je nepoznata i potencijalno opasna,zar ne?
 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Да, треба да сазнају да педери нису баук, већ људи као и други, али са дегенерисаном полношћу. Секспедера не води размножавању врсте, као што је то случај са сексуално нормалним особама.
Срамота је да се, зарад неколико гласова, и зарад лажне трпељивости забрањују изрази "мама" и "тата". Кога ти изрази могу да увреде? И кога угрожавају? Значи, сви који нису педери треба да се стиде, да не би увредили педере, који насупрот, свој педеризам могу да исказују без обзира да ли неког вређају?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7

Ako je ovo istina, to je samo još jedan dokaz da su ljudi ovce! Ne mogu da zamislim školu u kojoj je zabranjena upotreba reči "mama" i "tata".
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.