Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 16:47:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: protosrbi (alternativna teorija)  (Pročitano 2395 puta)
04. Nov 2007, 19:05:40
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1557
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ovo su delovi moje teorije o protosrbima, bez navodjenja literature i mnogo dokaza. pisacu ja jos!


radjeno je neko DNK istrazivanje nad beogradjanima. da se utvrdi kakvog smo porekla. od 100 ljudi koliki je bio uzorak pokazalo se da je 16 nosilo slovensku haplogrupu (16 je imalo slovenske musko-musko-muske pretke). da li je potrebno takvo istrazivanje da se vidi da smo vecinski neslovenskog porekla? srbi obicno imaju duguljasto ili srednjesiroko lice, rusi siroko. vecinom imamo braon oci, oni plave... jednostavno, mi smo mesavina raznih plemena. nasi davni preci su se naselili na istom mestu, primili slovenski jezik i srpsko ime. govoricu uglavnom o protosrbima, plemenu od koga smo nasledili ime.

na pomenutom istrazivanju 29-oro ljudi je imalo takozvane dinarske musko-muske pretke. dinarci su visoki, srednje tamni ljudi. najvise njihove krvi ima na dinarskim planinama (CG, BiH, Hrvatska i jugozapadna srbija) po kojima su i dobili ime. van balkana njihovi potomci zive u velikom broju i na kavkazu.
na kavkazu se u starom veku pominju serbi i sereji. brojni toponima pokazuju nasu bliskost sa kavkazom. rec srbi ne znaci nista na slovenskim jezicima, pa je pleme bilo neslovensko. jezgro srpstva na balkanu su dinarski predeli. dakle, smatram da su protosrbi nekada ziveli na kavkazu. mozda su tamo i nastali.

mislim da su bili delimicno smesani sa slovenima kada su krenuli u aziju. u mesopotamiji su dali ime reci srbici sto je mesavina njihovog imena i slovenskog nastavka. njihovi potomci su stigli do indije. zna se da su pripadnici visih kasta indije srodni slovenima, a izgleda da imaju i dinarske krvi. slovenski jezici su srodni sanskritu, prvom indijskom knjizevom jeziku. a po nekima zivi jezik najsrodniji sanskritu je srpski (zbog dinaraca). u indiji se nalaze toponimi poput srbistana i male bare. (za one koji su citali milojevica i ostale - mislim je indija iz nase narodne pesme jedna druga indija)

sa druge strane, izmedju srbije i kavkaza, u ukrajini, nalaze se potomci asimilovanih ruskih srba. kazu da ih mnogo stvari vezuje za balkance. licimo. u luzici su se stopili u luzicke srbe, a kod nas u nas.


nastavice se...
IP sačuvana
social share
Zeruiani (the Serbs), whose kingdom is so great, that from them all the Slav peoples came into being and are said to originate from them
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
imas jednu temu ovde o poreklu imena  Srba
imas i o poreklu nas samih
mislim da grjesis pre svega sve slovence odlikuje Crna kosa braon crne oci a kasnije u dodiru i sa drugim narodima i plave
kod rusa je isto kao i kod nas sto ne mora nista da znaci ali moze da govori da su oni kao i mi vjerovatno na svojim putovanjima od kavkaza pa nadalje dolazili u kontakt sa raznim plemenima
kao i mi jel pogledaj gdje je Kavkaz pa danas kad bi krenuo onako ekspediciski sreo bi 100 dobrih ljidi od kojih bi naucio nesto razgovarao ili bi ti se nesto jednostavno svidjelo a zamisli ona vremena
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 16:47:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.