Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fijat tužio kinesku firmu zbog plagijata  (Pročitano 3152 puta)
28. Okt 2007, 11:13:39
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Apple iPhone SE 2020
Fijat tužio kinesku firmu zbog plagijata
Autor: Tanjug | 27.10.2007 - 16:21

Jedan od najvećih evropskih proizvođača automobila - torinski "Fijat" - tužio je kinesku firmu "Grejt vol" zbog krađe dizajna putničkog vozila "Fijat panda", objavljeno je na veb sajtu - Auto mejl.

Predstavnik "Fijata" je izjavio, objašnjavajući razloge zbog kojih se torinski proizvođač odlučio na tužbu, da je kineska kompanija proizvela model "Peri" koji ne samo što potpuno liči na "Pandu", već ima i delove istovetne onima koji se ugrađuju u mali i popularni italijanski automobil. Rukovodioci kineske kompanije su, međutim, izjavili da su sami konstruisali model "Peri" pa će sada, kako navode analitičari, konačnu reč u ovom sporu dati sud. Eksperti za tržište automobila ističu da su se osim "Fijata" i mnoge druge evropske i američke kompanije u poslednje vreme žalile na ne-fer konkurenciju iz Kine.
Kinezi su ranije ove godine najavili novu, veliku, izvoznu ofanzivu na evropsko i druga svetska tržišta - prodajom svojih jeftinih putničkih vozila, uglavnom male i srednje veličine. Kinezi su se već, prema pouzdanim informacijama, "ugnezdili" i na evropsko tržište rezervnih delova za automobile, gde prodaju , po damping cenama, "originalne" delove za većinu poznatih putničkih vozila, uključujući i "Mercedes".

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Hahaha...

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1969
Zastava Banja Luka
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia 6280
Rukovodioci kineske kompanije su, međutim, izjavili da su sami konstruisali model "Peri"...

 Smile Smile Joj, joj...kako ih samo nije sramota? Smile Bukvalno "precrtaju" i onda se još usuđuju reći da nisu.

Inače nisam ljubitelj Fiat-a, ali najiskrenije sada navijam za njih, a i ostale proizvođače čiji su dizajn Kinezi tako diskretno "pozajmili", da potamane (ako ima bar malo pravde) tu gamad. Stoka!!! Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1216.jpg
(32.43 KB, 640x400)
Panda100HP_03_1024.jpg
(61.65 KB, 510x308)
« Poslednja izmena: 28. Okt 2007, 18:41:28 od scooby87 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
HTC Tattoo
Rukovodioci kineske kompanije su, međutim, izjavili da su sami konstruisali model "Peri"...

 Smile Smile Joj, joj...kako ih samo nije sramota? Smile Bukvalno "precrtaju" i onda se još usuđuju reći da nisu.

Inače nisam ljubitelj Fiat-a, ali najiskrenije sada navijam za njih, a i ostale proizvođače čiji su dizajn Kinezi tako diskretno "pozajmili", da potamane (ako ima bar malo pravde) tu gamad. Stoka!!! Smile
Ni ja ne gotivim fiat,ali ovi kinezi nisu normalni i toliko su drski i bezobzirni,da Italijani treba da im oderu kožu sa leđa,treba im zabraniti prodaju tih plagijata u Evropi.Govna jedna,strašno su mi se ogadili,sve rade sa nekim mućkama i boli ih uvo i za kupca i za kvalitet i to nije samo kod automobila.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


A-electronic

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5040
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
HTC desire s
Kinezi ce poceti jos malo sami sebe da kopiraju, ma pun mi je vise njihovih kopija Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Ja imam problem za svako resenje!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 411
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone 3gs
moze i reno da ih tuzi zbog prednjeg kraja,reno modus ako se ne varam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
FiJat???
ahahahahahahahahahaha Smile
pa pol stvari šta imate kod kuče su vam "made in china"
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 301
Zastava Croatia
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.3
Fijat tužio kinesku firmu zbog plagijata
Autor: Tanjug | 27.10.2007 - 16:21

Jedan od najvećih evropskih proizvođača automobila - torinski "Fijat" - tužio je kinesku firmu "Grejt vol" zbog krađe dizajna putničkog vozila "Fijat panda", objavljeno je na veb sajtu - Auto mejl.

Predstavnik "Fijata" je izjavio, objašnjavajući razloge zbog kojih se torinski proizvođač odlučio na tužbu, da je kineska kompanija proizvela model "Peri" koji ne samo što potpuno liči na "Pandu", već ima i delove istovetne onima koji se ugrađuju u mali i popularni italijanski automobil. Rukovodioci kineske kompanije su, međutim, izjavili da su sami konstruisali model "Peri" pa će sada, kako navode analitičari, konačnu reč u ovom sporu dati sud. Eksperti za tržište automobila ističu da su se osim "Fijata" i mnoge druge evropske i američke kompanije u poslednje vreme žalile na ne-fer konkurenciju iz Kine.
Kinezi su ranije ove godine najavili novu, veliku, izvoznu ofanzivu na evropsko i druga svetska tržišta - prodajom svojih jeftinih putničkih vozila, uglavnom male i srednje veličine. Kinezi su se već, prema pouzdanim informacijama, "ugnezdili" i na evropsko tržište rezervnih delova za automobile, gde prodaju , po damping cenama, "originalne" delove za većinu poznatih putničkih vozila, uključujući i "Mercedes".

Izvor: Blic

 Kakav "Fijat" ljudi ???  Smile  Vidim ovdje po forumu na nekoliko mjesta FIJAT  Smile Nije Fijat nego FIAT  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


vidi već sam godinu dana na bureku :)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2935
Zastava Banjaluka
OS
Linux
Browser
Mozilla (Ubuntu-feisty)
više liči na nissan Note nego na Fijat
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
Citat
Smile Nije Fijat nego FIAT  Smile

Stvarno,sto puta sam se iznervirao shto kod nas ljudi,pa chak i novinari po automobilskim chasopisima pishu fijat. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
HTC Tattoo
Citat
Smile Nije Fijat nego FIAT  Smile

Stvarno,sto puta sam se iznervirao shto kod nas ljudi,pa chak i novinari po automobilskim chasopisima pishu fijat. Smile
Ma novinari misle da je to prevod sa Italijanskog. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.249 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.