Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:58:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ksenofobija  (Pročitano 16531 puta)
23. Jun 2003, 03:05:06
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Dakle kakvo je vaše mišljenje o tome. Imamo različite vidove ksenofobije. Najčešće mrzimo susjedne narode, druge rase, i neizostavne članove kluba omraženih: Cigane i Židove.

Postavlja se pitanje je li ksenofobija samo jedan simbol zaostalosti, jedna negativna osobina pojedinca ili grupe, ili je to jedan vid konzervativizma, obrane "svog", koji povremeno dobija nasline ispade pojedinaca.
Zašto svaka rasistička organizacija ima Židove i Cigane na popisu neprijatelja?
Zašto su od svih viceva najpopularniji oni antisemitski?
Jesmo li i zbog toga svi na neki način ksenofobi?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Žena
Poruke 326
Citat: Laslo
Dakle kakvo je vaše mišljenje o tome. Imamo različite vidove ksenofobije. Najčešće mrzimo susjedne narode, druge rase, i neizostavne članove kluba omraženih: Cigane i Židove.

Postavlja se pitanje je li ksenofobija samo jedan simbol zaostalosti, jedna negativna osobina pojedinca ili grupe, ili je to jedan vid konzervativizma, obrane "svog", koji povremeno dobija nasline ispade pojedinaca.
Zašto svaka rasistička organizacija ima Židove i Cigane na popisu neprijatelja?
Zašto su od svih viceva najpopularniji oni antisemitski?
Jesmo li i zbog toga svi na neki način ksenofobi?

Pa po meni, susednih naroda je posledica zaostalosti i neminovno nekih istorijskih desavanja (cega drugog). A sto se tice cigana nemam pojma, a ne mogu sad bas da lupam glavu zbog toga...
I, ne, nismo svi ksenofobi... bar se nadam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Da, na neki nacin ipak jesmo...
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kako kod koga...
Ja imam svoje razloge zasto odredjene narode bas i ne mirisem, a koji nam ni u kom slucaju nisu susedni...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 982
Iskreno naj iskrenije kao sto rece SF imam neke narode (tacnije narod) koje ne mirise i ne zelim nikakva posla sa njima gde nisu ni Hrvati ni Cigani a po najmanje Jevreji medju kojima zivim, a to da su Cigani i Jevreji na svakom omrazenom spisku je tacno, a zasto tacno ne znam ali verujem da ima vise razloga od mnogih sam cula da mrze Cigane zbog prljavstine, a Jevreje zbog uspeha koji ih vecito prati (nije bitno kakav i u cemu). Inace iskren sam borac protiv svakog vida mrznje bilo koga i nikako se ne mogu svrstati u ksenofobilne osobe, ali na zalost velika sam manjina i zato je svet takav kakav je.
Inace procitala sam na netu da su se sastali negde u Italiji odnosno da su se Svetom Patrijarhu Srpskom  pridruzili Jevrejski i Katolicki svestenici pozivajuci na mir i da nikako Veroispovest ne moze biti izgovor za nikakvu vrstu rata medjutim to je tako sitno "u ovom moru plavom" da je prosto ne verovatno.
A kada bih se ja pitala sve bi to bilo mnogo drugacije, a niko me ne pita Smiley
I jos nesto mislim da je velika greska kriti se iza vere i prozivati narode bilo koje drzave i veroispovesti jer narod ne vodi kolo vec politicari, a ti krvnici odakle god oni bili nemaju absolutno nikakve veze sa verom i Bogom vec sa NOVCEM, novac i poziciona moc je njihov BOG!!!
U takve svrstavam sve politicare iz YU bilo stare ili nove (posle Tita jer to mi je poznato) pa Americku masineriju takodje Iracku i sve absolutno sve koje ikada budete videli na TV-u sa naznakom Politicar!!! Oni su nas i doveli do velikog procenta ksenofobilnih, a oni nam i diktiraju drustevene polozaje pa se tako i hranimo mrznjom ili ljubavlju prema odredjenim narodima.
IP sačuvana
social share
Marriages are made in heaven and consummated on Earth.
To love and be loved is to feel the sun from both sides.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Necu da kazem da ikoga mrzim, mrzeti je ruzno, ali ne mogu ni da kazem da u globalu kao etnicke grupe bas volim kineze, crnce i sl.. kazu da sam rasista, kazu i da je to odraz neobrazovanosti... mozda, ali ja tacno znam zasto koga od njih ne volim.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
ne znam..ja sagledavam ljude kroz neku prizmu osobina...kvaliteta koji proisticu iz istih..a ne po pripadnosti..svi su jednaki...kada govorimo o narodina..ali kada govorimo o osobama..bash i nisu....
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Laslo, jedino sto meni pada na pamet po pitanju ovog problema je da je rec o djavolskoj mrznji koju on ubrizgava u ljudska srca! Nemam drugo "racionalno" objasnjenje.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1426
Citat: cbbj
Laslo, jedino sto meni pada na pamet po pitanju ovog problema je da je rec o djavolskoj mrznji koju on ubrizgava u ljudska srca! Nemam drugo "racionalno" objasnjenje.



......eh sad.....dljavolska mrznja..pa josh ubrizgava u ljudska srca....pa bash je "racinalno"....Smiley
IP sačuvana
social share
*** DJin-djIC is now known as DJiDJaZ ***
>>>>§¢®MaDaFaKiN†DJiDJaZ®§¢|þ<<<<
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Racionalno je da drustvo u kom si odredjuje donekle tvoje misljenje o drugim drustvima...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:58:19
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.