Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:38:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dolazak tame  (Pročitano 934 puta)
18. Okt 2007, 11:39:15
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone 6s
Dolazak tame

Žanr: avantura, drama, fantazija, triler
Trajanje: 94 min.
Premisa: Čak i najmanje svetlo sija u mraku!

Glavne uloge:   
Ijan Makšejn (Ian McShane), Franses Konroj (Frances Conroy), Krisofer Eklston (Christopher Eccleston), Aleksander Ludvig (Alexander Ludwig), Džonatan Džekson (Jonathan Jackson), Amelija Vorner (Amelia Warner)

Scenario:   
Suzan Kuper (Susan Cooper), Džon Hodž (John Hodge)

Režija:   
Dejvid Kaningam (David L. Cunningham)



SINOPSIS

Porodica Stanton preseljena je iz svog poznatog američkog okruženja u mali i nepoznat grad u Engleskoj. Oni ne znaju da njihovi preci potiču iz tog grada. Najmlađi sin, Vil Stanton (Aleksander Ludvig) – koji pokušava da se uklopi u novu školu – sasvim nenadano postaje heroj koji će se naći u epskoj bici između svetlosti i tame. Vil saznaje da je poslednji u nizu ratnika po imenu Stari, koje predvode Meriman (Ijan Makšejn) i gospođica Grejtorn (Frenses Konroj).

Oboje ga podučavaju na putu na kome je on Tragač. Uče ga da koristi specijalne moći kako bi pronašao znakove sakrivane tokom vremena i kako bi uspostavio ravnotežu između svetlosti i tame. Krenuvši na putovanje svog života, Vil koristi moći da bi putovao kroz vreme, naterao stvari da lete i dobio neverovatnu snagu kako bi se mogao boriti protiv zla čije je oličenje Jahač (Kristofer Eklston).

O FILMU

"Mnogo godina znam za seriju knjiga Suzan Kuper 'Dolazak tame'", kaže producent Mark Plat. "Zapravo, Suzan i njen bivši partner u pisanju, pokojni veliki glumac i pisac Hjum Kronin, bili su moji dragi prijatelji. Jednoga dana odlučio sam da pozovem Suzan i pitam je kako je. Potpuno neočekivano pitao sam je: 'Suzan, šta je bilo s onom idejom da se po knjigama 'Dolazak tame' snime filmovi?' Na to je ona odgovorila: 'Vidiš, baš čudno što si me danas pozvao, jer je danas krajnji rok.' Završio sam razgovor s njom i onda sam okrenuo nekoliko drugih brojeva. Bukvalno sam u toku nedelju dana prodao prava za snimanje filma po ovoj knjizi. Čini mi se kao da je u čitav taj proces sudbina umešala prste."

Po Platovom mišljenu, niko nije mogao bolje adaptirati knjigu Suzan Kuper od scenariste Džona Hodža. "Već godinama sam upoznat s njegovim radom. Odlikuje se humorom, ali u njemu ima i mračnih i napetih stvari. Mislio sam da bi bio savršen za ovakav film." Za Hodža je najveći izazov bio adaptirati priču tako da se zadrži metafizička nota, a da priča bude filmska. "Knjiga je napisana lirski, a ne na komercijalan način na koji se danas uglavnom pišu dečje knjige, koje se, još dok se pišu, planiraju za snimanje filma", kaže Hodž. Neke izmene su, po Hodžovom mišljenju, ipak bile neophodne kako bi se na veliko platno prenelo uzbuđenje koje knjige Suzan Kuper nose sa sobom. "U početku mi se činilo da će biti komplikovano adaptirati ovako nešto," dodaje on, "zato što je veći deo knjige u stvari neka vrsta fantazije u dečakovoj glavi."

"U suštini, ovo je priča o 14-godišnjem dečaku Vilu Stantonu. On će se naći u večitoj bici između dobra i zla, koji se ovde javljaju kao svetlost i tama", kaže Hodž. "On otkriva da nije običan dečak, već Tragač koji ima posebnu ulogu i specijalne moći. Njegov zadatak je da pronađe šest znakova, povrati moć svetlosti i pobedi tamu. Najviše mi se dopalo što je ovo priča o dečaku, i to dečaku koji ima običnu porodicu i realne, uobičajene probleme koje odrastanje nosi sa sobom. Što se mene tiče, oni su suština priče. A onda, pored svega toga, imate i činjenicu da je njegov zadatak da spase svet", kaže Hodž uz osmeh. "Scenario i roman su dve potpuno različite stvari. U romanu imate toliko stvari koje se ne mogu staviti u scenario. Mnogo toga morate izbaciti."

Pronaći odgovarajućeg glumca za glavnu ulogu nije bilo lako. "Dosta smo tragali dok nismo pronašli Aleksandra", kaže Kaningam. "Tražili smo klinca koji će delovati prirodno, otvoreno, s kojim će se poistovetiti oni koji gledaju film. Imali smo sreće, Aleksander se pojavio niotkuda, niko od nas nije znao za njega. Odmah nam se dopao, bio je običan, prirodan. Takođe, izgledao je veselo i pozitivno. Imao je duha i znali smo da će to sam lik učiniti još boljim. Tako smo ga angažovali."

Za Ludviga je ova uloga bila ispunjenje snova. "Čim sam pročitao scenario, znao sam da je ova uloga za mene", kaže mladi glumac. "Jednostavno sam znao. Oduvek sam, još kao mali, želeo da imam supermoći. Pročitao sam scenario i zaljubio se u njega. Zaista sam želeo ovu ulogu."

O REŽISERU

Dejvid L. Kaningam (reditelj)
Internacionalni filmski stvaralac režirao je i producirao više filmskih i televizijskih projekata. Prvi igrani film, "Beyond paradise", bavio se savremenim sukobom kultura na Havajima iz vizure tinejdžera. U drugom filmu, "To end all wars", smeštenom u vreme Drugog svetskog rata, glume Kifer Saderland i Robert Karlajl.

O GLUMCIMA

Aleksander Ludvig (Vil Stanton)
Glumačku karijeru započeo je sa deset godina. Ovaj momak se pojavio u televizijskoj seriji "Mrtva zona" i filmovima "The Sandlot 3", "Air Bud: World Pup", "MXP: Most Xtreme Primate", "A Little Thing Called Murder", "Eve And The Firehorse".

Oficijelni sajt

The Seeker: The Dark Is Rising (2007)

Premijera: 16. oktobar 2007. godine u Centru "Sava"

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 653
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Nadao sam se da ce ovaj film imati za nijansu bolje razradjenu radnju , stvarno mislim da je imalo potencijala za to ali na zalost jako cesto filmovi ispadaju jako losi zbog moranja da se skrate na cuvenih 90min , mislim da ovakve teme bez dobrih 2 h  radnje ne mogu da postignu ono sta zele , dokaz za to je svakako Eragon , pa zamislite da je LOR trajao ukupno 3h to sigurno ne bilo ni delic onoga sto on sada jeste stvarno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Samsung S8
U pravu si...ali mozda je drugacije u vezi ovog filma...videcemo... Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 06:38:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.